Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
15.06.2021

Nowoczesny dwupoziomowy taras z widokiem na Jezioro Sulejowskie – nowa inwestycja Centrum Molo

Nowoczesny dwupoziomowy taras z widokiem na Jezioro Sulejowskie – nowa inwestycja Centrum Molo

Czas pandemii wiele obiektów wykorzystało na remonty i rozbudowywanie swojej oferty. Jednym z takich obiektów było zdecydowanie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Molo w Smardzewicach (woj. łódzkie), które postawiło na budową nowoczesnego, dwupoziomowego tarasu z widokiem na Jezioro Sulejowskie. Budowa zakończyła się na początku czerwca.

Pandemia nie pokrzyżowała planów inwestycyjnych Centrum Molo:

- To był trudny czas, ale zrobiliśmy wszystko, by go wykorzystać jak najefektywniej.  Dzięki temu otwieramy się na zwiększone potrzeby spotkań na świeżym powietrzu i odbudowę relacji  międzyludzkich – mówi Dawid Krakowski, Dyrektor Centrum Molo.

Nowy taras posiada łączną powierzchnię 600 m2. Powstały tu 2 duże, plenerowe strefy restauracyjne z nowoczesnym barem, otoczone starannie wyselekcjonowaną roślinnością. Do końca bieżącego roku przestrzeń konferencyjno-bankietową Centrum Molo o ponad 300 m2 powiększy powstający pod najwyższym poziomem tarasu ogród zimowy. Nowy taras jest o tyle ciekawy, że zastosowano tu modułowy podział, który umożliwia elastyczne zarządzanie dostępną powierzchnią.


Nowe atrakcje zastąpią dotychczasowe dość skromne zaplecze gastronomiczne Restauracji Molo (niewielki ogródek letni i teren grillowy). Jest to więc duża zmiana, która z pewnością przyciągnie turystów z Polski i zza granicy. Inwestycje w Centrum Molo szczególnie zyskują na znaczeniu w kontekście procesu oczyszczania wód Zalewu Sulejowskiego, który planowany jest już w najbliższych latach. W ramach tych działań rewitalizowane będą również plaże i molo. To na pewno wpłynie na potencjał tego regionu, a co za tym idzie... na potencjał miejsc znajdujących się wkoło Zalewu Sulejowskiego. 


Co ciekawe, turyści odwiedzający Centrum Molo, będą mieli okazję podziwiać 4,5-metrowego smoka o imieniu Pandemika. Ma on wyzwolić Molo i całą Polskę od ograniczeń i skutków pandemii - tak mówi stworzona lokalna legenda. Twórcą rzeźby jest Zbigniew, Dudek, polski rzeźbiarz, pedagog Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Oficjalne otwarcie molo dla gości hotelowych planowane jest na pierwszy weekend wakacji, czyli już bardzo niedługo! 

W planach jest też budowa basenu, którego oddanie zapowiadane jest na przyszłe wakacje.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij