Prezentacja Gdańska i Gdyni na Targach IMEX.

W dniach 21-23 maja 2013r. we Frankfurcie, Gdańsk i Gdynia zaprezentowały swą ofertę na międzynarodowych targach turystyki motywacyjnej, spotkań biznesowych i wydarzeń IMEX.

Targi IMEX to jedna z najważniejszych imprez targowych w Europie. Bierze w niej udział ponad 3 tysięcy wystawców i około 4 tysięcy hosted buyerów z całego świata. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Gdańsk i Hala Widowiskowo Rozrywkowa Gdynia dzieliły powierzchnię wystawienniczą na stoisku zorganizowanym przez Gdańsk Convention Bureau/GOT.

Podczas IMEX, GCB po raz kolejny promowało członków Gdańskiej Organizacji Turystycznej, przedsiębiorców działających w sektorze przemysłu spotkań oraz przede wszystkim Gdańsk i Region jako atrakcyjną destynację konferencyjną. Według Anny Górskiej, Prezes GCB/GOT model wspólnego udziału w targach: oferta = destynacja + obiekt konferencyjny czy hotel, jest bardzo dobra i sprawdza się. Formułę taką zastosował też w tym roku m.in. Poznań (Poznań Convention Bureau + Targi Poznańskie) oraz Kraków (Kraków Convention Bureau + Centrum Kongresowe ICE). "Żałuję, że z naszego regionu był to jedynie jeden partner. Pytano nas nawet o konkretne trójmiejskie hotele oraz Sopot, których tym razem zabrakło" - dodaje Anna Górska.

Podczas wydarzenia przedstawiciele GCB odbyli kilkadziesiąt spotkań z firmami eventowymi, PCO, DMC oraz stowarzyszeniami potencjalnie zainteresowanymi organizacją eventu w Gdańsku i Regionie. Ze strony gości najczęściej padały pytania o dostępność komunikacyjną miasta, obiekty konferencyjne (zarówno dedykowane mniejszym jak i większym eventom) oraz ofertę incentive. Część gości, która odwiedziła stand przygotowany przez GCB nie miała wcześniej okazji odwiedzić Gdańska (czy Polski w ogóle), ci którzy byli zapamiętali Gdańsk jako miasto niezwykle atrakcyjne dla turystów.

W trakcie targów firma Mazurkas Travel uzyskała certyfikat rekomendacji GCB dla PCO (Profesjonalnych Organizatorów Kongresów) co oznacza dla GCB nowego, rzetelnego partnera, a dla Mazurkas Travel możliwość z korzystania z kontaktów biznesowych GCB.

Oprócz standardowych materiałów promocyjnych (ulotki, foldery) członków GOT, PCO, hotelarzy oraz tradycyjnych już okularów przeciwsłonecznych jako gadżetów reklamowych (tym razem w kolorze czerwonym) na stoisku GCB można było zrobić sobie zdjęcie m.in. z PGE Arena oraz Dworem Artusa za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality przygotowanej przez firmę CTAdventure z Gdyni) oraz skorzystać z poczęstunku składającego się z tradycyjnych polskich produktów.

Powszechny jest pogląd, że targi stają się coraz mniej popularnym narzędziem marketingowym. Zdaniem Anny Górskiej ludzie zawsze będą chcieli się spotykać oraz poszukiwać kontaktu twarzą w twarz, dlatego targi nie zginą, ale na pewno zmienią swoją formułę. Zamiast tradycyjnego wystawiania się, czyli stania za ladą i czekania na klientów, zmienią formułę na bardziej warsztatową. Będą bardziej spersonalizowane, dopasowane do konkretnych potrzeb, regionalne. Dobrym przykładem są targi dedykowane regionowi Państw Bałtyckich CONVENE w Wilnie oparte na tzw. programie hosted buyers, które choć mniejsze również oferują wyselekcjonowanych wystawców jak i klientów z tego samego obszaru. Prezes Anna Górska została ostatnio Ambasadorem targów CONVENE, a GCB aktywnie uczestniczyło w ich pierwszej edycji.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”
W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią w nowej formie powraca Konferencja Event Biznes, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Nowe Horyzonty” w Warszawie 28 października!

Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!
Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!

Hotel Cottonina to miejsce, które łączy profesjonalizm z gościnnością, oferując kompleksowe usługi dla biznesu w pięknej, naturalnej scenerii. Dzięki szerokiej ofercie usług dodatkowych oraz wyjątkowej atmosferze, Hotel Cottonina stanowi idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz