Newsy ze Świata - Powstała strategia ICCA na lata 2023-2025

Newsy ze Świata - Powstała strategia ICCA na lata 2023-2025

Za główne filary nowoutworzonego plany strategicznego Stowarzyszenia ICCA na lata 2023-2025 uznaje się: Dziedzictwo, DEI, Zrównoważony rozwój i koncentrację na biznesie.

W trakcie dorocznego kongresu International Congress and Convention Association (ICCA), który odbywał się w Krakowie w dniach 6-9 listopada 2022 roku, ogłoszony został plan strategiczny stowarzyszenia na lata 2023-2025. Mając na względzie globalne wyzwania ustalono, iż plan będzie obejmował trzy lata zamiast pięciu, jak miało to miejsce dotychczas. Owa zmiana ma zapewnić elastyczność oraz możliwość bardziej efektywnego dostosowywania usług do zmieniających się potrzeb branży pod COVID-19.

W obliczu nowych trendów, które mają bezpośredni wpływ na branżę oraz potrzeby dostarczania większej wartości członkom, wyodrębniono w planie 3 nadrzędne cele strategiczne. Są to kolejno:

1. Zwiększenie korzyści i usług dla członków, w tym m.in.:

 • wprowadzenie co najmniej jednej nowej korzyści dla członków w roku z wyraźnym i wymiernym zwrotem z inwestycji,
 • rozszerzenie działalności o międzynarodowe wydarzenia nie stowarzyszeniowe w celu zwiększenia bazy danych ICCA i tworzenie potencjalnych możliwości biznesowych dla członków.

2. Ekspansja regionalna i wzrost liczby członków poprzez wybrane poniższe działania:

 • opracowanie niezależnych strategii regionalnych dopasowanych do potrzeb członków z danego regionu,
 • wdrożenie nowego modelu członkostwa,
 • tworzenie nowych partnerstw

3. ICCA - proaktywną i zrównoważoną organizacją:

 • stymulowanie działań związanych z transformacją cyfrową,
 • odświeżenie strategii komunikacyjnej, aby skuteczniej angażować członków i kluczowych interesariuszy.

Dodatkowo, mając na względzie spostrzeżenia wynikające z czasów pandemii, opracowano także 4 podstawowe filary, w obrębie których będą realizowane działania organizacji. Chodzi dokładnie o:

 1. Legacy - Dziedzictwo
 2. Equity, Diversity & Inclusion – Równość/Różnorodność/Integracja
 3. Sustainability - Zrównoważony rozwój
 4. Business Focus / Koncentracja na biznesie.

Ten plan pełni funkcję dokumentu roboczego dla zespołu zarządzającego ICCA i ma pomóc w ukierunkowaniu działań stowarzyszenia w najbliższych latach. Zarząd ICCA udostępniając go członkom, jednocześnie zaprasza do dzielenia się swoimi uwagami, przemyśleniami i komentarzami, licząc na konstruktywne dyskusje dotyczące kwestii w nim poruszanych. Wszystko oczywiście po to, aby upewnić się, że ICCA stanowi organizację, której wszyscy chcą i potrzebują.

Konieczne jest też przy tym podkreślenie, że w procesie tworzenia planu uczestniczyły 2 Polki - Członkinie Zarządu ICCA, Anna Górska z Symposium Cracoviense, reprezentująca Sektor „Meetings Management” oraz Marta Wiśniewska z LOT Polish Airlines, reprezentująca Sektor „Transport”.

Z planem można się zapoznać na stronie ICCA, do czego serdecznie zachęcamy!

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz