Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
19.07.2019

Nosalowy Dwór Resort & SPA stawia na ekologię

Nosalowy Dwór Resort & SPA stawia na ekologię

Nosalowy Dwór Resort & SPA to jeden z nielicznych obiektów, który może pochwalić się certyfikatem Eco Zakopane. Polityka firmy koncentruje się przede wszystkim na trosce o środowisko i świadomości ekologicznej. Jest w tym zdecydowanie coś więcej niż tylko hasła.

Dbałość o promocję postaw przyjaznych środowisku w Nosalowym Dworze nie ogranicza się do energooszczędnych żarówek led i perlatorów założonych na kranach czy słuchawkach prysznicowych. Obiekt zadbał także o gastronomię. W Nosalowym Dworze goście spróbują zdrowych potraw przygotowanych ze składników pochodzących od sprawdzonych dostawców z lokalnych upraw, a menu tworzone jest w oparciu o produkty dostępne sezonowo. W kuchni wykorzystuje się tylko jajka pochodzące od kur z chowu ściółkowego oraz pstrągi (będące specjalnością Restauracji) pochodzące z lokalnych hodowli. Również sery mają sprawdzone pochodzenie - dostarcza je góralska rodzinna firma. W trosce o środowisko plastikowe słomki oraz talerze zostały całkowicie wyeliminowane z użycia.

Nosalowy Dwór to marka, która chce być kojarzona z filozofią zero waste i ochroną środowiska. Zobowiązuje ją do tego m. in. położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Hotel działa aktywnie w obszarze różnego rodzaju akcji społeczych, których celem jest ratowanie planety i zwiększenie świadomości gości. To właśnie tutaj turyści mogą poprosić o wodę z kranu, której jakość jest jedną z najlepszych w kraju, wybrać się na wycieczkę rowerem lub pojazdem elektrycznym, którego silnik ładowany jest na terenie Resortu.

Hotel stara się również przypominać gościom o zaletach postaw proekologicznych, prosząc ich już na powitaniu, by rozważnie korzystali z prądu oraz wody, a także zamieszczając politykę ekologiczną Resortu w punktach informacyjnych, na stronie internetowej obiektu oraz w telewizji hotelowej. W pokojach hotelowych wprowadzono także wiele ekologicznych rozwiązań: np. czujki czasowe na klatkach schodowych i korytarzach, kontaktrony, które powodują wyłączenie klimatyzacji w chwili otwarcia okna, ogrzewanie gazowe i odzyskiwanie ciepła z wentylacji w systemie basenowym czy zorganizowany odbiór odpadów selektywnych.

W Hotelu Nosalowy Park - najnowszym obiekcie grupy, którego otwarcie planowane jest zimą 2019/2020, pojawią się kolejne eko rozwiązania: m. in. ogrzewanie geotermalne. 

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij