Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
9.09.2022

Raport ze spotkania walnego Stowarzyszenia Branży Eventowej

Raport ze spotkania walnego Stowarzyszenia Branży Eventowej

Zaledwie kilka dni temu, dokładnie 5 września 2022 roku, miało miejsce kolejne spotkanie walne Stowarzyszenia Branży Eventowej. Odbyło się ono w trakcie najważniejszego sezonu eventowego, a jego uczestnicy omówili zdecydowaną większość istotnych obecnie tematów. W rezultacie wszyscy goście wyszli ze spotkania pełni nowych pomysłów, ciekawych przemyśleń, inspiracji, a także dobrej energii.

Nie jest żadną tajemnicą, że czasy dla branży eventowej wciąż nie są zbyt stabilne. Wpływa na to m.in. groźba kolejnej fali pandemii oraz niepewna sytuacja tuż przy granicy Polski. Równie niepokojąca staje się też kwestia kondycji ekonomicznej, której temat podczas spotkania walnego dość często powracał. Mając na względzie te wszystkie przeciwności, niezwykle istotne jest szukanie różnorodnych rozwiązań. Stowarzyszenie Branży Eventowej jest pewne co do tego, iż sektor eventowy ma bezpośredni wpływ na gospodarkę państwa. Dodatkowo przedstawiciele tejże branży jak mało kto wiedzą, jak istotne jest nie tylko stworzenie planu A, ale też B i C. Jak to jednak robią?

SBE, choć nie jest duże, to stanowi zgrany i zwarty zespół, który systematycznie stawia przed sobą nowe wyzwania, wymieniając się przy tym pomysłami, prowadząc ciekawe rozmowy czy mini spotkania. Jego członkowie są w stałym kontakcie, aby wręcz na co dzień spierać się i wymieniać energią podczas wszelkiego rodzaju działań. Można więc śmiało rzec, iż branża eventowa to właśnie SBE. W jego gronie znalazły się takie marki, które realizują eventy w całym kraju każdego dnia - zaczynając od agencji eventowych i lokalizacji, przez scenografię, technikę, catering, meble eventowe, drukarnie, aż po dostawców szkoleń, imprez integrujących i motywujących, a także ochronę oraz konferansjerów.

Warto dodać, że już 11 lat temu to Stowarzyszenie za swój cel uznało edukowanie młodych ludzi, którzy chcą wiązać własną przyszłość właśnie z branżą eventową. W rezultacie więc każdego roku, a obecnie po raz jedenasty, otwarta została rekrutacja na Studium Event Management. Zarówno przedstawiciele SBE, jak i my, jesteśmy dumni, iż Stowarzyszenie nieustannie jest w stanie zapewniać studentom możliwość uczenia się nie tylko od najlepszych wykładowców akademickich, ale też od osób, które wyróżniają się imponującym doświadczeniem w świecie eventów. Koniecznie trzeba przy tym zaznaczyć, że najlepsi absolwenci są skutecznie wspierani w znalezieniu pracy marzeń. Ponadto Stowarzyszenie dąży do wyedukowania event managerów z odznaką SBE.

Stowarzyszenie to oczywiście jest niezwykle otwarte na wspieranie i współpracę, kierując się dewizą, iż zgoda i współpraca budują.

A teraz wskażemy nadchodzące wydarzenia, które organizuje SBE. To m.in.:

  • debata online „Jak inflacja wpływa na sektor przemysłu spotkań i jak sobie z nią radzić?”, która odbędzie się 3 października,
  • debata online „Rynek pracy w branży eventowej”, która odbędzie się 17 października,
  • Konferencja Event Biznes, która będzie miała miejsce w listopadzie 2022 roku,
  • Gala Charytatywna ELFY SBE, która będzie miała miejsce w styczniu 2023 roku.

Branża Eventowa skupia wokół siebie absolutnie wyjątkowych ludzi. Należą do nich m.in. wybitni managerowie, logistycy, przewoźnicy, technicy, artyści, a także - najogólniej ujmując - ludzie, którzy nie boją się wyzwań i potrafią pracować zarówno w grupie, jak i w pojedynkę. W praktyce to głównie pandemia udowodniła te zależności, pokazując jednocześnie, co tak naprawdę oznacza hasło „w grupie siła”, podkreślają przy tym wagę zdrowej konkurencji (i wyłącznie takiej!). Na koniec więc warto dodać, że SBE przede wszystkim działa, zrzesza, współpracuje, edukuje oraz rekomenduje zdrową konkurencję.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij