Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
12.08.2019

Urzekający koncert „Póki my żyjemy!" w MCC Mazurkas

Urzekający koncert „Póki my żyjemy!" w MCC Mazurkas

W MCC Mazurkas, w ramach cyklu wydarzeń kulturalno-artystycznych Forum Humanum Mazurkas, 27 lipca odbył się koncert pt. „Póki my żyjemy!". Po raz kolejny swoją twórczość zaprezentowali pełni wigoru i energii artyści. Nie zabrakło zarówno polskiego folkloru, jak i tradycyjnych tańców amerykańskich i brazylijskich.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. młodzi tancerze z folklorystycznych zespołów z Chicago w USA, Kurytyby w Brazylii i Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który to od lat prezentuje swoją twórczość w ramach Forum Humanum Mazurkas.

Podczas widowiska Zespołu "Wisła" zgromadzeni na wydarzeniu goście mogli podziwiać wspaniały pokaz tradycyjnych tańców brazylijskich (m.in. „Tańce Gauszo”). Zespół „Wesoły Lud” z kolei dał genialny popis polsko-amerykańskich tańców, takich jak np. „Chicago Polka”. ZPiT Politechniki Warszawskiej zaprezentował narodowe tańce z różnych zakamarków Polski, w tym „Impresje górali żywieckich” i „Piosenki i tańce śląskie”. Szczególną uwagę widzowie zwrócili na kujawiaka z oberkiem pt.  „Wycinaniec polski”,  który wzbudził niemały aplauz. Choreografia inspirowana była łowicką wycinanką.W programie artystycznym koncertu  „Póki my żyjemy!" nie zabrakło również występu uzdolnionej Natalii Kawalec, młodej polskiej wokalistki z USA.


Podczas koncertu wystąpiło aż 120 artystów z 3 kontynentów i na 3 scenach. Było mnóstwo kolorów i masa dobrej zabawy. To urzekające widowisko z pewnością na długo zapadanie w pamięci zgromadzonych gości.INFORMACJA PRASOWA

FOT. MCC MAZURKAS

POWRÓT
MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel
MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Warszawa
mazowieckie

Zobacz

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij