Biznesowa podróż w czasie – Hotel Podklasztorze

Biznesowa podróż w czasie – Hotel Podklasztorze

Pewnie niejednemu z nas przyszło choć raz zastanowić się, jakby to było żyć kilka wieków wstecz… z jednej strony mało kto pragnąłby szczerze i na dłuższy czas zrezygnować ze współczesnych wygód, a z drugiej – pozostaje w nas pewna ciekawość. Spieszymy zatem przedstawić miejsce, w którym połączenie historycznego klimatu i nowoczesnego standardu doszło do sukcesywnego skutku, oferując przybyłym tu gościom możliwość magicznej podróży do średniowiecznych czasów.

Hotel Podklasztorze – bo o nim mowa – to jeden z bardziej prestiżowych i oryginalnych obiektów w województwie łódzkim, powstały we wnętrzach doskonale zachowanego, XII-wiecznego Opactwa Zakonu Cystersów. Zlokalizowany jest w środku dawnej Puszczy Pilickiej, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego, zachęcając do wypoczynku w otoczeniu natury. Od samej Łodzi dzieli nas stąd 60 km, zaś od Warszawy – 120.

Konferencje w eleganckich salach lub w plenerze


Hotel Podklasztorze zaprasza w swoje zabytkowe progi organizatorów eventów z różnych zakątków Polski – warto przybyć tu nawet z odległych miejscowości, by na własnej skórze odczuć klimat jednego z najlepiej utrzymanych zespołów cysterskich w Europie. Konferencje, szkolenia, warsztaty czy sympozja – każdego typu wydarzenie może spodziewać się obsługi fachowego zespołu pracowników, nad którymi czuwać będzie specjalnie dedykowany nam opiekun. 

Zaplecze konferencyjne obiektu obejmuje 6 sal spotkań z historycznym szykiem, które to dedykowanie są przede wszystkim grupom kilkudziesięcioosobowym – bardziej lub mniej liczebnym. Największa z przestrzeni wewnątrz opactwa to Sala Kapitularz, zdolna do przyjęcia 100 gości. Jeżeli nasz event przewidziany jest natomiast w okresie ciepłych miesięcy, warto skorzystać z namiotu plenerowego usytuowanego na dziedzińcu kompleksu, dysponującego powierzchnią aż 250 m2.

Przyjęcia i zakonne przysmaki


Eventy odbywające się w Podklasztorzu mają zapewniony wysokiej jakości catering, tworzony pod okiem kucharzy hotelowej Restauracji Miód i Wino. Menu opiera się na naturalnych produktach z regionu, zaś szczególnym wyróżnikiem obiektu jest odnowiony Browar Podklasztorze, warzący piwo z długimi, zakonnymi tradycjami. W Podklasztorzu wyprawimy pamiętne przyjęcie firmowe - w tym także średniowieczną biesiadę "W Gościnie u Cystersów", czyli szczególnego rodzaju zabawę w duchu minionych wieków, wzbogaconą o ciekawostki historyczne, klasyczne potrawy lokalnych zakonników i pitne miody. Jak wiadomo, uczta smakuje najlepiej po wyczerpującej aktywności, dlatego hotel proponuje organizatorom poprzedzające biesiadę gry rycerskie w plenerze.

Co po pracy?


Szczególnym wyróżnikiem Hotelu Podklasztorze jest jedna z najnowocześniejszych stref Wellness w centralnej części kraju. To wyjątkowe miejsce stworzone wewnątrz klimatycznego opactwa, gdzie w spokoju zregenerujemy siły po pracy. Na początku 2020 roku oddano tu do użytku wyremontowaną strefę basenową oraz sauny, w których możemy poddać się aromaterapii z wykorzystaniem lokalnych ziół. Do dyspozycji gości pozostaje m.in. basen floatingowy, tężnia solankowa, łaźnia klasztorna oraz jacuzzi. Pragnąc sukcesywnie wspomóc swoje zdrowie, warto natomiast skorzystać z propozycji zabiegów w gabinetach pielęgnacyjnych.


Jeśli nie SPA, to może rekreacja? Okoliczne plenery zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, stwarzając odpowiednie warunki do sportowych wyczynów zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Nieopodal obiektu znajdziemy liczne trasy rowerowe, spacerowe oraz miejsce do konnych przejażdżek. Sąsiedztwo jeziora sprzyja z kolei rejsom żaglówkami, spływom kajakowym czy wędkarskim wypadom.

Nocleg w wyjątkowej formie


Jak możemy się spodziewać, nocleg w zabytkowym opactwie zakonnym to prawdziwa podróż w czasie – tą jednak wyróżni szczególny komfort na miarę teraźniejszości. Baza noclegowe dedykowana jest łącznie 130 osobom, które swoją strefę komfortu odnajdą w 58 pokojach i apartamentach. Pomieszczenia przeznaczone są dla 1 lub 2 osób, gwarantując przestronność, wygodę oraz funkcjonalne wyposażenie – własne łazienki, WiFi, sejfy, minibary, telefony. Część pokoi zaaranżowano z uwzględnieniem specjalnych motywów przewodnich, dzięki którym pobyt w Hotelu Podklasztorze zapisze się w naszej pamięci pod znakiem oryginalnych walorów estetycznych.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz