Radisson Blu w Warszawie stawia na ekologiczne konferencje

Radisson Blu w Warszawie jest pierwszym w Polsce hotelem, który otrzymał certyfikat Green Key. Aby zostać jego laureatem trzeba spełniać nowoczesne normy w dziedzinie ekologii i zastosowania zaawansowanych technologii.

Hotel Radisson Blu w Warszawie wyznaje zasadę społecznej odpowiedzialności, dlatego już od początku istnienia prowadzi program Responsible Business. Hotel jest odpowiedzialny w biznesie zarówno w aspekcie ochrony środowiska, jak i społecznego oddziaływania hotelu na jego otoczenie. Podczas ubiegania się o certyfikat The Green Key, w hotelu został przeprowadzony audyt certyfikujący, w którym należało odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących funkcjonowania hotelu dotyczących m.in: segregacji odpadów, szkolenia pracowników, działań na rzecz społeczności lokalnej, wspierania fundacji, sposobów oszczędzania energii, sposobów oszczędzania wody oraz sposobów planowania działań (action plan, budget presentation).

Każdy klient hotelu ma wgląd w działania ekologiczne, które podejmuje Radisson Blu. Organizatorzy konferencji mają możliwość wykupienia specjalnego ekologicznego pakietu konferencyjnego, przy którym hotel informuje jakie środki podejmuje, aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie na środowisko. Wśród działań hotelu, które zwróciły uwagę audytorów są m.in. przekazywanie środków na sadzenie drzew, ograniczenie zużycia niektórych materiałów, lub zastąpienie ich ekologicznymi zamiennikami. Również sami goście mogą się włączyć w akcje wspierające działania hotelu, jak np. wesprzeć fundację Radisson Blu - World Childhood Foundation, a we wrześniu uczestniczyć w Miesiącu Akcji Responsible Business.

- Prowadzone przez nas działania CSR, są zdecydowanie zauważane i doceniane przez naszych Gości. Pomagają również w umacnianiu wizerunku hotelu odpowiedzialnego w biznesie. Goście, mają większe zaufanie do hotelu, który jest świadomy swojego oddziaływania na otoczenie, i który poprzez swoje działania i podejmowane akcje wspiera lokalne i globalne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, czy pomocy lokalnej społeczności - dodaje Piotr Lenczewski.

Green Key to wyróżnienie przyznawane od 1984 roku przez międzynarodową organizację FEE (Foundation for Environmental Education), której polskie przedstawicielstwo funkcjonuje pod nazwą Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Pierwszym krajem, w którym certyfikat został przyznany była Dania, stopniowo jednak do programu dołączyły inne europejskie i położone poza Europą kraje. Dziś znak Green Key funkcjonuje w 54 państwach będących członkami FEE. Celem działań Fundacji, a co za tym idzie impulsem dla ustanowienia certyfikatu Green Key, jest budowanie świadomości ekologicznej i społecznej oraz praktyczne ich zastosowanie. Dlatego międzynarodowy program Fundacji skierowany jest głównie do obiektów, których działalność skupia się na pełnieniu funkcji użytkowych – do hoteli, młodzieżowych schronisk, centrów konferencyjnych, kampusów studenckich, a nawet kampingów turystycznych.

Źródło: horeca.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum