Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
6.11.2020

Nowa marka na Polskim rynku - voco sieci InterContinental

Nowa marka na Polskim rynku - voco sieci InterContinental

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego podpisała umowę franczyzową z międzynarodową siecią hotelarską InterContinental (IHG) na dwa polskie hotele. Tym razem umowa nie dotyczy nowych inwestycji, a przekształcenia już istniejących hoteli na te funkcjonujące pod szyldem marek IHG.

I tak w Katowicach będziemy mieli pierwszy hotel marki voco. Jest to pierwszy obiekt marki w ogóle w Polsce. Pod jej szyldem znajdzie się aktualny Hotel Katowice znajdujący się w samym sercu stolicy Górnego Śląsk. Hotel ten posiada w swojej ofercie 6 sal konferencyjnych i 183 pokoi. 

Marka voco łączy nieformalny charakter i jakość globalnej marki w nowoczesnej odsłonie. Nazwa z łaciny oznacza „zapraszać”, „spotykać się”, dlatego goście mogą liczyć na ciepłe przywitanie, w tym ciepłą przekąskę. 


Druga marka, której dotyczy umowa franczyzowa to Holiday Inn Express. Ta lepiej znana przez Polaków marka zagości do Lublina, a dokładniej do Hotelu Huzar. Obiekt może pochwalić się aktualnie 7 salami konferencyjnymi i 128 pokojami.


Hotel zarówno w Katowicach, jak i Lublinie przejdzie gruntowny remont, by wpasować się w standardy obu marek. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będą prezentować się hotele po "przeobrażeniu".

Z 13 otwartymi hotelami pod marką IHG i ponad 20 w przygotowaniu, Polska stała się ważnym rynkiem wzrostu dla IHG i cieszymy się, że możemy dalej zwiększać naszą obecność w tym kraju z naszym zaufanym partnerem, Grupą Kapitałową Polskiego Holdingu Hotelowego. Jesteśmy szczególnie podekscytowani możliwością wprowadzenia voco do Polski, ponieważ z powodzeniem rozwijamy tę markę na innych kluczowych rynkach na całym świecie, w tym również w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Czas pokazał, że hotele włączone do marki voco mają bardzo dobre wyniki i nie możemy się doczekać, aż charakter marki voco zagości w Katowicach – mówi Miguel Martins,  dyrektor ds. rozwoju w Europie Północnej, IHG.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij