Nowe rozporządzenie ws. otwarcia hoteli i miejsc noclegowych

Nowe rozporządzenie ws. otwarcia hoteli i miejsc noclegowych


W samym środku Majówki, 2 maja, pojawiło się finalne rozporządzenie regulujące funkcjonowanie hoteli i miejsc noclegowych. 

Nowe zasady z pewnością nie spodobają się wszystkim. Jest to jednak szansa na przyjmowanie pierwszych gości, a co za tym idzie - szansa na powrót do jako takiej normalności. 


Wielu Hotelarzy decyduje się nie otwierać jeszcze swoich obiektów. Wcale się temu nie dziwimy. Otwarcie hotelu wiąże się z pokryciem kosztów utrzymania całego obiektu - od pensji dla pracowników po opłaty za wodę, energię czy wywóz śmieci. Wiele pracowników hoteli nie może też wrócić do pracy, ponieważ zajmują się opieką nad dziećmi, które aktualnie nie chodzą do szkół, przedszkoli i żłobków.

Hotelarze stoją przed bardzo trudnym wyborem, a ciągłe ograniczenia im tego wyboru nie ułatwiają. Czy goście będą chcieli przyjechać do hotelu, jeśli nie będą mogli skorzystać z oferty restauracji, popływać w basenie czy zrelaksować się podczas masażu? Czy do udanego pobytu wystarczy im tylko nocleg i nowe otoczenie, które w końcu od wielu tygodni nie jest własnym mieszkaniem?

Niektórzy właściciele otwierają swoje obiekty w nadziei na pozyskanie gości, którzy po 2 miesiącach restrykcji będą chcieli jak najszybciej pojechać gdzieś i odpocząć od czterech ścian swojego domu. Podejmują ryzyko, które może im się opłacić lub nie... Muszą oni jednak pamiętać, żeby dezynfekować pokój hotelowy po każdym gościu oraz dezynfekować przestrzenie wspólne codziennie. Niesie to za sobą jeszcze większe nakłady pracy i pieniędzy. Może sprawdzi się tutaj zasada - kto pierwszy, ten lepszy? Ten, kto pierwszy dostosuje się do nowych realiów, ten może zostać liderem branży turystycznej.

Hotelarze stoją przed trudnymi decyzjami. Zarówno za te hotele, które zostały otwarte 4 maja, jak i za te, które chwilowo się wstrzymały, trzymamy mocno kciuki! Nie dajcie się i walczcie o swoje!

Na stronie www.dziennikustaw.gov.pl można zapoznać się z całym Rozporządzeniem Rady Ministrów.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz