Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
26.08.2011

Katowickie hotele Polonia i Śląski na sprzedaż

Po raz drugi Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych ogłasza przetarg na sprzedaż hoteli Polonia i Śląski w Katowicach. Oba znajdują się w centrum miasta i przez lata służyły przyjezdnym niekoniecznie z grubym portfelem.

WPUT przejęło hotel Śląski od dzierżawcy siedem lat temu, przed dwoma laty zaś Polonię. - Oba obiekty są w tak fatalnym stanie, że trudno było dalej zapraszać do nich gości. Ponieważ nie stać nas na remont, zdecydowaliśmy się na sprzedaż - mówi Aleksander Cichoń, dyrektor przedsiębiorstwa, które zarządza również Hotelem Katowice.

Pierwszy przetarg nie przyciągnął zainteresowanych zakupem. - To trochę dziwi, bo w mieście nie brakuje dziś hoteli o standardzie wysokim, biznesowym. Mało jest z kolei placówek skierowanych na każdą kieszeń - ocenia Jakub Jarząbek z biura prasowego magistratu.

- Nie jesteśmy miastem turystycznym, klientów mamy sezonowo. Jeśli coś dzieje się w mieście, my również nie możemy narzekać. Jeśli w tych dniach mamy w Spodku Memoriał im. Huberta Wagnera i szykuje się muzyczne wydarzenie jakim jest Tauron Nowa Muzyka, gości jest sporo - dodaje Cichoń. Jak mówi, "jedynkę" w Hotelu Katowice można dostać za 160 zł w tygodniu i za 120 zł w weekend.

Przetarg odbędzie się 5 września. Przedsiębiorstwo ma w planie także sprzedaż Hotelu Monopol w Zabrzu. - Kupujący nie musi kontynuować funkcji hotelowej, choć trudno sobie wyobrazić przekształcenie inne niż na cele mieszkaniowe, bo wiązałoby się to z dużymi nakładami finansowymi - uważa Cichoń.

Hotel Polonia położony jest przy ul. Kochanowskiego, blisko katowickiego dworca. Śląski mieści się przy ul. Mariackiej, która aspiruje do miana centrum miejskiej rozrywki

Źródło: Katowice.Gazeta.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij