Wirtualna rzeczywistość szansą na przetrwanie w czasach COVID-19 i zbudowanie swojej przewagi konkurencyjnej

Wirtualna rzeczywistość szansą na przetrwanie w czasach COVID-19 i zbudowanie swojej przewagi konkurencyjnej

Dwie współpracujące ze sobą agencje eventowe, Everitum i KIKE Events, przeprowadziły badanie na temat podejścia przedsiębiorców do organizacji spotkań wirtualnych. Badanie zostało zrealizowane w lipcu 2020 roku na próbie 1 000 osób – właścicieli firm, managerów i pracowników z całej Polski. 

Ponad 65 % ankietowanych uważa, że wirtualne spotkania, konferencje, targi i wydarzenia mają przed sobą świetlaną przyszłość. Ponad 53 % osób biorących udział w badaniu planuje również organizację takich wirtualnych eventów - zamiast lub równolegle ze spotkaniami offline. Respondenci widzą w zdalnej komunikacji i organizacji spotkań szansę na przetrwanie w trudnych czasach koronawirusa. Według wielu z nich jest to szansa na zbudowanie swojej przewagi nad konkurentami, którzy takich zdalnych spotkań nie planują przeprowadzać, którzy czekają na lepsze czasy i na powrót "normalnych" spotkań. Nie da się jednak ukryć, że zapotrzebowanie na wirtualne konferencje dynamicznie rośnie i ma na to wpływ nie tylko epidemia wirusa, ale rosnąca świadomość i chęć zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Według ankietowanych biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez agencje EVERITUM i KIKE Events największą zaletą spotkań online jest szeroko pojęta oszczędność. Na oszczędność czasu wskazuje 57 %, a na oszczędność pieniędzy 41 %. Badani doceniają też, że nie muszą wybierać między pracą a udziałem w ważnym wydarzeniu. Goście wydarzeń w sieci podkreślali też, że mogą uczestniczyć w nich od początku do końca, nie musząc wychodzić wcześniej, by zdążyć do domu przed północą lub na ostatni pociąg. 


Wirtualne wydarzenia online nie są niczym nowym, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy polskie firmy przeszły przyśpieszony kurs z ich wykorzystywania na szeroką skalę. Do zdalnych wydarzeń nie zaliczamy tylko dużych krajowych konferencji online, ale również wewnątrzfirmowe spotkania, konferencje z klientami czy nawet... firmowe integracje. 

Dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) potwierdzają rosnącą popularność wydarzeń online. Codzienna aktywność internetowa wzrosła o 45 %, wzrosło tym samym zapotrzebowanie na transmisję danych. Rynek e-commerce zaliczył czterokrotny wzrost, a komunikatory internetowe zaliczyły ośmiokrotny wzrost popularności. 

– Pandemia koronawirusa zmieniła optykę pracowników, przedsiębiorców i osób zarządzających firmami. Wielu z nich w ograniczeniach i przeszkodach, które musieli pokonać zaczęło szukać szansy nie tylko na przetrwanie tego trudnego czasu, ale też na rozwój. Co więcej, jak wykazały nasze badania jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie, doceniamy je, a wirtualny świat dający nieskończone możliwości kontaktu z innymi, staje się dla nas naturalnym środowiskiem pracy i wspomnianego rozwoju – mówi Agnieszka Ciesielska z agencji EVERITUM. 

Nie ma co ukrywać, że internet to nowa szansa na rzeczywistość, w której obecnie toczy się aktywne życie, kompatybilne z tym realnym, pozwalając na nieprzerwaną komunikację, edukację, pracę, spotkania biznesowe, organizację wydarzeń lokalnych i międzynarodowych. Trzeba być otwartym na nowe technologie, które umożliwiają organizację wydarzenia dla tysięcy osób za pośrednictwem naszego komputera czy telefonu. Ciekawym projektem, który wpasowuje się w dzisiejsze potrzeby organizatorów, jest VirBELA™. To innowacyjna platforma eventowa zawierająca zestaw narzędzi i usług służących do współpracy zespołowej i komunikacji w trójwymiarowym wirtualnym świecie. Platforma ta umożliwia organizację spotkań różnego rodzaju i dla różnej liczby osób. Prowadzący i uczestnicy biorą udział w spotkaniu za pomocą swoich własnych awatarów. Od maja 2020 r. platforma dostępna jest również na rynku polskim. INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz