Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
4.02.2021

Nowy wymiar eventów online w Workin Senatorska - WYWIAD

Nowy wymiar eventów online w Workin Senatorska - WYWIAD


Spotkania online to aktualnie najpopularniejsza forma wydarzeń biznesowych. Chcąc się dowiedzieć, na co zwracać uwagę, organizując taki event i jak dobrać odpowiednie miejsce, zapytaliśmy o to Panią Magdalenę Marcinkowską z warszawskiego WORKIN. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu. 


MojeKonferencje.pl: Jakiego rodzaju eventy online realizujecie najczęściej w ostatnich miesiącach?

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu WorkinZ uwagi na obostrzenia związane z pandemią najczęściej są to streamingi do Internetu, dzięki którym klient może skomunikować się z dużą grupą swoich odbiorców. Streamingi zazwyczaj nadawanie są na platformy społecznościowe klienta: Facebook, Youtube, Instagram lub platformy do przeprowadzania webinarów i konferencji.

Pozostałe elementy każdego spotkania dosyć mocno różnią się od siebie w zależności od charakteru spotkania oraz branży. Stopień skomplikowania wydarzenia uzależniony jest między innymi od tego, czy podczas streamu zachodzi interakcja między nadawcą a odbiorcami spotkania, czy też jest to tylko komunikacja jednostronna.

W Internecie znacznie trudniej jest skupić uwagę uczestnika spotkania, dlatego zdecydowanie ciekawszymi eventami są te, gdzie angażujemy odbiorcę w przebieg wydarzenia. To zaangażowanie może przybierać proste formy, takie jak np. Q&A, ankiety, testy, wydzwanianie się uczestników na konferencję, ale może też być bardziej wysublimowane, jak uczestnictwo w grze zespołowej.

W ostatnich miesiącach realizowaliśmy szkolenia online dla lekarzy, nauczycieli, a także konferencje prasowe dla dziennikarzy czy spotkania korporacyjne. Zajmujemy się streamingiem, moderacją spotkań online na popularnych komunikatorach, a także wszelkimi innymi elementami, które mogą wydarzenie online urozmaicić i sprawić, że będzie ono jak najbardziej angażujące.

MojeKonferencje.pl: Jaki sprzęt i jakie technologie oferujecie organizatorom?

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu Workin: Kluczowy w przypadku spotkań LIVE jest szybki i niezawodny Internet. Zabezpieczamy wydarzenia również przez posiadanie łącza zapasowego. Pracujemy na różnych platformach do spotkań i konferencji online, jak chociażby: ZOOM, Microsoft Teams, Webex, ClickMeeting czy najpopularniejszych platformach społecznościowych.

Jakość streamingu zależy zarówno od sprzętu, jak i wybranej platformy streamingowej - zazwyczaj klienci oczekują jakości HD. Zapewniamy cała infrastrukturę potrzebną do realizacji transmisji - począwszy od przygotowania scenariusza, szaty graficznej, po ekipę filmową wraz z dźwiękowcami czy profesjonalnym oświetleniem planu.

Realizujemy prostsze transmisje, jak i te bardziej skomplikowane - wielokamerowe, gdzie wysyłamy sygnał transmisji do Internetu, na ekrany led czy inne urządzenia. Korzystamy z profesjonalnych mikserów wideo i jesteśmy w stanie sprostać każdym wymogom klienta od przechwytywania prezentacji, różnego rodzaju zdalnych połączeń i wyświetleń materiałów graficznych w czasie rzeczywistym.

MojeKonferencje.pl: Czy można zorganizować u Was kilka wydarzeń jednocześnie? W kilku salach, w tym samym czasie? Albo takie wydarzenie, podczas których odbywają się prelekcje w kilku pomieszczeniach jednocześnie?

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu Workin: Bardzo trafne pytanie! Tak, to jest coś, co odróżnia nas od miejsc typu tradycyjne studio nagraniowe. Mamy 6 sal konferencyjnych, gabinety i przestrzenie typu chillout. Mnogość różnych przestrzeni sprawia, że spotkania realizowane w coworkingu Workin mogą być ciekawsze od tradycyjnego studia. Ponadto, w dobie pandemii bardzo istotne jest zachowanie reżimu sanitarnego i my mamy możliwość dzielenia uczestników na mniejsze grupy, a tym samym zapewnienia im bezpieczeństwa.


MojeKonferencje.pl: Dlaczego organizatorzy to właśnie Was powinni wybrać na swoje wydarzenie? Co Was wyróżnia?

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu Workin: Kontynuując odpowiedź na poprzednie pytanie podkreślę, że w spotkaniach online, tak jak w tradycyjnych eventach bardzo ważne są emocje. Wnętrza typu coworking pozwalają tej grupie osób, która uczestniczy w wydarzeniu typu hybrydowego standardowo, odbierać spotkanie w sposób najbardziej zbliżony do tradycyjnego eventu. Nadal bardzo istotne jest miejsce, w którym odbywa się wydarzenie, jego design, atmosfera, możliwość podania cateringu czy możliwość zaparkowania. Umiejętne wykorzystanie atmosfery naszego miejsca będzie odczuwalne także dla osób oglądających spotkanie na ekranie własnego komputera.


MojeKonferencje.pl: Czy Wasze wnętrza można wykorzystać aktualnie w inny sposób niż jako miejsce spotkania online?

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu Workin: Naszą główną działalnością jest prowadzenie biura serwisowanego. Oferujemy wynajem biura typu all inclusive. W trakcie pandemii wprowadziliśmy możliwość wynajmu biura na godziny czy dni. Istnieje możliwość wynajęcia naszych sal konferencyjnych na spotkania z klientami lub z pracownikami.

Nasze wnętrza można również wykorzystać do produkcji filmowych, np. do reklamy, serialu czy innych materiałów promocyjnych. Z przestrzeni przy Senatorskiej korzystają także firmy, które same realizują webinary, a potrzebują jedynie ciekawego, cichego wnętrza ze stabilnym Internetem.


MojeKonferencje.pl: Jak dbacie o bezpieczeństwo osób przebywających w Waszym obiekcie?

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu Workin: Przede wszystkim sumiennie podchodzimy do tematu dezynfekcji wnętrz i utrzymania higieny. Zarówno w biurowcu, w którym się znajdujemy, jak i na naszej indywidualnej powierzchni są stacje do dezynfekcji rąk, dostępne maseczki i jednorazowe rękawiczki. Zaletą nowoczesnych budynków, takich jak ten, w którym znajduje się Workin, są wydajne systemy wentylacyjne, które filtrują powietrze i często wymieniają je na nowe. Ponadto ozonujemy przestrzeń i przestrzegamy nakazu noszenia maseczek.

MojeKonferencje.pl: Dziękujemy za rozmowę :) Życzymy powodzenia i jeszcze więcej udanych realizacji.

Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu Workin: Bardzo dziękuję.

Więcej informacji w wizytówce Workin TUTAJ.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij