Organizacja szkoleń, imprez firmowych, warsztatów i konferencji w hotelach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Decydują się na nią małe, jak i duże firmy, którym zależy na profesjonalnej obsłudze, wykwintnym jedzeniu oraz łączniu miejsca pracy z miejscem noclegowym. Konferencje w hotelu posiadają więc wiele zalet i udogodnień. Sprawia to, że przebiegają one w sposób bezproblemowy i przyjemny, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów.

Po co organizować konferencje?

Każde przedsiębiorstwo rządzi się swoimi prawami. Firmy posiadają politykę wewnętrzną i zewnętrzną, która określa sposób postępowania oraz kreowania wizerunku. Organizacja szkoleń, warsztatów, konferencji czy seminariów służy zazwyczaj promowaniu wiedzy wśród pracowników lub potencjalnych klientów. Informowanie ich o zmianach, jakie zachodzą w przedsiębiorstwie, ma ogromne znaczenie w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Po szkoleniach pracownicy znacznie lepiej rozumieją ideologię i obecną sytuację firmy, dlatego pracują lepiej i chętniej.

Mamaison Hotel Le Regina Warsaw

W przypadku organizowania imprez promocyjnych, targów czy bankietów liczy się także budowanie dobrego wizerunku, świętowanie sukcesów i wdrażanie nowych systemów. Pozwala to lepiej poznać firmę przez kontrahentów, współpracowników, pośredników i podwykonawców. W obu przypadkach wybór miejsca konferencyjnego jest bardzo ważny i pozwala podkreślić charakter wydarzenia. Wybór często pada na obiekty w górach i nad morzem. Można zdecydować się na różny standard świadczonych usług. Wśród najpopularniejszych są hotele 3-gwiazdkowe 4-gwiazdkowe. Natomiast jeśli zależy nam prestiżu, możemy zdecydować się na hotel 5-gwiazdkowy.

Hotele mają doskonałą lokalizację

Konferencje w hotelach mogą obsłużyć duże grupy zorganizowane przy zachowaniu najwyższych standardów międzynarodowych. Nowoczesne i prestiżowe obiekty zlokalizowane są często w centrach wielkich miast, dzięki czemu zapewniają łatwy dojazd wszystkim uczestnikom. Okolicę tworzą liczne lokale rozrywkowe, usługowe, handlowe i gastronomiczne. Szybko można dostać się w najciekawsze pod względom historycznym i kulturowym miejsca, co pozwala planować atrakcje dodatkowe. Obiekty często współpracują z muzeami, operami, filharmoniami i teatrami, dzięki czemu organizacja konferencji w hotelu jest jeszcze łatwiejsza.

Hotel Indigo Krakow – Old Town

Najlepsze miejsca konferencyjne starają się wykorzystać naturalne atuty swojej lokalizacji, takie jak parki, zabytki, bliskość morza czy szlaków górskich. Przykładem może być 3-gwiazdowy Hotel Mercure Gdańsk Posejdon, który znajduje się ledwie 100 metrów od piaszczystej plaży. Łączy więc usługi konferencyjne z przyjemnym wypoczynkiem nad Bałtykiem. Goście mogą cieszyć się rześką bryzą, która działa uspokajająco i dodaje sił do dalszej pracy.

Natomiast 4-gwiazdkowy Hotel Indigo Krakow – Old Town znajduje się obok Akademii Sztuk Pięknych i Bramy Floriańskiej. Jest to zdecydowanie niezwykłe położenie, ponieważ to właśnie tutaj przebiegał niegdyś szlak Via Regia. W zabytkowych murach można poczuć niezwykły klimat czasów, gdy tą samą drogą podróżowały orszaki królewskie oraz bohaterzy narodowi, którzy wpływali na losy całego kraju.

Ciekawym miejscem konferencyjnym jest także historyczny Mamaison Hotel Le Regina Warsaw, który idealnie wpasowuje się w panoramę miasta. Ten 5-gwiazdkowy hotel w centrum Warszawy znajduje się w zachwycającym Pałacu Mokronowskich, co tworzy niepowtarzalną atmosferę podczas spotkań biznesowych. W bliskim położeniu znajduje się także Stary Rynek, dzięki czemu goście mogą swobodnie korzystać z uroków miasta.

dostosowanie do wymogów konferencji

Powodem, dla którego hotele konferencyjne często są wybierane na miejsce spotkań biznesowych to fakt, że są doskonale dostosowane do organizacji konferencji i szkoleń, a jednocześnie zapewniają komfortowe zaplecze noclegowe. Połączenie obu tych elementów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Goście poruszają się po jednym obiekcie, co ułatwia komunikację między nimi, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Dla organizatorów zmniejszają się koszty i ogranicza czas, jaki zwyczajowo musiałby zostać przeznaczony na transport między dwoma różnymi miejscami.

Mercure Gdańsk Posejdon

Konferencje i szkolenia mogą trwać nawet kilka dni, a w takim przypadku konieczny jest nocleg i wyżywienie gości. Hotelowa restauracja może zapewnić uczestnikom oprawę cateringową, zarówno w formie eleganckiej kolacji, jak i przerwy kawowej. Wysokiej jakości składniki oraz wykwalifikowany personel dają organizatorom pewność, że każdy opuści spotkanie zadowolony.

Pokoje gościnne w hotelach konferencyjnych dostosowane są wymogów klientów biznesowych. Goście posiadają specjalnie miejsca do pracy z dostępem do szybkiego internetu, dobrym oświetleniem oraz wygodnymi meblami. Wnętrza mają zapewniać ciszę i spokój, które są niezbędne podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wygląd oraz funkcjonalność pokojów hotelowych decyduje o jakości wypoczynku i dobrym samopoczuć uczestników konferencji. Jest to istotny wymóg podczas wybierania najlepszego miejsca na konferencję, bankiet czy jubileusz.

Organizacja konferencji może mieć bezpośredni wpływ na wizerunek firmy, dlatego warto dokonywać skrupulatnej selekcji najlepszych hoteli. Tego typu impreza określa zarówno to, jak oceniają nas pracownicy, jak i to, co myślą o marce klienci. Spotkania branżowe są uwieczniane nie tylko we wspomnieniach, ale także na filmach i zdjęciach. Jeśli zależy nam na pozytywnym wizerunku firmy dobrze jest wybierać między obiektami, które oferują wysoki standard, doskonałą lokalizację, smaczne jedzenie i wygodne pokoje. Te wszystkie elementy posiadają hotele konferencyjne, a ich bogata oferta zdecydowanie przyczyni się do sukcesu każdej firmy!