EXPO Kraków - mamy już 5 lat!

EXPO Kraków - mamy już 5 lat!

14 maja 2014 roku. Data, która zapoczątkowała nowe możliwości  dla branży MICE na południu Polski. Tego dnia rozpoczęło swoją działalność Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, co stanowiło nowy etap w działalności w 23-letniej historii firmy Targi w Krakowie – właściciela i operatora obiektu.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w organizacji wydarzeń w różnorakich przestrzeniach, w 2014 roku wybudowaliśmy wymarzony obiekt – reprezentacyjny, funkcjonalny i dostosowujący się do rozmaitych koncepcji niczym kameleon. Dziś, świętując 5-lecie EXPO Kraków, jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przez te kilka lat!

O tym, co zmieniło się od czasu otwarcia centrum i jak przebiegał rozwój jego działalności w perspektywie przeszło 20-letniej historii firmy, opowiada Ewa Woch – Wiceprezes firmy Targi w Krakowie: – Stworzenie od podstaw naszego wymarzonego obiektu wystawienniczego to efekt wszystkich doświadczeń zebranych podczas wieloletniej pracy naszej firmy w poprzednich lokalizacjach. W pierwszej kolejności sami więc przygotowaliśmy własny „projekt”, a dopiero następnym krokiem było zaangażowanie architektów realizujących nasze wytyczne. Wiedzieliśmy, jakie są nasze potrzeby, aby stworzyć funkcjonalny, dostosowany do naszej działalności obiekt. Wszystko, co wcześniej założyliśmy, doskonale się sprawdziło.


EXPO Kraków pracuje przez cały rok – w takich okolicznościach, ważną składową sukcesu przy ciągłym korzystaniu z budynku, jest dbałość o jego wnętrza jak o własny dom:

Pomimo upływu kilku lat, obiekt cały czas wygląda jak w dniu otwarcia – przywiązujemy dużą wagę do regularnego odświeżania pomieszczeń. W trosce o jakość, niezbędna okazała się na przykład inwestycja w impregnację posadzki w halach, aby uchronić ją przed wsiąkaniem płynów – mówi Ewa Woch.


W ciągu pięciu lat funkcjonowania EXPO Kraków wydarzenia organizowane przez Targi w Krakowie nabrały większego rozmachu. Jednocześnie, jak podkreśla Ewa Woch, obecnie obiekt gości więcej zewnętrznych imprez niż stałych wydarzeń należących do kalendarza targowego firmy: –  Firmy zewnętrzne, szczególnie zagraniczne, bardzo cenią nasz obiekt, ze względu na jego dużą funkcjonalność i łatwą w obsłudze infrastrukturę. Dzięki naszym klientom wciąż dostrzegamy nowe rozwiązania w aranżacji przestrzeni EXPO – niemal każdy pomysł jest możliwy do zrealizowania!

EXPO Kraków nie zwalnia tempa – Zarząd Targów w Krakowie zapewnia, że są już wstępne plany co do rozbudowy obiektu: – W ostatnich latach przychody całej firmy wzrosły dwukrotnie – zarówno dzięki rozwojowi własnych wydarzeń, jak i eventów zewnętrznych. Jesteśmy przygotowani do rozbudowy – planujemy postawić dodatkową halę wraz z zapleczem konferencyjnym.

W EXPO Kraków co roku odbywa się ponad 100 wydarzeń. W ciągu 5 lat działalności, obiekt stał się miejscem organizacji największych targów, kongresów i eventów w Polsce. Stałe wydarzenia Targów w Krakowie znacznie zwiększyły skalę i osiągnęły rangę międzynarodową. Należą do nich: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie,  Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO®, Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® a także Międzynarodowe Targi Materiałów Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT EXPO®.


Pięć lat inspirującej pracy w wymarzonym miejscu to niemały powód do świętowania. Dziś, wracając myślami do emocji towarzyszących nam w dniu otwarcia, jesteśmy dumni, że EXPO Kraków już od kilku lat spełnia oczekiwania zarówno Zespołu jak i Klientów. Bogatsi o nowe doświadczenia, nie możemy doczekać się kolejnych urodzin. Obiekt wciąż poszerza nasze możliwości i zaskakuje wielością rozwiązań. Rośniemy w siłę!

Autor: EXPO KRAKÓW

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”
W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią w nowej formie powraca Konferencja Event Biznes, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Nowe Horyzonty” w Warszawie 28 października!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz