Streaming szansą na wyróżnienie w trudnych czasach koronawirusa - WYWIAD z Katarzyną Bagniuk (CDT)

Streaming szansą na wyróżnienie w trudnych czasach koronawirusa - WYWIAD z Katarzyną Bagniuk (CDT)

W tych dziwnych i przytłaczających czasach hotele i obiekty konferencyjne kombinują, jak tylko mogą, by przetrwać epidemię koronawirusa i jednocześnie umożliwić organizatorom spotkań biznesowych przeprowadzenie planowanego przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi rozwinięta technologia i działania online. 

Rozmawiamy z Katarzyną Bagniuk z warszawskiego Centralnego Domu Technologii o możliwościach, jakie daje streaming. 

MojeKonferencje: Jakie są zalety streamingu?

Katarzyna Bagniuk: Docieramy ze swoją ofertą czy wydarzeniem do ludzi, którzy są w domach. Mogą nas oglądać tak, jak jest im najwygodniej. Mogą to robić z kanapy, z fotela, przy biurku, na tarasie. Jak chcą, jak lubią. Nie mogą przyjść do nas, więc to MY przychodzimy DO NICH. To jest największa wartość i największa zaleta streamingu online.

MojeKonferencje: Jaki sprzęt jest potrzebny, żeby przeprowadzić taki streaming?

Katarzyna Bagniuk: To oczywiście zależy od potrzeb, od możliwości finansowych i trochę od... osobistego uznania. My postawiliśmy na najlepszą jakość. Jesteśmy w stanie przygotować wystąpienie jednej lub kilku osób, transmitowane dla dziesiątek, setek, a nawet tysięcy odbiorców. Dostęp do streamu może być otwarty (Youtube, Facebook, Twitter, Twich) lub zaembedowany na stronie internetowej Klienta.

Jeśli Klient ma specjalne wymagania i planuje wielowymiarowe wydarzenie, jesteśmy w stanie zorganizować emisję online przy użyciu kilku kamer. W ramach naszej oferty Streamingu Full HD oferujemy łącze symetryczne 100/100, wysokiej klasy obiektyw i statyw, a także mikrofon kardioidalny, grabber i nagrywarkę.

MojeKonferencje: W jakich pomieszczeniach odbywają się takie spotkania online? Czy wielkość sali ma znaczenie? Czy jest jakaś różnica, czy konferencje/warsztaty/ szkolenia przeprowadzamy w dużej sali na 200 osób, czy w małej warsztatowej na 15 osób?

Katarzyna Bagniuk: W Centralnym Domu Technologii wszystkie nasze sale są modułowe i mobilne, można je łączyć i dzielić według potrzeb. W przypadku streamingu bardziej chodzi o tło, o przestrzeń, którą chcemy pokazać. My mamy bardzo różnorodne przestrzenie. Możemy przeprowadzić streaming panelu na tle eleganckich czarnych ścian, ledowego ekranu, naszej kolorowej ściany czy na tle roślin. Wszystko zależy od charakteru wydarzenia. 

MojeKonferencje: Ile łącznie osób potrzebnych jest podczas streamingu i czy jest to zgodne z obowiązującymi ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń?

Katarzyna Bagniuk: Tutaj oczywiście trzeba być na bieżąco ze wszystkimi przepisami i dbać o bezpieczeństwo pracowników. W tej chwili nasza obsługa jest zawsze w maseczkach, zachowujemy odstępy. Na miejscu jest tylko niezbędna obsługa techniczna - reszta pracowników przebywa w domu, pracując zdalnie.  

MojeKonferencje: Na jakie problemy (techniczne i nie tylko) natrafiacie podczas streamingu?

Katarzyna Bagniuk: Problemy staramy się przede wszystkim eliminować jeszcze zanim zaczniemy streaming. Na pewno trzeba zadbać o dobrą sieć, mogącą pomieścić wielu użytkowników naraz. Zawczasu trzeba też przygotować plansze na rozpoczęcie spotkania, na jej opóźnienie, na problemy techniczne.

Ludzie po drugiej stronie ekranu muszą być na bieżąco informowani, co się dzieje. Niezbędne jest także szybkie łącze, które pozwala na udostępnianie zawartości o wysokiej dostępności i wydajności. Ważne jest oczywiście też to, aby mieć dobrego, przygotowanego na różne sytuacje moderator a live chat, który będzie czujny i będzie miał wyczucie. Nieproszeni bądź niekulturalni goście na czatach to coś, co również może popsuć całe wydarzenie. 


MojeKonferencje: Czy klienci chętnie decydują się na takie rozwiązania?

Katarzyna Bagniuk: Część Klientów bierze pod uwagę takie rozwiązania, widząc ogromny potencjał, jaki daje streaming zarówno dla prelegentów, jak i odbiorców wydarzenia. Niektórym z nich to właśnie my sami otwieramy oczy na taką możliwość, sami wychodzimy z inicjatywą, oferując alternatywę do odwoływania wydarzenia. 

MojeKonferencje: Jaka część klientów, która miała zarezerwowany termin u Was wcześniej, zdecydowała się na zamianę zwykłego spotkania na spotkanie online?

Katarzyna Bagniuk: Na razie było to kilku Klientów, ale już spływają kolejne zapytania. Tak naprawdę dopiero wychodzimy z pełną profesjonalną ofertą streamingową, ale zauważamy, że Klienci powoli zaczynają sami szukać takich rozwiązań. Zakładamy, że coraz więcej z Nich będzie chętnych na taką formę realizacji spotkań. Chcemy być dla nich najlepiej, jak to możliwe, przygotowani. W końcu jesteśmy Centralnym Domem Technologii. Nazwa zobowiązuje.

MojeKonferencje: Jakie obawy mają klienci przed organizacją takiej formy przedsięwzięcia?

Katarzyna Bagniuk: W związku z tym, że dla części Klientów jest to nowe rozwiązanie, obaw jest wiele. Padają takie pytania, jak np. „Czy streaming będzie stabilny?”, „Czy jakość obrazu i dźwięku będzie wystarczająca?”, „Czy możemy spodziewać się takiej interakcji, jak przy spotkaniach na żywo?”, „Czy odbiorcy zostaną do końca webinaru czy konferencji?”. My odpowiadamy na te wątpliwości najlepszą możliwą technologią, jaką możemy zapewnić. Kibicujemy też Klientom i ich dopingujemy, bo wierzymy, że ludzie będą się przekonywać do takiej formy spotkań. 


MojeKonferencje: Czy uważa Pani, że spotkania online mogą zastąpić normalne spotkania?

Katarzyna Bagniuk: Jak najbardziej! Możemy w jednej chwili połączyć się z odbiorcami na całym świecie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mogli sobie pozwolić na organizacje dużej konferencji ze względów choćby finansowych.

Spotkanie online to ogrom możliwości komunikacji na wielu platformach, jak i tworzenia w jednym momencie kilku wydarzeń tego samego Klienta, np.: debat, warsztatów i konferencji. Odbiorca wybiera wydarzenie, w którym chce uczestniczyć – a to wszystko z pozycji swojego fotela. Technologia sama wyciąga ręce, oferując możliwość dzielenia wideo konferencji na pokoje, dając możliwość chatów na żywo, zadawania pytań, realnego uczestnictwa. 

MojeKonferencje: Czy uważa Pani, że obecna sytuacja, w której się znaleźliśmy, może przynieść jakieś pozytywne efekty? Może właśnie w kwestii spotkań online?

Katarzyna Bagniuk: Z pewnością rozwinie się streaming, Klienci oswoją się z taką formą przekazu i kontaktu z odbiorcami. Wejdziemy na nowy poziom wydarzeń nie tylko konferencyjnych, ale także edukacyjnych, kulturalnych i rozrywkowych. Może niektórym tak to się spodoba, że nie będą już chcieli wrócić do „starej” formuły spotkań, kto wie? 

MojeKonferencje: Dziękujemy bardzo za rozmowę. Życzymy Centralnemu Domu Technologii wielu sukcesów i jak najwięcej zadowolonych Klientów!

Katarzyna Bagniuk: Dziękuję również.

Zobacz więcej szczegółów oferty streamingowej Centralnego Domu Technologii TUTAJ.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz