Szybkie wyszukiwanie
Hotel Zalewski ****
26.04.2011

W czerwcu w Poznaniu otwarcie ekologicznego hotelu Ramka

W czerwcu w Poznaniu ma zostać otwarty w pełni ekologiczny hotel Ramka. Obiekt będzie wyposażony w najnowsze technologie pozwalające na oszczędność energii i z tą myślą był projektowany. W hotelu znajdować się będzie 26 pokoi.

Ekologiczny hotel Ramka przy pełnym oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym, pobierać ma tyle energii co toster. Obiekt ma stanowić połączenie nowoczesnego designu i zaawansowanej technologii ekologicznej.

Budynek, usytuowany przy ul. Dąbrowskiego, ok. 10 km od Rynku, wyróżnia oryginalna bryła architektoniczna. Elewacja utworzona zostanie z 50 tys. elementów złotej i chromowanej mozaiki. Konstrukcja zbudowana jest z trzywarstwowych szyb, co pozwala na ograniczenie strat energii. Przy ociepleniu obiektu zostało wykorzystane specjalne ocieplenie z domieszkami grafitu. Całe oświetlenie jest w 100 proc. ledowe, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, wykładzina z naturalnej wełny pokryta teflonem, okna otwierane elektrycznie, a wiele rozwiązań bazuje na odnawialnych źródłach energii.

Hotel Ramka zaprojektowany został z myślą o środowisku naturalnym. Dlatego też w hotelu znajdzie się bardzo dużo zieleni, nawet w części parkingowej na 22 samochody będą rosły rośliny przystosowane do hodowli z dala od słońca. Dodatkowo w hotelu będzie można za darmo naładować samochód elektryczny.

Ramka urządzona będzie w stylu cyber baroku. We wnętrzach hotelu mają korespondować ze sobą antyczne meble z nowoczesnym designem. Pokoje będą tu połączone z łazienką wyposażoną w jacuzzi lub prysznic z hydromasażem. Do dyspozycji gości zostanie oddana również restauracja na 200 osób znajdująca się na dachu budynku. Wraz ze zmieniającymi się porami roku będzie się w niej zmieniać także menu. Inwestorem i wykonawcą obiektu jest poznańska firma dewelopersko-budowlana NowaPolska.net.

W Polsce hotelem, który spełnia nowoczesne normy w dziedzinie ekologii i jako jedyny został wyróżniony certyfikatem Green Key jest Radisson Blu w Warszawie.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij