Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
7.05.2013

Radisson Blu Hotel Krakow zaprasza do biegu

W samo południe, 6 maja, zostały otwarte zapisy do charytatywnego biegu sztafetowego dla firm Krakow Business Run. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy zbiorą swoje pięcioosobowe zespoły i wypełnią formularz na stronie http://krakowbusinessrun.pl/pl/a/rejestracja. Jednocześnie w zakładce „Uczestnicy” od samego początku zapisów, aż do dnia biegu będzie prowadzona akcja dodatkowej zbiórki środków dla Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, której w tym roku dedykowany jest bieg. Każdy może wpłacić dowolną kwotę.

„Agnieszka ma 25 lat i od urodzenia żyje bez nóg – taka się urodziła. Kiedy zjawiła się w naszej Fundacji byliśmy pod wrażeniem jak bardzo aktywną i sympatyczną jest osobą. Rozpoczęła studia na kierunku Pedagogika Specjalna ponieważ życiu chce pomagać innym. Teraz jednak to ona potrzebuje pomocy. Jej stare protezy z których i tak dawno już wyrosła, zupełnie się zużyły. Zamiast umożliwiać jej poruszanie, przy każdym ruchu powodują ból. Zwykłe wyjście z domu jest dla niej ogromnym problemem. Z tego powodu Agnieszka zmieniła tryb rozpoczętych studiów dziennych na zaoczne. Aby dać jej szansę na normalne poruszanie się i lepsze życie, to właśnie dla niej będzie w tym roku przeznaczony dochód z opłat wpisowych Krakow Business Run. Ze względu na Agnieszkę, wszystkich gorąco zapraszam do zapisów. Pobiegniesz, pomożesz!” – mówi Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Krakow Business Run 2013, po raz drugi współorganizowany przez Radisson Blu Hotel Kraków, wystartuje 15 września 2013 o godzinie 11.00. Trasa sztafety jak przed rokiem została wyznaczona wokół krakowskich Plant, a dystans jaki musi przebiec każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny wynosi 3 kilometry i 800 metrów. Łącznie drużyna przebiegnie 19 km. Start i meta biegu będą znajdowały się na płycie Rynku Głównego.

W ubiegłym roku w Krakow Business Run wzięło udział ponad 1000 osób, czyli 200 zespołów, reprezentujących prawie 100 małopolskich firm. Jedna z drużyn reprezentujących krakowski Radisson Blu zajęła czwarte miejsce, a w jej składzie pobiegł Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. W tym roku organizatorzy podnieśli liczbę miejsc dwukrotnie, jednak miejsca są wciąż limitowane. Na stracie Krakow Business Run 2013 stanie 400 drużyn. Opłata startowa za jedną osobę wynosi 50 zł netto.

„Ten bieg to coś więcej niż tylko nowe wydarzenie sportowe w Krakowie. Krakow Business Run jednoczy ludzi we wspólnym wysiłku na rzecz niepełnosprawnej osoby, dla której jest nadzieją na lepsze życie. Ze względu na swoją formę i charakter jest czymś więcej niż samotnym biegiem do mety. Daje uczestnikom fantastyczne poczucie wspólnoty, przekonanie o udziale w realizacji dobrego celu, a często możliwość do pokonania własnych słabości. O tym wszystkim bardzo dobrze przekonaliśmy się już podczas pierwszej edycji w ubiegłym roku” – mówi Iwona Furtek, organizator imprezy z Radisson Blu Hotel Kraków.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij