Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
30.03.2021

Innowacyjność w dobie kryzysu: Studio Online w krakowskim hotelu Metropolo by Golden Tulip

Innowacyjność w dobie kryzysu: Studio Online w krakowskim hotelu Metropolo by Golden Tulip

Wczoraj pisaliśmy o Novotel Warszawa Airport, który zamienił kilka swoich sal konferencyjnych na studio nagrań. Tym razem chcielibyśmy Wam napisać kilka słów o hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, w którym również zaszła pewna innowacyjność. Wszystko to w wyniku kryzysu i zmieniających się ciągle obostrzeń, a także w odpowiedzi na aktualne potrzeby firm i organizatorów.

Krakowski hotel Metropolo by Golden Tulip posiada w swojej ofercie profesjonalnie wyposażone zaplecze konferencyjne, które przez pewien czas stało praktycznie puste - przez niemożność organizacji standardowych wydarzeń biznesowych. Sieć Louvre Hotels Group stwierdziła, że tak być nie może i postanowiła stworzyć przestrzeń, w której będzie można zorganizować profesjonalne wydarzenia online.

– Z powodu trwającej pandemii klienci nie mogą korzystać z naszego zaplecza konferencyjnego. Pomyśleliśmy więc, że zamiast biernie czekać na rozwój wypadków, zaprzęgniemy nasze zasoby ludzkie i materiałowe, by przekuć zastój w branży w okazję do wprowadzenia na rynek nowej usługi, która będzie miała szansę trwale wpisać się w naszą ofertę – opowiada Jan Błoński, dyrektor regionu południowego Louvre Hotels Group. 

We wnętrzach krakowskiego hotelu zaaranżowano Studio Online, wykorzystując jednocześnie swoją hotelową przestrzeń konferencyjną. Powstało profesjonalne centrum nagrań i realizacji wydarzeń zarówno w pełni wirtualnych, jak i organizowanych w formule hybrydowej. 

Do dyspozycji organizatorów jest m.in.:

  • wykwalifikowana obsługa techniczna,
  • pełne zaplecze studyjne (3 kamery, do realizacji zbliżeń i szerokiego planu, oświetlenie studyjne i efektowe, media-serwery wraz z oprogramowaniem do streamingu na dowolnej platformie, monitory poglądowe dla spikerów i mikrofony),
  • pomoc w reżyserii nagrania w oparciu o wcześniej przygotowany scenariusz,
  • pełna obsługę realizacyjną i techniczną studia oraz transmisji live (opiekę realizatorów streamu, oświetlenia, multimediów i nagłośnienia oraz operatorów kamer),
  • obsługa połączeń wideo ze zdalnymi uczestnikami wydarzenia oraz rejestrację transmisji wraz ze statystykami oglądalności.

– Dysponujemy ludźmi, sprzętem i przestrzenią, które pozwalają nam zrealizować dowolne wydarzenie online, na przykład webinar, konferencję, szkolenie czy premierę produktu, na światowym poziomie. Choć pomysł na Studio Online w hotelu Metropolo by Golden Tulip narodził się z potrzeby chwili, to myślę, że usługa ta będzie cieszyć się popularnością również po zluzowaniu obostrzeń sanitarnych. Hotele działające w obszarze branży eventowej powinny być przygotowane na to, że w przyszłości klienci będą coraz bardziej wymagający, gdy idzie o możliwości danego obiektu konferencyjnego w zakresie realizacji sieciowych komponentów organizowanego wydarzenia. Jestem przekonany, że nasze Studio Online pozwoli nam wpisać się w ten trend i zwiększyć konkurencyjność naszej oferty – dodaje Jan Błoński.


INFORMACJA PRASOWA


POWRÓT
Metropolo by Golden Tulip
Metropolo by Golden Tulip

Kraków
małopolskie

Zobacz

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij