Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
3.09.2019

Tydzień Wdzięczności Służbie Pięter - podziękuj swoim pracownikom lub współpracownikom

Tydzień Wdzięczności Służbie Pięter - podziękuj swoim pracownikom lub współpracownikom

Obsługa hotelu często jest niedoceniana za swoją pracę. A najbardziej niedoceniana jest tzw. Służba Pięter, czyli osoby dbające o porządek i czystość w pokojach, a co za tym idzie o większy komfort hotelowych gości.

Od kilku lat wrzesień jest miesiącem, w którym międzynarodowe sieci hotelowe wyrażają wdzięczność swoim pracownikom działu Służby Pięter. Jest to zwykle najbardziej liczny dział w hotelu, ale również najbardziej niedoceniany za swoją ciężką pracę. To właśnie te osoby dbają o pierwsze wrażenie po wejściu do pokoju i o czystość podczas całego pobytu. A tym samym dbają o pozytywne wspomnienia gości i przychylne opinie w internecie. Nie ma chyba drugiego tak ważnego powodu, dla którego ludzie postanawiają wystawić komentarz hotelowi, jak kwestia czystości w pokojach i jakość obsługi.

Karol Weber, autor bloga Ejoy your Stay, chcąc przenieść tradycję zza granicy na grunt polski, postanowił zorganizować akcję, której celem jest podziękowanie pracownikom działu Housekeepingu za dobrą robotę.

Tydzień Wdzięczności Służbie Pięter
przypada na drugi tydzień września. W ramach akcji Inspektor Hotelowy (Karol Weber) utworzył wydarzenie na Facebooku, do którego mogą dodawać się wszystkie osoby, które chcą symbolicznie podziękować swoim pracownikom, współpracownikom lub po prostu osobom, które sprawiły, że pobyt w hotelu był bardziej udany.

Pomysłodawca akcji i twórca wydarzenia zachęca do zaangażowania się w podziękowania inne działy. Podziękowania te mogą przybrać różne formy, np. upieczenie ciasta, przygotowanie plakatu, udekorowanie biura działu Służby Pięter, zorganizowanie zbiórki, pomoc w posprzątaniu pokoi hotelowych lub zorganizowanie konkursu z nagrodami. Pomysłów jest wiele, a internet pełen inspiracji!

Razem z Karolem Weberem wierzymy, że polskie hotele potrafią dziękować swoim pracownikom i współpracownikom za ciężką pracę i doceniać trud, jaki codziennie pracownicy Housekeepingu wkładają w swoją pracę.

Brawo za świetną inicjatywę! Trzymamy kciuki, żeby Tydzień Wdzięczności Służbie Pięter stał się tradycją również w Polsce!

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij