Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
24.03.2011

Pałac Czartoryskich wystawiony na przetarg

6 kwietnia w rzeszowskim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych odbędzie się przetarg na zabytkowy pałac Czartoryskich w Sieniawie. Ponad trzystuletni obiekt ma zostać wydzierżawiony za minimum 672 tys. zł rocznie.

Zespół parkowo-pałacowy w Sieniawie jest wpisany do rejestru zabytków. Zbudowano go na początku XVIII w., wtedy należał do rodu Czartoryskich. Podczas I Wojny Światowej został zniszczony i odbudowano go dopiero w latach 1984-1986. Agencja Nieruchomości Rolnych zainwestowała w to wiele milionów.

Teraz ponownie wystawia obiekt pod wynajem. — To wyjątkowa oferta. Dotychczasowy dzierżawca nie chce przedłużenia umowy, dlatego wystawiamy ponownie pałac do przetargu — tłumaczy Grażyna Kapelko, rzeczniczka Agencji.

W skład nieruchomości o powierzchni prawie 27 hektarów wchodzą: pałac główny, pałacyk letni, spichlerz zbożowy, oficyna, pawilon myśliwski, domek ogrodnika, kordegardy, rządcówka, stajnia oraz altany parkowe. Do dyspozycji jest tu również restauracja oraz winiarnia. Wszystkie budynki są odpowiednio wyposażone i przystosowane do celów hotelarskich. W pałacu znajduje się 116 miejsc noclegowych.

Agencja zastrzega, że nowy dzierżawca oprócz corocznego czynszu musi wnieść też 150 tys. zł kaucji oraz zapewnić zatrudnienie dla 28 osób.

Agencja nie decyduje się na sprzedaż nieruchomości, ponieważ o jej zwrot starają się byli właściciele.

Źródło: Rzeczpospolita
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij