Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
11.01.2011

Rowerem na najwyższy hotel w Europie

Polak Krystian Herba planuje wjechać rowerem na samą górę najwyższego hotelu w Europie - Gran Hotelu Bali, znajdującego się w hiszpańskiej miejscowości Benidorm.

To będzie nie pierwszy tego typu wyczyn w karierze Herby. Rok temu wjechał na ostatnie piętra hotelu InterContinental w Warszawie, a wcześniej udało mu się zdobyć szczyt Pałacu Kultury i Nauki. Swoich sił spróbował również w Millennium Tower w Wiedniu. Tym razem zawodnik wielu triali rowerowych pokusi się o wjechanie na 52 piętro Gran Hotelu Bali. Łącznie będzie miał do pokonania 900 schodów.

Herba rozpoczął już przygotowania zaczynając od udoskonalenia roweru. - Mam nowe, znacznie lżejsze koła. Magnezowe obręcze, karbonowe piasty i specjalnie cieniowane szprychy pozwoliły zaoszczędzić ok. 350 gramów - mówił Herba dziennikarzom "Nowin". - W sumie rower waży o ok. 400 g mniej. Dzięki temu już udało mi się poprawić rekordy z przygotowań do zdobycia Millennium Tower co napawa optymizmem - dodał.

Źródło: horeca.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij