Wyjątkowe miejsce

Zamek w Rydzynie

Plac Zamkowy 1,
64-130 Rydzyna,
wielkopolskie
Zobacz na mapie
9
Liczba sal
300
Największa sala konferencyjna
98
Liczba miejsc noclegowych
-
Liczba miejsc parkingowych
-
Liczba osób na event/piknik zewnętrzny

Sale konferencyjne i szkoleniowe

Zamek w Rydzynie to idealne miejsce na organizację udanych, oryginalnych konferencji, szkoleń i warsztatów. Dzięki świetnej lokalizacji nieopodal Poznania, Wrocławia i Leszna stanowi perfekcyjne centrum spotkań biznesowych. Jednoczesna bliskość dużych metropolii oraz spokój i cisza okolicznych lasów zapewniają wspaniałą harmonię, która zachęca do pracy i pobudza kreatywność. 

Do dyspozycji organizatorów wydarzeń oddane zostało aż 9 przestrzeni eventowych, z których największa przyjmie nawet 300 Gości. Nie zabraknie też bardziej kameralnych pomieszczeń idealnych na prywatne narady. Wszystkie sale są w pełni wyposażone i gwarantują płynność każdego spotkania. Do dyspozycji oddane zostały: 

 • rzutniki, 
 • ekrany, 
 • systemy nagłaśniające, 
 • flipcharty z markerami, 
 • wygodne, wysokiej jakości meble. 

Zamek w Rydzynie zapewni również oprawę gastronomiczną każdego spotkania, a doświadczona obsługa zadba o komfort każdego Gościa. 

Zamek w Rydzynie - Opis obiektu

Zamek SIMP w Rydzynie to jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce.  Jego barwna historia sięga początku XV wieku. Zamek w Rydzynie był rezydencją króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, a następnie książąt Sułkowskich. Tu wychował się Józef Sułkowski, sławny adiutant Napoleona. Do dawnej świetności przywrócony został przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).  W salach historycznych eksponowane są interesujące kolekcje artystyczne i przyrodnicze. W kalendarzu dorocznych imprez kulturalnych znajdują się m.in. styczniowe Koncerty Noworoczne oraz majowe międzynarodowe Rajdy Pojazdów Zabytkowych.


Zamek to idealne miejsce do pełnego wrażeń urlopowego pobytu, ale również do organizacji niepowtarzalnych eventów biznesowych we wspaniałej atmosferze. Na Gości i organizatorów czeka aż 98 miejsc noclegowych i 9 perfekcyjnie przystosowanych przestrzeni eventowych. Co więcej, nie zabraknie również malowniczego parku, który może posłużyć jako miejsce wydarzeń plenerowych.  Zamek w Rydzynie to prawdziwa Perła w Koronie Wielkopolski.

Obiekty konferencyjne z parkingiem
Obiekty konferencyjne z parkingiem
Obiekty konferencyjne z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych
Obiekty konferencyjne z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych
Obiekty konferencyjne z Wifi
Obiekty konferencyjne z Wifi
Obiekty konferencyjne z klimatyzacją
Obiekty konferencyjne z klimatyzacją

Zamek w Rydzynie - Pokoje

W 600-letnim zamku na Gości czeka eleganckie zaplecze hotelowe, które łączy klasykę i tradycję z nowoczesnym wyposażeniem. 47 pokoi jedno- i dwuosobowych oraz rodzinnych dla nawet 5 osób, jest w stanie przyjąć 98 Gości, którzy zachwycą się wspaniałym wystrojem. Nie zabraknie tutaj: 

 • szybkiego internetu bezprzewodowego, 
 • telewizji kablowej,
 • telefonu,
 • prywatnych łazienek, 
 • wygodnych mebli,
 • miejsca do pracy. 

Nocleg w zabytkowym zamku to prawdziwa, niepowtarzalna przygoda pełna odprężenia i relaksu. 

Zamek w Rydzynie - Restauracja

Restauracja U króla Stanisława oferuje dania przyrządzone tradycyjnymi metodami, z wykorzystaniem naturalnych składników i surowców, wyróżniające się oryginalnością potraw i przystępną ceną. Skosztować można tutaj dań regionalnych i dworskich w najlepszej odsłonie. 

Dzięki własnemu zapleczu gastronomicznemu obiekt może obsłużyć w tym samym czasie nawet setki osób. Dania, bądź serwis kawowy zapewniony jest w zamkowej restauracji, salach historycznych, w średniowiecznym przyziemiu oraz na zamkowym dziedzińcu.


Zamek w Rydzynie Wyjątkowe miejsce / 0 Zamek w Rydzynie Wyjątkowe miejsce / 1 Zamek w Rydzynie Wyjątkowe miejsce / 2

Zamek w Rydzynie - Usługi dodatkowe

Zamek w Rydzynie to również miejsce pełne dodatkowych atrakcji i udogodnień. Oprócz malowniczego terenu wokół budynku, który może posłużyć jako miejsce spacerów, pikników oraz aktywnego spędzania czasu dostępne są pasjonujące wnętrza zamku. Goście mogą zbadać historię obiektu, dzięki wycieczkom z przewodnikiem. Co więcej, nie zabraknie relaksującej sauny oraz strefy rozrywki z różnorodnymi grami. 
Zamek w Rydzynie - Lokalizacja
Odległość od lotniska:80 km
Opinie
0.00
0 opinii

Byłaś/eś w obiekcie Zamek w Rydzynie ?

Dodaj opinię! Oceń obiekt! Twoja opinia pomoże wypromować to wspaniałe miejsce.

Dodaj opinię
Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!
Sprawdź dostępność
Sprawdź dostępność

Obiekty konferencyjne w okolicy Rydzyna

Antonińska Hotel & Apartamenty
~9 km
Antonińska Hotel & Apartamenty Leszno
Tylko ~9 km od Zamek w Rydzynie
Vitalia Hotel & Resort
~29.59 km
Vitalia Hotel & Resort Boszkowo
Tylko ~29.59 km od Zamek w Rydzynie
Antonińska Resort SPA
~29.76 km
Antonińska Resort SPA Boszkowo
Tylko ~29.76 km od Zamek w Rydzynie

Wyznacz trasę

Zaznacz obiekt na mapie, następnie uzupełnij adres początkowy i kliknij przycisk “Wyznacz trasę”.

Twoja lokalizacja

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Akceptuję