Specjalista od luksusu, Consierg z Sofitel Warsaw Victoria

Płynnie zna 2-3 języki, ma doskonałe umiejętności komunikacyjne, dużą dozę empatii i taktu, często dyspozycyjny 24 godziny na dobę. Nieodzowny element pobytu w hotelu Sofitel Warsaw Victoria – Consierg. W Polsce zawód ten wykonuje zaledwie 35 osób z branży hotelarskiej.

Słowo Concierge pochodzi od francuskiego comte des cierges lub angielskiego the keeper of the candles. Obecnie nie oznacza już dozorcy domu ani osoby odpowiadającej za stan zamkowych świec. Dziś Consierg stał się synonimeym prestiżu i profesjonalizmu w każdym calu.

Mimo , że Polacy dopiero uczą się luksusu, w biznesie hotelarskim Consiege to zawsze trafiona inwestycja. Osoba na tym stanowisku nie tylko zajmuje się budowaniem relacji z gośćmi wpływając na ich zadowolenie, ale także co za tym idzie, przyczynia się do wydłużenia pobytu, korzyści finansowych, pozytywnej opinii i dobrej rekomendacji wśród gości.

Consierg to zawód który się ceni. Nic dziwnego, bowiem stanowisko to łączy się z wielką odpowiedzialnością i zawsze profesjonalnym załatwianiem spraw. Hotelowy Consierge to osoba do zadań specjalnych. Gotowa na realizację wszelkich życzeń gości od zakupu koszuli, wysyłkę kwiatów dla żony, przez kupno samochodu w środku nocy po zaaranżowanie na ostatnią chwilę wernisażu polskich plakatów z lat 50. i 60.

Nasza praca jest wielowymiarowa, a zakres obowiązków dość obszerny. Concierge jest przede wszystkim gospodarzem hotelowego lobby, jest widoczny, dostępny i bierze udział we wszelkich aktywnościach odbywających się w lobby i w wejściu do hotelu. Należą do nich oczywiście powitanie, pożegnanie gości, informowanie o usługach dostępnych w hotelu i na zewnątrz, aranżacja transportu, odszukanie zaginionego bagażu, wszechstronna informacja o mieście i wybranych lokalizacjach… tak naprawdę ta lista się nie kończy. – mówi Piotr Prasuła – Chef Concierge w hotelu Sofitel Warsaw Victoria, Członek międzynarodowej prestiżowej organizacji „Les Clefs d’Or” i Prezes Stowarzyszenia Złote Klucze Concierge Polska.

Złote Klucze dla elity
Najlepszych Consierge z całego świata gromadzi elitarne stowarzyszenie „Les Clefs d’Or”. Elitarny klub dla wybranych ma na celu zrzeszać Consierge, oraz organizować im wzajemną pomoc i wymianę doświadczeń. Istniejący od ponad 50 lat symbol złotych kluczy znany jest w 48 krajach świata. Szacunek do oznaczenia cechuje nie tylko osoby z kręgu samych zainteresowanych.

Sam wielokrotnie zetknąłem się z entuzjastyczną reakcją gości na noszoną przeze mnie odznakę. Goście często proszą o zapowiedzenie ich przyjazdu do innego miasta, wskazanie osoby do kontaktu na miejscu, czy nawet o pomoc w wyborze hotelu. Każdy lubi się czuć oczekiwany, traktowany w specjalny sposób i dostrzeżony. Wielu naszych gości zna historię stowarzyszenia, dla wielu kojarzy się ono z dodatkowym prestiżem i jest symbolem luksusu. Przede wszystkim jest ono gwarancją profesjonalizmu. – dodaje Piotr Prasuła.

Na corocznym międzynarodowym kongresie „Les Clefs d’Or” udział biorą zarządzający największymi markami z branży hotelarskiej. W tym roku nie zabraknie tam i grupy Accor z hotelami konferencyjnymi Sofitel.

INFORMACJA PRASOWA


***

Sofitel, Hotele Światowej Klasy i Francuska Elegancja
Sofitel to jedyna francuska marka wśród hoteli luksusowych, reprezentowana przez 120 obiektów konferencyjnych na
5 kontynentach w niemal 40 krajach świata (ponad 30 000 pokoi). Sofitel oferuje nowoczesne hotele i resorty przystosowane do potrzeb gości poszukujących luksusu, piękna, wysokiej jakości i doskonałości. Zlokalizowane w sercach najważniejszych metropolii takich jak Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Pekin lub na tle pięknych krajobrazów Maroko, Egiptu, Fidżi lub Tajlandii, wszystkie hotele marki Sofitel gwarantują gościom doświadczenie francuskiego stylu życia.

Sofitel Legend i Sofitel So to dwie marki, które dołączyły do Sofitel Luxury Hotels. Hotele Sofitel Legend to obiekty ikoniczne i mityczne; często zabytkowe budynki z wieloletnią historią: Sofitel Legend Metropole Hanoi, Sofitel Legend The Grand Amsterdam i Sofitel Legend Old Cataract Aswan.Hotele So to nowe hotele « butikowe », charakteryzujące się nowoczesnym stylem i wzornictwem, zaprojektowane przez znanych architektów lub/i międzynarodowe osobistości ze świata mody, designu lub sztuki: Sofitel So Mauritius Bel Ombre, Sofitel So Bangkok i Sofitel So Singapore (2013).

Więcej na www.sofitel.com

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz