Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
27.11.2020

Przy lotnisku w Balicach powstanie hotel marki Golden Tulip

Przy lotnisku w Balicach powstanie hotel marki Golden Tulip

Golden Tulip Balice Kraków to hotel, który powstanie na mocy umowy podpisanej między Grzegorzem Olchawskim (CEO 3GO Sp z o.o. s.k.a) oraz Adamem Koniecznym (Louvre Hotels Group). Czterogwiazdkowa inwestycja zaprojektowana z myślą o klientach biznesowych oraz branży eventowej ma zostać otwarta 1 września 2023 roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc połączyć siły z Louvre Hotels Group. Ogromnie doceniam otwartość oraz profesjonalne wsparcie ze strony tego partnera. Jestem przekonany, że wybór LHG jako podmiotu zarządzającego moim hotelem okaże się trafny. Pomimo obecnego kryzysu grupa rozszerza swoją sieć i jest już drugą co do wielkości grupą hotelową w Europie. Szybki rozwój w skali międzynarodowej i krajowej jest niewątpliwie ważnym atutem. Nie mogę już doczekać się chwili, gdy otworzę drzwi mojego hotelu i powitam w nim pierwszych gości. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się pozytywnie wpłynąć na rozwój branży hotelarskiej i turystycznej – powiedział inwestor Grzegorz Olchawski, CEO 3GO sp. z o.o. S.K.A.Nowy krakowski hotel swoją popularność będzie zawdzięczał z pewnością lokalizacji i nowoczesnemu zapleczu biznesowemu. Budynek od międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice będzie dzieliło zaledwie 5 minut. W pobliżu znajduje się także wjazd na autostradę A4 i obwodnicę Krakowa. Doskonałego położenia więc tej inwestycji nie można odmówić. Zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym.


Dzięki doskonałej widoczności obiektu zarówno z autostrady, jak i z pokładów podchodzących do lądowania samolotów hotel będzie również wspaniałą wizytówką marki Golden Tulip w jednym z najruchliwszych hubów komunikacyjnych w Polsce.

Nowy hotel na mapie Krakowa będzie wyraźnie podzielony na 3 części: hotelową, restauracyjną i konferencyjną. Pokoje powstaną na wyższych kondygnacjach, sale konferencyjne i restauracja zaś na tych niższych. Elewacja południowej i zachodniej części hotelowej będzie dwuwarstwowa, co nie tylko osłoni gości przed hałasem, ale pozwoli również na montaż paneli fotowoltaicznych. 

Sercem Golden Tulip Balice Kraków będzie hol wejściowy, z którego widoczne będą wszystkie poziomy, trakty komunikacyjne i funkcjonalności nowego hotelu, dzięki czemu goście bez trudu zorientują się w układzie obiektu. 

W hotelu, co najbardziej interesuje gości biznesowych, znajdzie się 6 pomieszczeń konferencyjnych o różnej wielkości. Największe z nich pomieści do 450 osób. 


– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym bardzo ważnym przedsięwzięciu, które może liczyć na duże zdywersyfikowanie klientów i korzystać na strategicznym położeniu w pobliżu autostrady. Projekt przygotowano z myślą o bardzo nowoczesnym produkcie hotelowym i nietuzinkowym zapleczu konferencyjnym. Dla klientów lokalnych będzie to miejsce wielkich rodzinnych uroczystości, gdzie poziom jakości i profesjonalizmu przewyższy oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Taki jest cel zarówno LHG, jak i naszego partnera i inwestora. To dla nas wielki zaszczyt móc z nim współpracować – powiedział Adam Konieczny, MRICS Development Director Europe, Louvre Hotels Group.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij