Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
23.03.2020

Biznesowa podróż w czasie – Hotel Podklasztorze

Biznesowa podróż w czasie – Hotel Podklasztorze

Pewnie niejednemu z nas przyszło choć raz zastanowić się, jakby to było żyć kilka wieków wstecz… z jednej strony mało kto pragnąłby szczerze i na dłuższy czas zrezygnować ze współczesnych wygód, a z drugiej – pozostaje w nas pewna ciekawość. Spieszymy zatem przedstawić miejsce, w którym połączenie historycznego klimatu i nowoczesnego standardu doszło do sukcesywnego skutku, oferując przybyłym tu gościom możliwość magicznej podróży do średniowiecznych czasów.

Hotel Podklasztorze – bo o nim mowa – to jeden z bardziej prestiżowych i oryginalnych obiektów w województwie łódzkim, powstały we wnętrzach doskonale zachowanego, XII-wiecznego Opactwa Zakonu Cystersów. Zlokalizowany jest w środku dawnej Puszczy Pilickiej, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego, zachęcając do wypoczynku w otoczeniu natury. Od samej Łodzi dzieli nas stąd 60 km, zaś od Warszawy – 120.

Konferencje w eleganckich salach lub w plenerze


Hotel Podklasztorze zaprasza w swoje zabytkowe progi organizatorów eventów z różnych zakątków Polski – warto przybyć tu nawet z odległych miejscowości, by na własnej skórze odczuć klimat jednego z najlepiej utrzymanych zespołów cysterskich w Europie. Konferencje, szkolenia, warsztaty czy sympozja – każdego typu wydarzenie może spodziewać się obsługi fachowego zespołu pracowników, nad którymi czuwać będzie specjalnie dedykowany nam opiekun. 

Zaplecze konferencyjne obiektu obejmuje 6 sal spotkań z historycznym szykiem, które to dedykowanie są przede wszystkim grupom kilkudziesięcioosobowym – bardziej lub mniej liczebnym. Największa z przestrzeni wewnątrz opactwa to Sala Kapitularz, zdolna do przyjęcia 100 gości. Jeżeli nasz event przewidziany jest natomiast w okresie ciepłych miesięcy, warto skorzystać z namiotu plenerowego usytuowanego na dziedzińcu kompleksu, dysponującego powierzchnią aż 250 m2.

Przyjęcia i zakonne przysmaki


Eventy odbywające się w Podklasztorzu mają zapewniony wysokiej jakości catering, tworzony pod okiem kucharzy hotelowej Restauracji Miód i Wino. Menu opiera się na naturalnych produktach z regionu, zaś szczególnym wyróżnikiem obiektu jest odnowiony Browar Podklasztorze, warzący piwo z długimi, zakonnymi tradycjami. W Podklasztorzu wyprawimy pamiętne przyjęcie firmowe - w tym także średniowieczną biesiadę "W Gościnie u Cystersów", czyli szczególnego rodzaju zabawę w duchu minionych wieków, wzbogaconą o ciekawostki historyczne, klasyczne potrawy lokalnych zakonników i pitne miody. Jak wiadomo, uczta smakuje najlepiej po wyczerpującej aktywności, dlatego hotel proponuje organizatorom poprzedzające biesiadę gry rycerskie w plenerze.

Co po pracy?


Szczególnym wyróżnikiem Hotelu Podklasztorze jest jedna z najnowocześniejszych stref Wellness w centralnej części kraju. To wyjątkowe miejsce stworzone wewnątrz klimatycznego opactwa, gdzie w spokoju zregenerujemy siły po pracy. Na początku 2020 roku oddano tu do użytku wyremontowaną strefę basenową oraz sauny, w których możemy poddać się aromaterapii z wykorzystaniem lokalnych ziół. Do dyspozycji gości pozostaje m.in. basen floatingowy, tężnia solankowa, łaźnia klasztorna oraz jacuzzi. Pragnąc sukcesywnie wspomóc swoje zdrowie, warto natomiast skorzystać z propozycji zabiegów w gabinetach pielęgnacyjnych.


Jeśli nie SPA, to może rekreacja? Okoliczne plenery zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, stwarzając odpowiednie warunki do sportowych wyczynów zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Nieopodal obiektu znajdziemy liczne trasy rowerowe, spacerowe oraz miejsce do konnych przejażdżek. Sąsiedztwo jeziora sprzyja z kolei rejsom żaglówkami, spływom kajakowym czy wędkarskim wypadom.

Nocleg w wyjątkowej formie


Jak możemy się spodziewać, nocleg w zabytkowym opactwie zakonnym to prawdziwa podróż w czasie – tą jednak wyróżni szczególny komfort na miarę teraźniejszości. Baza noclegowe dedykowana jest łącznie 130 osobom, które swoją strefę komfortu odnajdą w 58 pokojach i apartamentach. Pomieszczenia przeznaczone są dla 1 lub 2 osób, gwarantując przestronność, wygodę oraz funkcjonalne wyposażenie – własne łazienki, WiFi, sejfy, minibary, telefony. Część pokoi zaaranżowano z uwzględnieniem specjalnych motywów przewodnich, dzięki którym pobyt w Hotelu Podklasztorze zapisze się w naszej pamięci pod znakiem oryginalnych walorów estetycznych.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij