Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
20.12.2010

W pałacu w Gorzanowie powstanie hotel

Dwa miesiące temu Hrabia Czesław Adamowicz kupił w Gorzanowie renesansowy pałac. Prawdopodobnie ma w nim powstać hotel. Mieszkańcy boją się, że stracą dach nad głową.

W pałacu w Gorzanowie mieszkają obecnie cztery rodziny. Nie wiadomo, jaki będzie ich los, skoro w budynku ma powstać luksusowy hotel. Właściciel zapewnia, że do 2012 roku mieszkańcy nie muszą martwić się o dach nad głową. Po 2012 mieszkania ma dać im gmina Bystrzyca Kłodzka.

- Chcemy zaadaptować halę produkcyjną po byłej fabryce mebli. Powstanie tam 60 mieszkań. Będzie też miejsce dla rodzin z Gorzanowa - potwierdza Renata Surma, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej.

Od momentu przejęcia praw do budynku hrabia wręczył lokatorom umowy najmu i naliczył czynsz w wysokości 50 zł miesięcznie. Poprzedni właściciel bowiem nie zadbał nawet o zameldowanie mieszkańców, w związku z czym nie mieli żadnego tytułu do mieszkań.

Nowy właściciel rozpoczął już remont w obiekcie, w którym za kilka lat ma powstać centrum konferencyjno - hotelowe. Na zrealizowanie tych planów potrzebuje kilka milionów złotych.

Hrabia Czesław Adamowicz wywodzi się z rodów szlachty litewskiej Laudańskich-Adamowiczów, o których pisał w swoich powieściach Henryk Sienkiewicz. Z zawodu jest muzykiem kompozytorem, malarzem i poetą. Z rodziną mieszka w innym pałacu - w Kalenicy, który również sam remontował.

Źródło: dolnyslask.naszemiasto.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij