Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
24.03.2021

Rewolucja w Krakowie – Protokół KRAKÓW NETWORK ogłoszony!

Rewolucja w Krakowie – Protokół KRAKÓW NETWORK ogłoszony!

Efektem miesięcy prac i przygotowań jest Protokół KRAKÓW NETWORK, którego założenia ogłoszono wczoraj (23 marca) podczas webinaru nagrywanego w ICE Kraków. Uczestnicy mogli wziąć udział w bezpłatnej transmisji live i dowiedzieć się więcej o Protokole  i o tym, co on niesie ze sobą. 

Osoby, które pracowały nad tym dokumentem, zostały zainspirowane przez Protokół z Kaohsiung ICCA. Na nasz rodzimy Protokół czekała polska branża MICE już od kilku miesięcy. 

Protokół KRAKÓW NETWORK został przygotowany przez członków biznesowej inicjatywy KRAKÓW NETWORK (której inicjatorem i organizatorem jest firma KBF). Ci sami członkowie zaprezentowali proces powstania dokumentu i jego główne założenia podczas wczorajszego webinaru.

Czym jest Protokół KRAKÓW NETWORK?

Zbiorem dobrych praktyk i rekomendacji dostosowanych do nowej, postpandemicznej rzeczywistości, określający listę kluczowych strategii, które umożliwią dalszy rozwój przemysłu spotkań i wydarzeń, będący wstępem do wspólnej strategii na lata 2021–2023.

W Protokole wśród zidentyfikowanych kierunków działania wyszczególniono:

  • konieczność stworzenia innowacyjnych modeli biznesowych opartych na wspólnym zarządzaniu ryzykiem, 
  • restrukturyzację cyfrową,
  • promocję wydarzeń hybrydowych
  • zbudowanie przewagi konkurencyjnej Krakowa poprzez zaangażowanie lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań.

Branża MICE w ciągu minionego roku przeszła transformację, która nie mogła pozostać bez naszej odpowiedzi. Członkowie KRAKÓW NETWORK jako pierwsi w Polsce dostrzegli potrzebę dostosowania się do wiodących światowych trendów i już w grudniu 2020 roku zaczęli pracę nad Protokołem KRAKÓW NETWORK. Misja, która nam przyświecała, to nie tylko dzielenie się know-how z innymi przedstawicielami branży, ale także przyczynianie się do rozwoju społeczeństwa poprzez promowanie podstawowych wartości, takich jak gospodarka oparta na wiedzy, zrównoważony rozwój i globalna społeczność – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

Tworząc dokument, autorzy wzięli pod uwagę raport  „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”, który to posiada zapisy strategii Miasta Krakowa. Wszystko po to, by Protokół KRAKÓW NETWORK był jak najbardziej kompleksowy. 

Od momentu powstania inicjatywy KRAKÓW NETWORK w 2015 roku dążymy do tego, aby stworzyć w Krakowie silną grupę biznesową, która ze sobą współpracuje, aby promować Kraków jako destynację. Niezwykle cieszy nas fakt, że wśród 182 sygnatariuszy Protokołu KRAKÓW NETWORK znaleźli się przedstawiciele Miasta oraz krakowskich hoteli, restauracji, firm eventowych, obiektów konferencyjno-targowych, organizacji turystycznych, uczelni, PCO i DMC – dodaje Paula Fanderowska, zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków. 

Protokół KRAKÓW NETWORK został objęty honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Poland Convention Bureau

Głównym partnerem medialnym Protokołu KRAKÓW NETWORK jest THINK MICE

Treść całego PROTOKOŁU możecie znaleźć TU.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij