Polski Bon Targowy i Polski Bon Eventowy - dla kogo i na jakich zasadach?

Polski Bon Targowy i Polski Bon Eventowy - dla kogo i na jakich zasadach?

Od kilku miesięcy mówi się o kolejnych pomocach dla branży eventowej, ale dopiero tydzień temu kilka organizacji ogłosiło, że powstał projekt tzw. Polskiego Bonu Targowego i Polskiego Bonu Eventowego. Przez miesiące pracowały nad nimi Warszawska Organizacja Turystyczna, Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Krajowa Izba Targowa i Ptak Warsaw Expo. 

Przedstawciele tychże organizacji spotkali się 22 kwietnia z ministrem Andrzejem Gut-Mostowym w celu omówienia powstałych projektów wspomnianych bonów. Dobrą informacją jest to, że minister pozytywnie odniósł się do idei wprowadzenia takich programów i konstruktywnie omówił szczegóły merytoryczne. Wcześniej o bonach pomocowych dla branży targowej i eventowej wspominano również na Meetings Week Poland 2021 oraz na XVI Posiedzeniu zespołu roboczego przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Teraz przedstawiciele wyżej wspomnianych organizacji muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać, co o projektach powie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. My również mamy nadzieję, że nie potrwa to długo i już niedługo beneficjenci tych dwóch programów będą mogły czerpać korzyści i podreparować uszczuplony przed pandemię budżet.

Polski Bon Targowy - dla kogo?

Beneficjenci bezpośredni – wystawcy targowi:

 • przedsiębiorcy, instytucje naukowe, stowarzyszenia zawodowe, branżowe i naukowe, które korzystają z wydarzeń targowych jako metody realizowania transferu wiedzy oraz dotarcia z ofertą swych produktów lub/i usług do klientów, kontrahentów i interesariuszy;
 • podmioty posiadające osobowość prawną zarejestrowaną w Polsce;
 • podmioty płacące należne podatki w Polsce;
 • podmioty reprezentujące zdefiniowane wspólnie z rządem dziedziny i branże o kluczowym znaczeniu dla rozwoju poskiego życia gospodarczego i naukowego.

Beneficjenci pośredni – organizatorzy targów:

 • przedsiębiorcy wyspecjalizowani w organizacji wydarzeń targowych (PKD 8230 Z), prowadzący taką działalność przez minimum 3 lata, mogący wykazać, że w tym okresie zorganizowali minimum 2 wydarzenia targowe;
 • podmioty posiadające osobowość prawną zarejestrowaną w Polsce;
 • podmioty płacące należne podatki w Polsce.

Beneficjenci pośredni – obiekty targowe:

 • obiekty (kompleksy) targowe – budynki lub kompleksy budynków i budowli z przeznaczeniem na organizację wydarzeń (eventów) ze zdefiniowaną funkcją wystawienniczą, zgłoszoną i zatwierdzoną przez uprawniony organ administracji samorządowej, w którym mogą odbywać się targi i wystawy, i który oferuje uznane w branży wysokiej jakości usługi dla targów kontraktacyjnych (B2B) oraz targów konsumenckich (B2C), w którym także mogą odbywać się innego typu wydarzenia z branży spotkań. Definicja obiektu targowego nie ma zastosowania do: hoteli, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, parków i konstrukcji  tymczasowych, które nie są traktowane jako obiekty targowe, nawet jeśli odbywają się w nich targi;
 • obiekty zlokalizowane w Polsce;
 • obiekty należące do podmiotów zarejestrowanych i płacących podatki w Polsce.

Projekt bonu możecie zobaczyć TUTAJ.

Polski Bon Eventowy - dla kogo?

Beneficjenci bezpośredni:

organizatorzy wydarzeń, w tym "przedsiębiorcy prowadzący działalność agencji eventowych i organizatorów konferencji – PKD 73.11.Z, 82.30.Z, zarejestrowani w Polsce i tutaj płacący podatki, prowadzący działalność przez minimum trzy lata i mogący wykazać, że w tym okresie zorganizowali minimum 10 wydarzeń eventowych lub/i konferencyjnych".

Beneficjenci pośredni: 

 • podmioty rozwijające swą działalnością polską naukę i gospodarkę: przedsiębiorcy, instytucje naukowe, stowarzyszenia zawodowe, branżowe i naukowe;
 • obiekty i przestrzenie eventowo-konferencyjne, które posiadają certyfikat „Bezpieczny obiekt MICE” Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Projekt bonu możecie zobaczyć TUTAJ.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz