Newsy ze Świata - DROGA DO NET ZERO

Newsy ze Świata - DROGA DO NET ZERO

Tematami przewodnimi, które opublikowane zostały na Konferencji Narodów Zjednoczonych COP27 w Sharm El Sheikh w Egipcie w listopadzie br. „Planu dla przemysłu eventowego jak osiągnąć NET Zero Carbon Events” (A Net Zero Roadmap for the Events Industry) są: współpraca, zaangażowanie i konsekwencja. Sama inicjatywa Net Zero Carbon Events powstała w sierpniu 2021 roku i w tej chwili wspierana jest przez ponad 400 organizacji pochodzących z 55 krajów. Za jej cel uznaje się osiągnięcie Net Zero najpóźniej w 2050 roku. 

Współcześnie bardzo często podejmowany jest temat zmian klimatycznych wraz z negatywnym wpływem działań człowieka na planetę. W związku z tym podkreśla się też, że konieczne jest wprowadzenie różnorodnych zmian tu i teraz. Sektor eventowy także reaguje i tworzy przewodnik na podstawie którego każda firma będzie mogła stworzyć swój plan zmierzający do redukcji emisji dwutlenku węgla. Nie jest żadną tajemnicą, że każde wydarzenie pozostawia ślad węglowy i generuje różne emisje dwutlenku węgla - niezależnie od tego czy jest to przyjęcie firmowe, czy międzynarodowa konferencja.

Sektor przemysłu spotkań jest złożoną siecią interesariuszy, z których to wszyscy będą musieli systematycznie pracować nad zmniejszeniem emocji dwutlenku węgla. To właśnie w tym zakresie konieczne są współpraca, zaangażowanie i konsekwencja w działaniu, a także zmiana systemowa. Działania pojedynczej organizacji albo grupy organizacji nie są wystarczające, aby podjąć kroki względem dekarbonizacji. Konieczne jest zatem ponowne przemyślenie sposobu planowania, projektowania i organizacji wszelkich wydarzeń. Warto zrobić to już dziś, zaczynając od małych kroków i wyznaczając konkretną ścieżkę dla własnej organizacji na bazie wskazówek zamieszczonych w Road to Net Zero.

Owe wskazówki są do zastosowania przez indywidualne firmy oraz koncentrują się na obiektach, organizatorach i usługodawcach, uwzględniając przy tym fakt, iż nie istnieje jedna droga dla wszystkich organizacji, gdyż zależy to zarówno od etapu, jak i otoczenia, w jakim one funkcjonują. Założono też, że podstawowym celem jest nic innego, jak dekarbonizacja elementu udziału osobistego w wydarzeniu, a nie proponowanie wydarzeń cyfrowych albo hybrydowych jako rozwiązań.

W przewodniku wyodrębniono pięć priorytetowych obszarów do działania. Oto one:

  1. Wydajnie zasilaj wydarzenia czystą, odnawialną energią.
  2. Przeprojektuj wydarzenia, aby wykorzystywać zrównoważone materiały i unikać odpadów.
  3. Pozyskuj żywność w sposób zrównoważony i eliminuj marnowanie żywności.
  4. Logistyka - wydajnie przemieszczaj towary i sprzęt.
  5. Współpracuj z partnerami z branży turystycznej i wpływaj na nich w zakresie ograniczenia emisji podczas podróżowania na eventy.

Plan działania do 2050 roku został podzielony na krótsze terminy, które mają zadanie zainspirować do działań wyprzedzających przed wprowadzeniem zerowej emisji dwutlenku węgla oraz pomóc branży eventowej w organizacji bardziej zrównoważonych wydarzeń. Owa mapa drogowa dostępna jest jako pełny raport z wyczerpującymi informacjami w zakresie wdrażania działań podejmowanych w celu osiągnięcia zerowej wartości netto. Zawiera ona także konkretne studia przypadków oraz sposoby pomiaru i oceny wyników podejmowanych działań.


Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz