Specjalista od luksusu, Consierg z Sofitel Warsaw Victoria

Płynnie zna 2-3 języki, ma doskonałe umiejętności komunikacyjne, dużą dozę empatii i taktu, często dyspozycyjny 24 godziny na dobę. Nieodzowny element pobytu w hotelu Sofitel Warsaw Victoria – Consierg. W Polsce zawód ten wykonuje zaledwie 35 osób z branży hotelarskiej.

Słowo Concierge pochodzi od francuskiego comte des cierges lub angielskiego the keeper of the candles. Obecnie nie oznacza już dozorcy domu ani osoby odpowiadającej za stan zamkowych świec. Dziś Consierg stał się synonimeym prestiżu i profesjonalizmu w każdym calu.

Mimo , że Polacy dopiero uczą się luksusu, w biznesie hotelarskim Consiege to zawsze trafiona inwestycja. Osoba na tym stanowisku nie tylko zajmuje się budowaniem relacji z gośćmi wpływając na ich zadowolenie, ale także co za tym idzie, przyczynia się do wydłużenia pobytu, korzyści finansowych, pozytywnej opinii i dobrej rekomendacji wśród gości.

Consierg to zawód który się ceni. Nic dziwnego, bowiem stanowisko to łączy się z wielką odpowiedzialnością i zawsze profesjonalnym załatwianiem spraw. Hotelowy Consierge to osoba do zadań specjalnych. Gotowa na realizację wszelkich życzeń gości od zakupu koszuli, wysyłkę kwiatów dla żony, przez kupno samochodu w środku nocy po zaaranżowanie na ostatnią chwilę wernisażu polskich plakatów z lat 50. i 60.

Nasza praca jest wielowymiarowa, a zakres obowiązków dość obszerny. Concierge jest przede wszystkim gospodarzem hotelowego lobby, jest widoczny, dostępny i bierze udział we wszelkich aktywnościach odbywających się w lobby i w wejściu do hotelu. Należą do nich oczywiście powitanie, pożegnanie gości, informowanie o usługach dostępnych w hotelu i na zewnątrz, aranżacja transportu, odszukanie zaginionego bagażu, wszechstronna informacja o mieście i wybranych lokalizacjach… tak naprawdę ta lista się nie kończy. – mówi Piotr Prasuła – Chef Concierge w hotelu Sofitel Warsaw Victoria, Członek międzynarodowej prestiżowej organizacji „Les Clefs d’Or” i Prezes Stowarzyszenia Złote Klucze Concierge Polska.

Złote Klucze dla elity
Najlepszych Consierge z całego świata gromadzi elitarne stowarzyszenie „Les Clefs d’Or”. Elitarny klub dla wybranych ma na celu zrzeszać Consierge, oraz organizować im wzajemną pomoc i wymianę doświadczeń. Istniejący od ponad 50 lat symbol złotych kluczy znany jest w 48 krajach świata. Szacunek do oznaczenia cechuje nie tylko osoby z kręgu samych zainteresowanych.

Sam wielokrotnie zetknąłem się z entuzjastyczną reakcją gości na noszoną przeze mnie odznakę. Goście często proszą o zapowiedzenie ich przyjazdu do innego miasta, wskazanie osoby do kontaktu na miejscu, czy nawet o pomoc w wyborze hotelu. Każdy lubi się czuć oczekiwany, traktowany w specjalny sposób i dostrzeżony. Wielu naszych gości zna historię stowarzyszenia, dla wielu kojarzy się ono z dodatkowym prestiżem i jest symbolem luksusu. Przede wszystkim jest ono gwarancją profesjonalizmu. – dodaje Piotr Prasuła.

Na corocznym międzynarodowym kongresie „Les Clefs d’Or” udział biorą zarządzający największymi markami z branży hotelarskiej. W tym roku nie zabraknie tam i grupy Accor z hotelami konferencyjnymi Sofitel.

INFORMACJA PRASOWA


***

Sofitel, Hotele Światowej Klasy i Francuska Elegancja
Sofitel to jedyna francuska marka wśród hoteli luksusowych, reprezentowana przez 120 obiektów konferencyjnych na
5 kontynentach w niemal 40 krajach świata (ponad 30 000 pokoi). Sofitel oferuje nowoczesne hotele i resorty przystosowane do potrzeb gości poszukujących luksusu, piękna, wysokiej jakości i doskonałości. Zlokalizowane w sercach najważniejszych metropolii takich jak Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Pekin lub na tle pięknych krajobrazów Maroko, Egiptu, Fidżi lub Tajlandii, wszystkie hotele marki Sofitel gwarantują gościom doświadczenie francuskiego stylu życia.

Sofitel Legend i Sofitel So to dwie marki, które dołączyły do Sofitel Luxury Hotels. Hotele Sofitel Legend to obiekty ikoniczne i mityczne; często zabytkowe budynki z wieloletnią historią: Sofitel Legend Metropole Hanoi, Sofitel Legend The Grand Amsterdam i Sofitel Legend Old Cataract Aswan.Hotele So to nowe hotele « butikowe », charakteryzujące się nowoczesnym stylem i wzornictwem, zaprojektowane przez znanych architektów lub/i międzynarodowe osobistości ze świata mody, designu lub sztuki: Sofitel So Mauritius Bel Ombre, Sofitel So Bangkok i Sofitel So Singapore (2013).

Więcej na www.sofitel.com

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum