Już jakiś czas temu mieliśmy okazję stworzyć poradnik odnośnie do tego, jak zorganizować imprezę integracyjną. Napisaliśmy w niej m.in. jakie korzyści wynikają z tego typu przedsięwzięć. Dodatkowo wskazaliśmy też kilka ciekawych pomysłów, jeśli chodzi o gry i zabawy integracyjne. Nieco później powstał też artykuł, w którym wytłumaczyliśmy, czym jest team building. Dziś poniekąd pozostaniemy w tej tematyce, zastanawiając się, czy w ogóle warto organizować tematyczne imprezy integracyjne dla pracowników.

To dość nietypowa forma wydarzeń, która cieszy się dość dużą popularnością. Nie wszyscy jednak odnajdą się podczas tego typu przedsięwzięć. Przede wszystkim należy mieć duży dystans do siebie i świata. Dodatkowo podamy też różnorodne pomysły na imprezy tematyczne oraz wskażemy ciekawe miejsca, w których mogą się odbyć tematyczne imprezy integracyjne. Interesujesz się tą tematyką? W takim razie koniecznie zostań z nami!

Impreza integracyjna dla pracowników


Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto zorganizować imprezy integracyjne dla pracowników, to już spieszymy z odpowiedzią. Otóż tego typu przedsięwzięcia przyczyniają się do budowania więzi między pracownikami. W bezpośredni sposób przekłada się to na lepsze relacje, bardziej przyjazną atmosferę w pracy, a co za tym idzie – na większą efektywność. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że każdy lubi spędzać czas z osobami, z którymi ma się wiele wspólnych tematów.

Okazuje się też, że im większy jest poziom integracji pracowników, tym też wyższa jest ich motywacja do wykonywania obowiązków. Zgrane zespoły są tym samym bardziej zorientowane na realizacji wspólnego celu. Ponadto pracownicy, który mają dobre relacje, pomagają sobie nawzajem i czują się ze sobą komfortowo. W zależności też od tego, jakie atrakcje się wybierze na integrację, można zwiększyć umiejętności uczestników w obrębie zarządzania grupą czy odpowiedniej komunikacji.

Impreza tematyczna dla pracowników


Wskazaliśmy już korzyści z imprezy integracyjnej dla pracowników, a teraz napiszemy nieco więcej o imprezach tematycznych. Otóż jest to rewelacyjny pomysł dla osób lubiących spęczać czas w nietypowy sposób. Rozwiązanie to przypadnie do gustu jednostkom kreatywnym i lubiącym nieszablonową zabawę. Ostateczny sukces takiego wydarzenia zależy jednak od motywu przewodniego, który zostanie wybrany. Warto więc poświęcić mu należyte pokłady czasu.

Ów motyw determinuje m.in. dekoracje, atrakcje oraz oczywiście stroje pracowników. Od tematu zależy też miejsce, w którym odbędzie się integracja, a także oprawa gastronomiczna czy muzyczna. To wszystko musi współgrać i być dopracowane nawet w najmniejszym detalu. Pamiętaj więc, że podstawą jest odpowiednia organizacja i planowanie. Jesteśmy pewni, że zorganizujesz możliwie najbardziej efektywną integrację pracowników, jeśli zabierzesz się za przygotowania odpowiednie wcześnie.

Jak zorganizować tematyczną imprezę dla pracowników


Zanim wskażemy pomysły na ciekawą imprezę dla pracowników, to zastanowimy się, jak w ogóle podejść do organizacji tego typu przedsięwzięć. Otóż przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie miejsce, w którym event się odbędzie. Weź pod uwagę sprawdzone lokale, które położone są w korzystnej lokalizacji. Musisz też dokładnie wiedzieć, ile potrzebujesz miejsc noclegowych oraz jak długo potrwa cały wyjazd integracyjny. Zorientuj się także, jakie atrakcje dostępne są w danym obiekcie, który bierzesz pod uwagę.

Impreza integracyjna nie odbędzie się też bez… pracowników. Podczas ustalania terminu integracji zapytaj o ich dyspozycyjność, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w przedsięwzięciu. Następnie wspólnie musicie ustalić temat przewodni integracji. No dobrze, a jak zorganizować tematyczną imprezę w firmie? Wówczas musisz odpowiednio przygotować biuro, m.in. dekorując je czy zamawiając zewnętrzny catering. Ewentualnie dobrym pomysłem jest wspólne dekorowanie siedziby firmy, co także stanowi część integracji.

Pomysły na ciekawą imprezę dla pracowników


Impreza tematyczna dla pracowników – pomysły to bardzo rozległe i niezwykle ciekawe zagadnienie. Otóż motywy przewodnie mogą być związane chociażby z bieżącymi trendami w popkulturze. Zastanów się czy akurat popularny jest jakiś serial, o którym często rozmawiają Twoi pracownicy. Jakiś czas temu do takich z pewnością należały „Squid Game”, „Dom z papieru” czy „Stranger Things”. Przebranie się za któregoś z netflixowych bohaterów to atrakcja sama w sobie, a przy tym idealne pole do wykazania się kreatywnością.

Kolejne propozycje dotyczą kultowych filmów czy popularnych bajek. To bezpieczny, a przy tym nadal dobry pomysł. W końcu chyba w każdej grupie znajdą się fajni „Alicji w Krainie Czarów”, „Flinstonów”, „Shreka” czy „Harrego Pottera”. To oczywiście nie wszystkie możliwości. Co powiesz na imprezę tematyczną, podczas której można się przebrać za sławne postaci? Możesz się zdziwić, widząc wśród swoich współpracowników Michaela Jacksona, Marylin Monroe czy Elvisa Presleya. Do równie atrakcyjnych motywów należą: konkretne dekady (wśród których największą popularnością cieszą się lata 80.) oraz hawajska plaża, animal party czy superbohaterowie.

Miejsca na imprezę integracyjną


Każda propozycja imprezy dla pracowników zostanie odpowiednio przyjęta, jeśli zaproponujesz fajne miejsce, w którym będzie można miło spędzić czas. Polecamy m.in. hotele nad morzem, które zapewniają świetne warunki do niezapomnianej zabawy. Wśród nich z powodzeniem można wymienić Mielno Holiday Apartments, który położony został pomiędzy nadmorską plażą a malowniczym jeziorem. Doskonały wybór stanowi również Hotel Bryza Resort & SPA, która dysponuje m.in. rozbudowanym zapleczem SPA & Wellness.

Równie ciekawe obiekty na integrację to hotele w górach. Od razu przyszedł nam do głowy Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference, czyli 4-gwiazdkowy hotel w Krynicy-Zdroju. W Wiśle także znajdziesz coś dla siebie, co udowadnia Crystal Mountain*****, czyli wyjątkowe miejsce z niezwykle malowniczym widokiem na piękną przyrodę. A jeśli interesują Cię obiekty na integrację w innej lokalizacji, to mamy jeszcze kilka propozycji. Sprawdź m.in. hotele w centralnej Polsce czy hotele w Lublinie i okolicach.