Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
12.03.2019

Sala konferencyjna na 400 osób w Park Inn by Radisson w Katowicach

Sala konferencyjna na 400 osób w Park Inn by Radisson w Katowicach

Rozwój branży konferencyjnej powoduje powstawanie nowych miejsc, w których można zaplanować różnorodne spotkanie biznesowe. Choć w Polsce realizowane są głównie wydarzenia o średniej wielkości, takie jak szkolenia i warsztaty, wciąż rośnie zapotrzebowanie na duże i prestiżowe miejsca na konferencje, targi oraz seminaria.

Tego typu eventy wymagają wyjątkowej oprawy wizualnej, muzycznej i cateringowej. Podczas prelekcji często występują znane osobistości z branży, świtowi mówcy oraz reprezentanci globalnych koncernów. Konieczne jest więc zapewnienie im wygodnych miejsc noclegowych.

Wybór Katowic na miejsce organizacji kongresu czy konferencji nie jest przypadkowy. Stolica województwa śląskiego w ostatnich latach stała się znaczącym ośrodkiem rozwoju przedsiębiorczego i gospodarczego. Słynie z wielu światowej klasy imprez kulturalnych oraz muzycznych, a jednocześnie oferuje dogodny dojazd z innych regionów kraju.

Park Inn by Radisson w Katowicach położony jest blisko centrum miasta. W pobliżu znajdują się liczne punkty przesiadkowe komunikacji miejskiej, a także malowniczy Park Śląski, w którym można spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Lokalizacja Park Inn by Radisson w Katowicach sprzyja organizacji wydarzeń biznesowych zarówno tych mniejszych, jak i większych. Aby dostać się o Hali Spodek, Centrum Kongresowego lub Silesia City Center wystarczy poświęcić 5 minut.


Park Inn by Radisson w Katowicach posiada również rozbudowaną ofertę noclegową. W tym 4-gwiazdkowym hotelu znajduje się 168 pokoi. Każdy z nich posiada indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz swobodny dostęp do internetu. Gości wydarzeń biznesowych można zakwaterować w pokojach typu Standard, Superior, Junior Suite oraz Apartamentach. W ofercie nie brakuje również pomieszczeń dostosowanych do wymogów osób niepełnosprawnych.

Wnętrza zachowane są w nowoczesnej stylistyce z wykorzystaniem żywych, pobudzających kolorów. Tworzy to przyjazną atmosferę, w której spędzany czas jest przyjemnym przeżyciem. Pokoje są w pełni wyposażone. Można w nich korzystać z telefonów, telewizorów oraz sejfów. Przestronne łazienki posiadają niezębny sprzęt sanitarny. Aby zapewnić najlepszy możliwy komfort wypoczynku, okna pokoi można zasłonić, ciesząc się ciszą i spokojem.


Największym atutem Park Inn by Radisson w Katowicach jest zdecydowanie zaplecze konferencyjne o wielkości 1000 m2. To jedno z większych i ważniejszych powierzchni eventowych na Górnym Śląsku. Dostępnych jest 7 wielofunkcyjnych, klimatyzowanych sal konferencyjnych. We wszystkich pomieszczeniach jest dostęp do naturalnego światła z możliwością zaciemnienia.

Goście mogą korzystać z darmowego dostępu do szybkiego WiFi, a także korzystać z profesjonalnego sprzętu audiowizualnego. Podczas dużych imprez można liczyć na pomoc doświadczonego koordynatora konferencji.


Największą z dostępnych przestrzeni jest Sala Gold, która może pomieścić ponad 400 osób. Znajduje się ona na parterze budynku. Dużym atutem hotelu jest to, że umożliwia on wjazd dużych konstrukcji dekoracyjnych, promocyjnych, a także samochodów. Na pierwszym piętrze znajduje się Sala Silver o wielkości 100 m2.

Dzięki systemowi ścian modułowych, można ją podzielić na cztery część. Pozwala to na organizację kameralnych szkoleń, spotykań oraz warsztatów. Gdy pojawia się konieczność zaplanowania zebrania lub poprowadzenia negocjacji, świetnie sprawdzają się Sala  Orange i Sala Pink. Hotel udostępnia również parking naziemny i garaż podziemny.


Sale konferencyjne podczas dużych imprez firmowych muszą nie tylko umożliwiać obsługę całych grup zorganizowanych, ale także udostępniać im wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Liczba dostępnych w Polsce obiektów konferencyjnych spełniających te wymogi nie jest więc tak zróżnicowana, jak w przypadku kameralnych sal szkoleniowych. Podczas gal, bali, bankietów i jubileuszy potrzebna jest bardziej elegancka i wielofunkcyjna lokalizacja. Warto więc wskazać 4-gwiazdkowy Park Inn by Radisson w Katowicach jako miejsce, w którym można zaplanować każdy event na międzynarodowym poziomie. 

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij