Warszawa walczy z Kopenhagą i Helsinkami o organizację kongresu EMBC w 2025 roku

Warszawa walczy z Kopenhagą i Helsinkami o organizację kongresu EMBC w 2025 roku

W dniu 9 lipca br. w Glasgow odbędą się prezentacje trzech miast kandydatów, starających się o zdobycie praw do organizacji Dorocznej Międzynarodowej Konferencji EMBC, czyli Annual International Conference of the IEEE Engineering in Medicine and Biology Society w 2025 roku. Kandydatami są trzy miasta: Helsinki w Finlandii, Kopenhaga w Danii oraz Warszawa w Polsce. Podczas półgodzinnej prezentacji Polskę reprezentować będzie Profesor Ewaryst Tkacz oraz Anna Górska, Doradca Zarządu w Symposium Cracoviense.

Kongres EMBC organizowany jest co roku, trwa 5 dni i liczy średnio ok. 3500 uczestników. Nigdy wcześniej nie odbywał się w Polsce. Inicjatorem tego wydarzenia jest Prof. dr hab. inż. Ewaryst Tkacz, Kierownik Katedry Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych na Politechnice Śląskiej, Ambasador Kongresów Polskich, który jest również Przewodniczącym Chapteru EMB18, działającego w ramach polskiej sekcji IEEE.

IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS) to największe na świecie międzynarodowe stowarzyszenie inżynierów biomedycznych. Zrzesza 11 000 członków z ok. 97 krajów na całym świecie. EMBS zapewnia swoim członkom dostęp do praktyk, informacji, pomysłów i opinii, które kształtują jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Organizacja tak prestiżowego wydarzenia w Polsce, jakim jest kongres EMBC, będzie niepowtarzalną okazją dla polskich naukowców do podzielenia się swoją wiedzą, a także na skorzystanie z doświadczeń międzynarodowych ekspertów.

Anna Górska rozpoczęła rozmowy z Profesorem Tkaczem w sprawie organizacji kongresu EMBC w 2018 roku. Profesor ubiegał się już o organizację tej konferencji wcześniej i prezentował ofertę Polski w Mediolanie w 2015 roku. Konkurentami były wówczas Berlin i Glasgow i niestety Profesor przegrał na rzecz Berlina. Tegoroczna prezentacja w Glasgow jest zwieńczeniem kilkuletnich starań i wysiłku wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie stron, wysiłków, które polegały m.in. na lobbingu wśród odpowiednich osób, wielu spotkaniach stacjonarnych i wyjazdowych oraz zachęcaniu do włączenia się w ideę wpływowych osób.

Kongres EMBC ma się odbyć w lipcu 2025 roku w EXPO XXI Warszawa, a jego temat przewodni to: „Technological Improvements for Personalized Medicine”. Kandydatura Warszawy uzyskała poparcie Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Warsaw Convention Bureau, działające w strukturach Warszawskiej Organizacji Turystycznej wspiera również wyjazd Profesora Tkacza na tegoroczny kongres EMBC do Glasgow.

Autor: Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, Członek Zarządu ICCA International Congress and Convention Association.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz