Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
14.11.2022

Poznań Congress Center – nowoczesne centrum kongresowe w stolicy Wielkopolski

Poznań Congress Center – nowoczesne centrum kongresowe w stolicy Wielkopolski

Poznań słynie m.in. z koziołków, rogali świętomarcińskich i z Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP to zdecydowanie najbardziej znane na świecie centrum targowe, gdzie stale odbywają się różnorodne wydarzenia. Częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich jest Poznań Congress Center, czyli nowoczesne centrum kongresowe, gdzie można zorganizować szereg spotkań biznesowych.

Jest to multifunkcjonalny, trzykondygnacyjny i zróżnicowany architektonicznie budynek, którego oferta zrobiła na nas ogromne wrażenie. Podkreślenia wymaga też fakt, że Poznań Congress Center został doskonale zlokalizowany. Obiekt znajduje się dosłownie tuż obok Dworca PKP w Poznaniu. W krótkim czasie można się stamtąd dostać zarówno na piękny Stary Rynek, jak i na Port Lotniczy Ławica.

W dzisiejszym artykule napiszemy nieco więcej o ofercie Poznań Congress Center, jednocześnie udowadniając, że jest to świetne miejsce na organizację konferencji lub szkolenia w stolicy Wielkopolski. Zachęcamy zatem do lektury!


Nowoczesne sale konferencyjne w Poznaniu

Poznań Congress Center oferuje łącznie ponad 4000 miejsc konferencyjnych, strefę VIP oraz przestrzenie, które powstały z myślą o organizacji wystaw czy stoisk sponsorskich. Można tam liczyć na szereg pomieszczeń o różnej wielkości, w których to mogą się odbyć zarówno kameralne spotkania biznesowe, jak i znacznie większe eventy, jak np. kongresy czy targi. Poznań Congress Center do dyspozycji gości oddaje 38 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych o regulowanej wielkości, a także przestronne foyer, którego powierzchnia wynosi 2250 m2. Obiekt, z racji tego, że jest bezpośrednio połączony z kompleksem czterech pawilonów, pozwala na organizację eventów dla blisko 20 000 osób.


Za wizytówkę centrum kongresowego bez wątpienia uznaje się Salę Ziemi. Jest ona w stanie pomieścić prawie 2000 osób. Co ważne, można ją aranżować na różne sposoby i przystosować m.in. do koncertów, kongresów czy sesji plenarnych. Sale konferencyjne w Poznań Congress Center są oczywiście profesjonalnie oświetlone, nagłośnione i wyposażone w wysokiej klasy sprzęty multimedialne i audiowizualne.


Miejsce na konferencję w Poznaniu

Jeśli chodzi o atuty Międzynarodowych Targów Poznańskich, to wśród nich koniecznie trzeba wymienić fakt, iż znajdują się tam ogromne hale wystawiennicze i kongresowe. To właśnie w nich można zrealizować spotkania nawet do kilku tysięcy gości. Równie imponująca jest też wykwalifikowana obsługa Poznań Congress Center. Posiada ona odpowiednie doświadczenie w planowaniu wszelkich konferencji, seminariów, sympozjów, targów czy wystaw na skalę światową.


Organizatorzy eventów mogą również liczyć na pełną pomoc techniczną, co jest kolejną zaletą. Warto przy tym dodać, że budynek w pełni został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Oznacza to mniej więcej tyle, iż wszyscy goście Poznań Congress Center mogą się poczuć absolutnie komfortowo. Wnętrza Poznań Congress Center są na tyle różnorodne, że wśród nich z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, dostosowując przestrzeń do charakteru, wymogów oraz specyfiki danego przedsięwzięcia.


Oferta Poznań Congress Center obejmuje zarówno przygotowanie aranżacji sal konferencyjnych, opracowanie i dystrybucję materiałów promocyjnych, jak i realizację unikatowych programów towarzyszących. Mało tego – obsługa obiektu jest też w stanie zaplanować transport gości czy zapewnić komfortowe miejsca noclegowe na terenie całego miasta. Mamy też bardzo dobrą wiadomość dla zmotoryzowanych gości – otóż na terenie MTP czekają blisko 2 tysiące miejsc parkingowych. A jeśli ciekawi Cię, co jeszcze obejmuje oferta Poznań Congress Center, to koniecznie zajrzyj do wizytówki tego obiektu!


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij