38. edycja Forum Humanum Mazurkas już za nami. W tym roku postawiono na sztukę plakatu i złote lata swingu

38. edycja Forum Humanum Mazurkas już za nami. W tym roku postawiono na sztukę plakatu i złote lata swingu

9 marca w Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim odbył się benefis Witolda Mysyrowicza w ramach kolejnej edycji cyklu Forum Humanum Mazurkas. Wydarzeniu towarzyszył przegląd muzycznych hitów życia artysty w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej eM BAND pod dyrekcją Woytka Mrozka.

Celem wydarzenia organizowanego na terenie MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel było uczczenie 45-lecia pracy artystycznej WItolda Mysyrowicza – grafika, plakacisty, karykaturzysty, a także prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Witold Mysyrowicz jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1973 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego na Wydziale Grafiki. Artysta uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą, a oprócz tego ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych. Za swoją działalność artystyczną otrzymał ponad 150 nagród i wyróżnień nie tylko na poziomie krajowym, ale także międzynarodowym. Mysyrowicz jest również znany jako autor trzech książek: Cały mój świat na kartach papieru, Poczet monarchów Polski wg Witolda Mysyrowicza oraz Witold Mysyrowicz+5. Ostatnią książkę, w której zgromadzone zostały prace artysty z ostatnich pięciu lat, autor podpisywał podczas jubileuszu.


Ten wyjątkowy benefis był także okazją do otwarcia wystaw: Żart i strzała oraz Mysyrowicz w karykaturach kolegów. Pierwsza z nich prezentowała plakaty, ilustracje i rysunki satyryczne artysty, a drugą specjalnie dla Myrysowicza stworzyli jego koledzy.

eM Band Orchestra wprowadziła wszystkich w swingowy nastrój. Występ wzbogacili także soliści: Dominika Skalska, Wojciech Myrczek i Lucyna Jarząbek. Dzięki akompaniamentowi orkiestry, wydarzenie przemieniło się w muzyczną ucztę. Nie była to jednak jedyna atrakcja o charakterze rozrywkowym. Prowadzący 38. edycję FHM Andrzej Bartkowski, który jest Prezesem grupy Mazurkas, wraz ze swoją małżonką Ireną Bartkowską, zaprezentowali na scenie talent komediowy, przygotowując wystąpienie na cześć Mysyrowicza.


W dorobku artystycznym benefisanta znajdują się głównie prace z zakresu artystycznej grafiki reklamowej i wydawniczej, plakatu oraz rysunku satyrycznego.  Prace te zostały opublikowane m. in. w “Szpilkach”, “Trybunie”, “Karuzeli” i “Odrodzeniu”. Podczas uroczystości nie zabrakło więc różnych nawiązań do tematu karykatury. Andrzej Bartkowski wyrecytował wiersz Karykatura, odnoszący się do współczesnej rzeczywistości, w której pojawiło się zapotrzebowanie na tego typu sztukę. Podczas uroczystego wieczoru wyświetlono też prezentację dotyczącą życia i twórczości Witolda Mysyrowicza oraz impresję filmową "Dobry smak" w reżyserii Jana Sumikowskiego i Janiny Tuory. Wieczór obfitował także w inne atrakcje literackie, muzyczne i plastyczne.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz