Prezentacja Gdańska i Gdyni na Targach IMEX.

W dniach 21-23 maja 2013r. we Frankfurcie, Gdańsk i Gdynia zaprezentowały swą ofertę na międzynarodowych targach turystyki motywacyjnej, spotkań biznesowych i wydarzeń IMEX.

Targi IMEX to jedna z najważniejszych imprez targowych w Europie. Bierze w niej udział ponad 3 tysięcy wystawców i około 4 tysięcy hosted buyerów z całego świata. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Gdańsk i Hala Widowiskowo Rozrywkowa Gdynia dzieliły powierzchnię wystawienniczą na stoisku zorganizowanym przez Gdańsk Convention Bureau/GOT.

Podczas IMEX, GCB po raz kolejny promowało członków Gdańskiej Organizacji Turystycznej, przedsiębiorców działających w sektorze przemysłu spotkań oraz przede wszystkim Gdańsk i Region jako atrakcyjną destynację konferencyjną. Według Anny Górskiej, Prezes GCB/GOT model wspólnego udziału w targach: oferta = destynacja + obiekt konferencyjny czy hotel, jest bardzo dobra i sprawdza się. Formułę taką zastosował też w tym roku m.in. Poznań (Poznań Convention Bureau + Targi Poznańskie) oraz Kraków (Kraków Convention Bureau + Centrum Kongresowe ICE). "Żałuję, że z naszego regionu był to jedynie jeden partner. Pytano nas nawet o konkretne trójmiejskie hotele oraz Sopot, których tym razem zabrakło" - dodaje Anna Górska.

Podczas wydarzenia przedstawiciele GCB odbyli kilkadziesiąt spotkań z firmami eventowymi, PCO, DMC oraz stowarzyszeniami potencjalnie zainteresowanymi organizacją eventu w Gdańsku i Regionie. Ze strony gości najczęściej padały pytania o dostępność komunikacyjną miasta, obiekty konferencyjne (zarówno dedykowane mniejszym jak i większym eventom) oraz ofertę incentive. Część gości, która odwiedziła stand przygotowany przez GCB nie miała wcześniej okazji odwiedzić Gdańska (czy Polski w ogóle), ci którzy byli zapamiętali Gdańsk jako miasto niezwykle atrakcyjne dla turystów.

W trakcie targów firma Mazurkas Travel uzyskała certyfikat rekomendacji GCB dla PCO (Profesjonalnych Organizatorów Kongresów) co oznacza dla GCB nowego, rzetelnego partnera, a dla Mazurkas Travel możliwość z korzystania z kontaktów biznesowych GCB.

Oprócz standardowych materiałów promocyjnych (ulotki, foldery) członków GOT, PCO, hotelarzy oraz tradycyjnych już okularów przeciwsłonecznych jako gadżetów reklamowych (tym razem w kolorze czerwonym) na stoisku GCB można było zrobić sobie zdjęcie m.in. z PGE Arena oraz Dworem Artusa za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality przygotowanej przez firmę CTAdventure z Gdyni) oraz skorzystać z poczęstunku składającego się z tradycyjnych polskich produktów.

Powszechny jest pogląd, że targi stają się coraz mniej popularnym narzędziem marketingowym. Zdaniem Anny Górskiej ludzie zawsze będą chcieli się spotykać oraz poszukiwać kontaktu twarzą w twarz, dlatego targi nie zginą, ale na pewno zmienią swoją formułę. Zamiast tradycyjnego wystawiania się, czyli stania za ladą i czekania na klientów, zmienią formułę na bardziej warsztatową. Będą bardziej spersonalizowane, dopasowane do konkretnych potrzeb, regionalne. Dobrym przykładem są targi dedykowane regionowi Państw Bałtyckich CONVENE w Wilnie oparte na tzw. programie hosted buyers, które choć mniejsze również oferują wyselekcjonowanych wystawców jak i klientów z tego samego obszaru. Prezes Anna Górska została ostatnio Ambasadorem targów CONVENE, a GCB aktywnie uczestniczyło w ich pierwszej edycji.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum