Benefis Maestro Szymona Kawalla podczas XXII Forum Humanum Mazurkas

Benefis Maestro Szymona Kawalla podczas XXII Forum Humanum Mazurkas
XXII Forum Humanum Mazurkas za nami. Wydarzenie utrzymane w wyjątkowym wiosennym klimacie, było zarazem niezwykłym jubileuszowym wydarzeniem z okazji 60-lecia pracy artystycznej i 50-lecia pracy pedagogicznej Maestro Szymona Kawalla. Z tej okazji Jubilat przygotował niezwykle ciekawe Muzyczne Show "Niech żyje wiosna", podczas którego goście mogli usłyszeć piosenki, przeboje musicalowe oraz utwory Profesora Szymona Kawalla. W koncercie, który odbył się 22 maja br. udział wzięło ponad 700 osób ze świata biznesu, kultury i sztuki.

Muzyka z najbardziej znanych oper i operetek przez ponad 5 godzin rozbrzmiewała w sali Zeus MCC Mazurkas, w której sam Maestro Szymon Kawalla zadbał o to, by koncert na długo pozostał w pamięci zgromadzonych gości. Do wspólnego świętowania swojego jubileuszu zaprosił śpiewaczki operowe, młodych dyrygentów – swoich studentów i absolwentów mistrzowskiej Klasy Dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego, a także Festiwalową Orkiestrę Kameralną im. Ignacego Jana Paderewskiego. Niezwykle oryginalne i zaskakujące interpretacje arie z oper Verdiego, Pucciniego, Bizeta, Bacha i polek Straussa zaprezentowały na scenie znakomite solistki : Aa Ran Kim, Justyna Reczeniedi, Maria Olkisz oraz aktorka Adrianna Godlewska. Głębia głosu oraz ekspresja każdej z artystek wzbudzały niebywały entuzjazm wśród publiczności. Orkiestra prowadzona przez Szymona Kawalla oraz młodych dyrygentów znakomicie wykonywała dzieła światowej sławy kompozytorów, oddając ich nastrój i charakter, a dopełnieniem były mistrzowskie występy skrzypaczki Joanny Kawalla, której gra była prawdziwą wirtuozerią. Na zakończenie pierwszej części koncertu odśpiewana została „Kantata o kawie” do muzyki Jana Sebastiana Bacha, do której słowa napisał Andrzej Bartkowski, Prezes Grupy Mazurkas wraz z żoną Ireną. Druga część wieczoru rozpoczęła się od rozmowy na proscenium, podczas której Jubilat opowiadał o swoich podróżach do Korei Południowej i fascynacjach tamtejszą muzyką i kulturą. W dalszej części dominowały rytmiczne, radosne polki Johannesa Straussa. Wielką niespodzianką dla gości był także popis umiejętności kulinarnych Szymona Kawalla, który wraz z Mistrzami Kuchni Mazurkas Catering 360° przygotowywał na scenie danie Tornedo a la Rosini. Finałem programu był wspólny występ gości Benefisu z utworem „Angiol di pace” Vincenzo Bellini. Tradycyjnie już, dla Jubilata oraz wszystkich uczestników przygotowany został dwumetrowy tort. Nie zabrakło także kwiatów i życzeń od publiczności. W towarzyszącej Forum drugiej edycji projektu „Scena Talentów” wystąpił Przemysław Marcyniak – student I roku studiów magisterskich mistrzowskiej Klasy Dyrygentury prof. Szymona Kawalla.
 
W programie XXII Forum Humanum Mazurkas znalazły się stałe pozycje, które towarzyszą Forum od 4 lat. Goście wieczoru w ramach wernisażu mogli podziwiać wystawę malarstwa Lili Fijałkowskiej oraz wystawę rzeźby ceramicznej Wiesława Fijałkowskiego pod hasłem: „Dwa światy sztuki obok siebie”, a także w ramach finisażu wystawę zbiorową „Romskie żywioły kulturowe – taniec, muzyka, śpiew”. Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora. Partnerami tej edycji byli Paweł Kanclerz – Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Jan Żychliński – Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Foto: K.Rolak

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!
Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!

Arche Nałęczów to miejsce, które oferuje nie tylko doskonałe warunki do organizacji wydarzeń, ale także niezapomniane wrażenia z pobytu. To miejsce z duszą i sercem, gdzie historia splata się z nowoczesnością, tworząc idealne warunki do pracy, relaksu i zabawy.

Hotel 5-gwiazdkowy nad morzem - poznaj Linea Mare z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy nad morzem - poznaj Linea Mare z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Eleganckie sale konferencyjne, profesjonalna obsługa i bogate możliwości rekreacyjne sprawiają, że każde wydarzenie staje się niezapomnianym doświadczeniem. Zaplanuj swój pobyt w Linea Mare i połącz pracę z przyjemnością!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz