Wernisaż pasteli i wieczór autorski z Hanną Bakułą w Platinum Mountain Hotel & Spa

Wernisaż pasteli i wieczór autorski z Hanną Bakułą w Platinum Mountain Hotel & Spa

W 5-gwiazdkowym Platinum Mountain Hotel & Spa w Szklarskiej Porębie odbyło się wyjątkowe jesienne spotkanie ze sztuką. 

Znana malarka, pisarka i publicystka Hanna Bakuła przybyła w Karkonosze na specjalne zaproszenie hotelu, by móc zgromadzonym gościom zaprezentować swoje wyjątkowe prace pasteli kwiatowych. Artystka tworzyła je podczas pandemii. 

Sama artystka mówiła o swoich dziełach tak: „Malowanie kwiatów (…) to, bardzo trudna sprawa, jeśli nie mają się ocierać o kicz. Są zbyt piękne. Ja patrzę na kwiaty jak na ludzkie twarze czy pejzaż. Każdy bukiet, ma swoje indywidualne cechy. Może mieć temperament albo liryczny smutek czy radość. Kwiaty maluję z natury, bo dostaję ich dużo, a sporo sama kupuję. Stoją w pięknych wazonach i czekają na swoją kolej. W czasie pandemii okazały się jedynymi dostępnymi modelami. Wobec pierwszych kwiatowych pasteli byłam speszona. Po kilku zrozumiałam, że zmarnowałam wiele lat, używając ich jako elementów w tłach portretów, a nie jako głównych motywów. Powstało kilkadziesiąt portretów przeróżnych kompozycji, które przypominają nastrojem holenderskie obrazy kwiatowe, choć mają więcej temperamentu i światła”. 

Hanna Bakuła podczas wieczorku autorskiego opowiedziała również o swoich książkach, w których opisuje swoje barwne doświadczenia życiowe. 


5-gwiazdkowy Platinum Mountain Hotel & Spa nie był przypadkowym wyborem na miejsce wernisażu malarki. Hanna Bakuła ze Szklarską Poręba jest bowiem związana już od wczesnych lat - już jako mała dziewczynka przebywała w tym mieście i podziwiała lokalną sztukę.


Hanna Bakuła nie jest jedyną artystką zaproszoną do Platinum Mountain Hotel & Spa. Obiekt stawia na promocję sztuki i zaprasza do kolejnych projektów artystycznych wielu artystów z Polski, organizując ciekawe wystawy i wernisaże. Na uwagę zasługuje również designerski ogród świateł złożony z podświetlonych rzeźb i roślinności w ogrodzie tarasu restauracyjnego, który stanowi jeden z kolejnych artystycznych projektów tego obiektu - w ramach idei ART by Platinum.


Zapowiada się jeszcze wiele inspirujących kulturalnych wydarzeń w Platinum Mountain Hotel & Spa. Będziemy obserwować!

INFORMACJA PRASOWA

Fot. Maciej Chyra

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską
Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską

Dołącz do warsztatu z Elizą Kozicą-Kamińską w Poznaniu 19 czerwca 2024 i zdobądź wiedzę z zakresu zwiększania konwersji zapytań ofertowych MICE. Rejestracja otwarta!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz