Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
23.05.2019

EXPO Kraków - mamy już 5 lat!

EXPO Kraków - mamy już 5 lat!

14 maja 2014 roku. Data, która zapoczątkowała nowe możliwości  dla branży MICE na południu Polski. Tego dnia rozpoczęło swoją działalność Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, co stanowiło nowy etap w działalności w 23-letniej historii firmy Targi w Krakowie – właściciela i operatora obiektu.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w organizacji wydarzeń w różnorakich przestrzeniach, w 2014 roku wybudowaliśmy wymarzony obiekt – reprezentacyjny, funkcjonalny i dostosowujący się do rozmaitych koncepcji niczym kameleon. Dziś, świętując 5-lecie EXPO Kraków, jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przez te kilka lat!

O tym, co zmieniło się od czasu otwarcia centrum i jak przebiegał rozwój jego działalności w perspektywie przeszło 20-letniej historii firmy, opowiada Ewa Woch – Wiceprezes firmy Targi w Krakowie: – Stworzenie od podstaw naszego wymarzonego obiektu wystawienniczego to efekt wszystkich doświadczeń zebranych podczas wieloletniej pracy naszej firmy w poprzednich lokalizacjach. W pierwszej kolejności sami więc przygotowaliśmy własny „projekt”, a dopiero następnym krokiem było zaangażowanie architektów realizujących nasze wytyczne. Wiedzieliśmy, jakie są nasze potrzeby, aby stworzyć funkcjonalny, dostosowany do naszej działalności obiekt. Wszystko, co wcześniej założyliśmy, doskonale się sprawdziło.


EXPO Kraków pracuje przez cały rok – w takich okolicznościach, ważną składową sukcesu przy ciągłym korzystaniu z budynku, jest dbałość o jego wnętrza jak o własny dom:

Pomimo upływu kilku lat, obiekt cały czas wygląda jak w dniu otwarcia – przywiązujemy dużą wagę do regularnego odświeżania pomieszczeń. W trosce o jakość, niezbędna okazała się na przykład inwestycja w impregnację posadzki w halach, aby uchronić ją przed wsiąkaniem płynów – mówi Ewa Woch.


W ciągu pięciu lat funkcjonowania EXPO Kraków wydarzenia organizowane przez Targi w Krakowie nabrały większego rozmachu. Jednocześnie, jak podkreśla Ewa Woch, obecnie obiekt gości więcej zewnętrznych imprez niż stałych wydarzeń należących do kalendarza targowego firmy: –  Firmy zewnętrzne, szczególnie zagraniczne, bardzo cenią nasz obiekt, ze względu na jego dużą funkcjonalność i łatwą w obsłudze infrastrukturę. Dzięki naszym klientom wciąż dostrzegamy nowe rozwiązania w aranżacji przestrzeni EXPO – niemal każdy pomysł jest możliwy do zrealizowania!

EXPO Kraków nie zwalnia tempa – Zarząd Targów w Krakowie zapewnia, że są już wstępne plany co do rozbudowy obiektu: – W ostatnich latach przychody całej firmy wzrosły dwukrotnie – zarówno dzięki rozwojowi własnych wydarzeń, jak i eventów zewnętrznych. Jesteśmy przygotowani do rozbudowy – planujemy postawić dodatkową halę wraz z zapleczem konferencyjnym.

W EXPO Kraków co roku odbywa się ponad 100 wydarzeń. W ciągu 5 lat działalności, obiekt stał się miejscem organizacji największych targów, kongresów i eventów w Polsce. Stałe wydarzenia Targów w Krakowie znacznie zwiększyły skalę i osiągnęły rangę międzynarodową. Należą do nich: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie,  Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO®, Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® a także Międzynarodowe Targi Materiałów Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT EXPO®.


Pięć lat inspirującej pracy w wymarzonym miejscu to niemały powód do świętowania. Dziś, wracając myślami do emocji towarzyszących nam w dniu otwarcia, jesteśmy dumni, że EXPO Kraków już od kilku lat spełnia oczekiwania zarówno Zespołu jak i Klientów. Bogatsi o nowe doświadczenia, nie możemy doczekać się kolejnych urodzin. Obiekt wciąż poszerza nasze możliwości i zaskakuje wielością rozwiązań. Rośniemy w siłę!

Autor: EXPO KRAKÓW

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij