Rusza przetarg na Stary Młyn w Lublinie

W Lublinie rusza przetarg na stary młyn przy ul. Głównej. Budynek stanowi część zabytkowego parku. Nowy gospodarz będzie mógł tam urządzić, np. hotel.

W początkach XIX wieku młyn miał drewnianą konstrukcję. Teraz, mimo, iż zastąpiły ją murowane ściany, to budynek nadaje się do kapitalnego remontu.

Miasto chce wydzierżawić młyn na 20 lat. Cenę wywoławczą miesięcznego czynszu ustalono na 5 tys. zł. Budynek przy ul. Głównej ma trzy kondygnacje i ponad 200 mkw. powierzchni. Działka natomiast to imponujące 1000 mkw. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada wykorzystanie jej na różnego rodzaju działalność komercyjną, zatem inwestor będzie miał sporą dowolność.

Zrujnowany młyn leży na terenie tzw. zespołu dworsko-parkowego w Woli Sławińskiej. Sam budynek nie jest jednak zabytkiem. W przeciwieństwie do parku, który jest objęty ochroną konserwatorską.
– Młyn stanowi jednak jego integralną część – mówi Dariusz Kopciowski, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków. – Jest chroniony przez zapisy planu zagospodarowania przestrzennego. W tej sytuacji wszelkie prace budowlane wymagają zgody konserwatora. Nowy gospodarz obiektu będzie musiał wystąpić do nas z wnioskiem o szczegółowe wytyczne.

Miasto zaznacza, że wykluczone jest burzenie młyna oraz stawianie w jego sąsiedztwie innych obiektów. Tym, na co liczą konserwatorzy jest adaptacja istniejącego budynku.

Do tej pory do Ratusza nie wpłynęła żadna oferta dotycząca młyna. Potencjalni inwestorzy mają jednak czas do 16 listopada.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!
Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!

Elegancki Cristal Baltic Apart Hotel w Ustce oferuje idealne warunki do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Przestronne apartamenty, restauracja My Thai, nowoczesne sale konferencyjne z widokiem na morze oraz bogata oferta atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i komfort nad Bałtykiem.

Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace
Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace

Odkryj Parisel Palace – eleganckie centrum konferencyjno-wypoczynkowe w malowniczych Klimkach pod Łukowem. Idealne miejsce na prestiżowe wydarzenia biznesowe z nowoczesnymi salami, komfortowymi noclegami i wykwintną kuchnią.

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz