Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
14.10.2021

Wernisaż pasteli i wieczór autorski z Hanną Bakułą w Platinum Mountain Hotel & Spa

Wernisaż pasteli i wieczór autorski z Hanną Bakułą w Platinum Mountain Hotel & Spa

W 5-gwiazdkowym Platinum Mountain Hotel & Spa w Szklarskiej Porębie odbyło się wyjątkowe jesienne spotkanie ze sztuką. 

Znana malarka, pisarka i publicystka Hanna Bakuła przybyła w Karkonosze na specjalne zaproszenie hotelu, by móc zgromadzonym gościom zaprezentować swoje wyjątkowe prace pasteli kwiatowych. Artystka tworzyła je podczas pandemii. 

Sama artystka mówiła o swoich dziełach tak: „Malowanie kwiatów (…) to, bardzo trudna sprawa, jeśli nie mają się ocierać o kicz. Są zbyt piękne. Ja patrzę na kwiaty jak na ludzkie twarze czy pejzaż. Każdy bukiet, ma swoje indywidualne cechy. Może mieć temperament albo liryczny smutek czy radość. Kwiaty maluję z natury, bo dostaję ich dużo, a sporo sama kupuję. Stoją w pięknych wazonach i czekają na swoją kolej. W czasie pandemii okazały się jedynymi dostępnymi modelami. Wobec pierwszych kwiatowych pasteli byłam speszona. Po kilku zrozumiałam, że zmarnowałam wiele lat, używając ich jako elementów w tłach portretów, a nie jako głównych motywów. Powstało kilkadziesiąt portretów przeróżnych kompozycji, które przypominają nastrojem holenderskie obrazy kwiatowe, choć mają więcej temperamentu i światła”. 

Hanna Bakuła podczas wieczorku autorskiego opowiedziała również o swoich książkach, w których opisuje swoje barwne doświadczenia życiowe. 


5-gwiazdkowy Platinum Mountain Hotel & Spa nie był przypadkowym wyborem na miejsce wernisażu malarki. Hanna Bakuła ze Szklarską Poręba jest bowiem związana już od wczesnych lat - już jako mała dziewczynka przebywała w tym mieście i podziwiała lokalną sztukę.


Hanna Bakuła nie jest jedyną artystką zaproszoną do Platinum Mountain Hotel & Spa. Obiekt stawia na promocję sztuki i zaprasza do kolejnych projektów artystycznych wielu artystów z Polski, organizując ciekawe wystawy i wernisaże. Na uwagę zasługuje również designerski ogród świateł złożony z podświetlonych rzeźb i roślinności w ogrodzie tarasu restauracyjnego, który stanowi jeden z kolejnych artystycznych projektów tego obiektu - w ramach idei ART by Platinum.


Zapowiada się jeszcze wiele inspirujących kulturalnych wydarzeń w Platinum Mountain Hotel & Spa. Będziemy obserwować!

INFORMACJA PRASOWA

Fot. Maciej Chyra

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij