Tani hotel zamiast dworca w Gdańsku

Czy gdański dworzec PKS zniknie w podziemiach, a w jego miejsce powstanie niedrogi hotel turystyczny? Taki jest plan prezesa PKS Gdańsk. Inwestycja może jednak spalić na panewce, a wtedy skończy się... liftingiem obecnego budynku.

Czas na gdańskim dworcu PKS przy ul. 3 Maja zatrzymał się w 1973 roku, gdy obiekt powstał i od tej pory... niemal się nie zmienił. Przynajmniej na plus. Kiedyś nowoczesny obiekt, dziś straszy: wyglądem i zapachem. Od lat nie pomagają ani naciski mediów, ani władz miasta. Trojmiasto.pl pisało o tym w artykule Gdański dworzec PKS - zawstydzająca wizytówka miasta.

Właścicielem obiektu jest firma PKS Gdańsk, która z kolei należy do Grupy Orbis. Taka struktura właścicielska może być nadzieją na nowe życie dworca. Kilka dni temu prezes zarządu PKS Gdańsk Piotr Topolewicz zapowiedział , że jeszcze przed Euro 2012 na miejscu obecnego dworca PKS powstanie czteropiętrowy hotel klasy turystycznej, typu Etap. Sam dworzec miałby się przenieść do podziemia.

Problem w tym, że tych zapowiedzi nie potwierdza Orbis, czyli zarządca marki Etap w Polsce. W związku z mniejszym popytem na usługi hotelarskie, Grupa Orbis zamroziła swoje inwestycje.

- Wszystkie nasze projekty będą ponownie analizowane pod kątem odpowiedniego zwrotu z inwestycji, w tym także charakterystyki rynku lokalnego i wymaganych nakładów inwestycyjnych. Doceniając potencjał Trójmiasta nie możemy jeszcze w tym momencie potwierdzić lokalizacji ani terminów budowy nowych hoteli Grupy Orbis na tym rynku. Pierwsze w kolejności do ponownego uruchomienia będą, rozpoczęte w 2008 roku, a wstrzymane na czas kryzysu, budowy hoteli ekonomicznych w Warszawie i Krakowie - poinformował nas Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis S.A.

Hotele Etap tworzą sieć ponad 300 placówek w 11 krajach, głównie w standardzie jedno- i dwu gwiazdkowym. Marka należy do francuskiej grupy Accor, większość hoteli działa na zasadzie franchisingu. W Polsce hotele Etap zarządzane są przez Grupę Hotelową Orbis, która ma w sumie osiem hoteli Etap w naszym kraju.

Jeśli plan z budową hotelu nie wypali, prezes PKS Gdańsk zapowiedział wersję minimum, czyli odnowienie i odmalowanie obecnego dworca.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz