Startują Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011

Wszechstronna oferta polskich i zagranicznych wycieczek oraz pobytów turystycznych na sezon wiosenno-letni, liczne koncerty, występy artystyczne na scenie, gry i zabawy, a także konkursy z cennymi nagrodami czekają na zwiedzających XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011, które odbędą się 1-3 kwietnia w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Przez trzy dni ponad 400 wystawców z 18 krajów zaprezentuje aktualne propozycje wyjazdów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, SPA czy uzdrowisk. Zwiedzający będą mogli również poznać bogactwo atrakcji turystycznych z różnych regionów kraju i świata oraz znaleźć pomysły na weekendowy wypoczynek. Wstęp na targi jest bezpłatny.

- Targi LATO to doskonałe miejsce dla każdego, kto myśli o wypoczynku, ciekawym weekendzie lub wymarzonych wakacjach. W tym roku będziemy gościć rekordową liczbę wystawców, którzy przedstawiać będą różnorodną ofertę turystyczną na każdą kieszeń. Zwiedzający będą mogli nie tylko porównać propozycje biur podróży, touroperatorów czy hoteli, ale również zasięgnąć porad i opinii odnośnie rozważanych celów podróży, a nawet na targach zarezerwować wyjazd, często w specjalnej niższej cenie. Ponadto w tym roku powrócimy do formuły festynu turystycznego, który zapewni moc atrakcji każdego dnia targów, w tym koncertów, pokazów, degustacji, konkursów zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dlatego nasze targi to świetna okazja do zaplanowania wyjątkowego urlopu, a przy tym doskonały pomysł na spędzenie wiosennego weekendu z rodziną – mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora Targów LATO.

Propozycje wystawców Targów LATO 2011

Wśród wystawców Targów LATO 2011 zaprezentują się m.in. touroperatorzy, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, SPA, uzdrowiska, miasta, gminy, regionalne i lokalne organizacje turystyczne. Na tegorocznej edycji znajdzie się 8 stoisk narodowych: Cypru, Danii, Dominikany, Kuby, Macedonii, Norwegii, Węgier, a także Chorwacji, która pierwszego dnia targów zorganizuje Dzień Chorwacji. W ramach tego wydarzenia otwarta zostanie wystawa „Be CROative” przygotowana przez Chorwacką Izbę Gospodarczą. Poza tym na targach zaprezentują się wystawcy z Białorusi, Bułgarii, Czarnogóry, Litwy, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście silna grupa z Polski. Dla miłośników kampingu ofertę kamperów przedstawi Camping Garden Paradiso z Włoch. Z kolei Tourist Organization of Bar z Czarnogóry będzie zachęcała do przyjazdu i poznania tego nadmorskiego regionu. Swoją premierę na targach będzie miało nowe biuro podróży Citron Travel. Ponadto po raz pierwszy na stoisku zaprezentuje się biuro Aquamaris. Swoje regionalne atrakcje będzie silnie promował Kołobrzeg, a do turystyki morskiej przekonywać będzie Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. Warszawa również będzie prezentowała stołeczne atrakcje kulturalne i rekreacyjne nawiązując w promocji miasta do postaci Fryderyka Chopina i Marii Skłodowskiej Curie. Z kolei Łódź będzie zachęcała do spędzania w niej czasu i odkrycia uroków tego miasta. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać informacje o ośrodkach turystyczno-wypoczynkowych Lasów Państwowych. Ponadto atuty podróży pociągami będzie można poznać na stoisku Kolei Mazowieckich. Niektórzy wystawcy jak Województwo Podlaskie będą zachęcać również do odwiedzenia ich terenów proponując zwiedzającym degustacje regionalnych przysmaków w tym przypadku sękacza, kindziuka czy podpiwku.

Zwiedzający przez trzy dni targów będą mogli nie tylko zapoznać się z wszechstronną ofertą turystyczną z Polski i zagranicy na każdą kieszeń, ale również nabyć często w promocyjnych cenach prezentowane wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, zarezerwować pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach czy sanatoriach. Wystawcy będą dysponowali ofertami zarówno dla rodzin z dziećmi, amatorów aktywnego wypoczynku, młodzieży, studentów, nauczycieli, biznesmenów, osób organizujących wyjazdy grupowe czy osób starszych.

Atrakcje dla zwiedzających w każdym wieku

Targi LATO 2011 to trzydniowy festyn turystyczny w ramach którego odbędą się m.in. koncert Majki Jeżowskiej, występy muzyczno-taneczne, pokazy magii, warsztaty artystyczne, spotkania z podróżnikami oraz liczne gry i zabawy. Przygotowana zostanie specjalna strefa dla dzieci i młodzieży „Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka”, na której znajdą się m.in. trampoliny, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, tor gokartowy czy tory przeszkód. W miasteczku rowerowym pod okiem policjanta dzieci będą mogły również zdać egzamin na kartę rowerową. Gość specjalny, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Paweł Pochwała, a także doświadczony żeglarz będzie zachęcał do aktywnego wypoczynku w szczególności pod żaglami. Na targach nie zabraknie również gastronomicznych atrakcji m.in. Mistrz Kuchni Robert Sowa zaprezentuje „Jadłospis na lato”, a narodowe potrawy i smaki z dzieciństwa będzie prezentować bar restauracyjny Karmnik. Pokazy kulinarne odbędą się także na stoisku food-design w strefie atrakcji. Ponadto, zwiedzający będą mogli wziąć udział w wielu konkursach z cennymi nagrodami m.in. do wygrania będą bony turystyczne o wartości 1000 zł w konkursie „Poszukiwacze skarbów TRIADY”, szkolenia z jazdy terenowej 4x4 w konkursie „Hit LATA”, dwuosobowy wyjazd w konkursie „Weekend dla mieszczucha”, a także Mini Rejs do Kopenhagi i Oslo w konkursie stoiska biura SeaTours. Wycieczki, pobyty w hotelach, zaproszenia do teatrów, muzeów i nagrody rzeczowe związane z turystyką będą do zdobycia zarówno na scenie targów jak i stoiskach wystawców. Dodatkowo przedstawiciele branży turystycznej będą mieli okazję skorzystać z warsztatów organizowanych w trakcie targów LATO i zdobyć kompleksową wiedzę w zakresie bezpieczeństwa podróży, pozyskiwania środków na promocję turystyki regionalnej oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Patronaty i współpraca merytoryczna

Honorowy patronat nad XVI edycją Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2011 objęli: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Jan Korsak, Prezes Polskiej Izby Turystyki. Tegoroczne Targi LATO organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Organizacją Turystyczną, Polską Izbą Turystyki, Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa, Samorządem Województwa Mazowieckiego, Warszawską Izbą Turystyki, Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, Polskim Towarzystwem Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz Domem Szkoleniowym.

Informacje praktyczne

Targi odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C, które oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia ponad 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Ponadto, w sąsiedztwie kursuje 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich. Dla ułatwienia dojazdu zwiedzający będą mieli do dyspozycji autobusy CityTours kursujące spod Sali Kongresowej przy ulicy Emilii Plater co godzinę (cena biletu 5 zł w jedną stronę, 8 zł w dwie strony) oraz bezpłatne autobusy kursujące z Metra Politechnika co 1,5 godziny.

Więcej informacji o Targach LATO 2011 można znaleźć na stronie internetowej www.targilato.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!
Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!

Arche Nałęczów to miejsce, które oferuje nie tylko doskonałe warunki do organizacji wydarzeń, ale także niezapomniane wrażenia z pobytu. To miejsce z duszą i sercem, gdzie historia splata się z nowoczesnością, tworząc idealne warunki do pracy, relaksu i zabawy.

Hotel 5-gwiazdkowy nad morzem - poznaj Linea Mare z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy nad morzem - poznaj Linea Mare z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Eleganckie sale konferencyjne, profesjonalna obsługa i bogate możliwości rekreacyjne sprawiają, że każde wydarzenie staje się niezapomnianym doświadczeniem. Zaplanuj swój pobyt w Linea Mare i połącz pracę z przyjemnością!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz