Niezwykłe zakątki Polski kusić będą Latem

Niezwykłe zakątki Polski kusić będą Latem

Jak Polska długa i szeroka, tak bogata w atrakcje turystyczne. Dokąd jechać i co zobaczyć w pierwszej kolejności? Internet jest pełen podpowiedzi, ale zdecydowanie przyjemniejszym rozwiązaniem będzie wizyta na 22. Targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2017. Wiosna sprzyja aktywności, dlatego już teraz warto zarezerwować w kalendarzu termin 21-23 kwietnia na wizytę w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Targi Lato to wyjątkowa propozycja spędzenia aktywnego weekendu, poznania piękna Polski i poszukania inspiracji do kolejnej wyprawy. Mieszkańcy Warszawy i okolic poczują tu zapach lata i z powodzeniem zaplanują weekendowy lub wakacyjny wypoczynek.    


W drogę po Polsce

Wystawcy Targów Lato zabiorą zwiedzających w podróż po regionach naszego kraju. Przedstawiciele województwa lubelskiego zaproszą na spacer po rynku w Zamościu, jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie oraz po starówce Lublina, który obchodzi w tym roku jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich i jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Na wielbicieli natury będzie czekać Podlasie słynące z przepięknych rozlewisk nad Biebrzą oraz parków narodowych i krajobrazowych na Suwalszczyźnie, a także województwo warmińsko-mazurskie i jego Kraina Tysiąca Jezior. Śląskie to z kolei Beskidy ze znaną skocznią narciarską im. Adama Małysza w Wiśle czy Szlak Zabytków Techniki. O tych, którzy zdecydują się zostać w Warszawie lub jej okolicach, zadbają reprezentanci z Mazowsza bogatego w wiele atrakcji.

W ofercie regionów całej Polski znajdą się tematyczne parki rozrywki, inscenizacje historyczne, skanseny, zabytki techniki, kościoły, zamki, zespoły miejskie, obszary cenne przyrodniczo, a także szlaki piesze. Na szczególną wędrówkę „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” po prawosławnych monasterach zaprosi Fundacja Dialog Narodów. Do wypoczynku na łonie natury lub w tętniących życiem centrach miast namawiać będą przedstawiciele hoteli, pensjonatów, uzdrowisk oraz ośrodków SPA. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęci natomiast do wizyty w gospodarstwach agroturystycznych.

Zagranica też jest piękna

Na Targach Lato pojawią się również zagraniczni wystawcy z krajów cieszących się dużą popularnością wśród Polaków. Do wypoczynku nad Morzem Bałtyckim zachęcać będą sąsiedzi z Litwy, a przedstawiciele Chorwacji zabiorą nad Adriatyk. Trudno będzie pozostać obojętnym wobec uzdrawiających kąpieli w basenach termalnych przepięknego Budapesztu czy smaku węgierskiego Tokaju. Miłośników dalekich wypraw z przyjemnością powitają goście z Karaibów, Kuby i Dominikany. 

Moc wrażeń dla każdego

Oferta Targów Lato zawierać będzie różnorodne formy wypoczynku dostosowane do potrzeb każdego turysty. Osoby lubiące sport z pewnością zainteresują się turystyką aktywną, która przeniesie ich na szlaki rowerowe, konne, kajakowe lub nawet w podniebne przestworza. 

Z kolei wyjątkową atrakcję dla rodzin z dziećmi oraz dorosłych, w których wciąż tkwi dusza dziecka, stanowić będzie Zatorland, czyli kompleks sześciu parków rozrywki w Zatorze. Jest to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie świat dinozaurów, owadów, mitologii, bajek i wodnych stworzeń oraz lunapark. Wizyta w nim pozostawia wrażenia na długo. Otwarcie rozbudowanego Zatorlandu odbędzie się zaledwie kilka dni przed Targami Lato, a ponieważ w tym roku pojawi się tam wiele nowości wystawca będzie miał o czym opowiadać. 

Smaki regionów

Wraz z Targami Lato odbędą się 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia, dzięki którym zwiedzający nie tylko zobaczą, ale i poznają smak poszczególnych regionów Polski. Osoby, przywiązujące wagę do zdrowego żywienia z pewnością zaciekawi stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego przedstawiciele udzielą wartościowych informacji na temat europejskich systemów jakości żywności: Chronionej Nazwy Pochodzenia, Chronionego Oznaczenia Geograficznego i Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz