Skuteczne sposoby pozyskania zaufania agencji eventowej przez hotel i hotelu przez agencję eventową

Skuteczne sposoby pozyskania zaufania agencji eventowej przez hotel i hotelu przez agencję eventową

Branża MICE z roku na rok ewoluuje, zmieniają się trendy, modele i formy organizowanych spotkań biznesowych. Coraz więcej firm zauważa, że nie wystarczy zorganizować już jakąkolwiek konferencję w jakimkolwiek obiekcie, który posiada salę konferencyjną, ale że coraz ważniejsze podczas eventu jest zaskoczenie uczestników, wybranie ciekawej i niekonwencjonalnej lokalizacji oraz zadbanie o odpowiednią oprawę gastronomiczną, muzyczną i sceniczną.

Nie może też zabraknąć atrakcji z tzw. efektem WOW. Mają one na celu przykuć uwagę zgromadzonych gości, wzbudzić zainteresowanie i zachęcić do aktywnego uczestnictwa we wspólnej zabawie. Nie mniej ważna jest też kwestia bezpieczeństwa, na którą duża część firm zwraca szczególną uwagę. 

Firmy dostrzegają również potrzebę organizacji regularnych, zindywidualizowanych i kompleksowych spotkań. Cenią sobie krótkie terminy realizacji, minimalny budżet, wygodę połączenia, zrozumienie i wykorzystanie technologii. Ważne jest również, czy inwestycja im się zwróci.

Dynamicznie rozwijający się rynek spotkań i stale rosnące oczekiwania wpływają na coraz większą popularność agencji eventowych. Firmy wolą zlecić organizację swojego wydarzenia wyspecjalizowanej agencji. Dlaczego? Plusów jest wiele. Przede wszystkim oszczędność czasu i scedowanie odpowiedzialności na kogoś innego. Agencje eventowe dzięki wieloletniemu doświadczenie posiadają bogate portfolio atrakcji i form spędzania czasu. O wielu rzeczach organizatorzy wydarzenia nawet by nie pomyśleli. 

Event musi być atrakcyjny dla gości


Wpływa to na pozytywne opinie wśród uczestników, pozytywne komentarze w sieci i chętniejsze uczestnictwo w eventach organizowanych w przyszłości przez tą samą agencję lub hotel. 

O brak kreatywnych rozwiązań u agencji eventowych nie trzeba się obawiać. Konkurencja na rynku jest tak duża, że agencje te prześcigają się z coraz to nowszymi pomysłami i rozwiązaniami


Zmiany w trendach i modelach branży MICE oddziałuje na funkcjonowanie nie tylko firm i agencji eventowych, ale również na hotele, bowiem spotkania firmowe odbywają się najczęściej właśnie w tego typu obiektach. 


Jak skutecznie pozyskać zaufanie agencji eventowej przez hotel i hotelu przez agencję eventową - BADANIE


Chcielibyśmy się z Wami podzielić ciekawym badaniem dotyczącym współpracy między hotelami a agencjami eventowymi, ich wzajemnymi oczekiwaniami i preferencjami. Z badania można się też dowiedzieć, jak skutecznie pozyskać zaufanie agencji eventowej przez hotel i hotelu przez agencję eventową

W badaniu wzięło udział 38 agencji eventowych i 79 hotelarzy. Zostało przeprowadzone w okresie zima-wiosna 2019 i dotyczyło rynku polskiego. 

Z badania jasno wynika, że aż 64,6% hotelarzy ma swoją ulubioną i sprawdzoną agencję, z którą chętnie podejmuje współprace w przypadku kolejnych organizowanych wydarzeń. Prawie tyle samo (66,7%) event managerów posiada swój ulubiony hotel, w którym organizuje wydarzenia, jeśli tylko hotel odpowiada wymaganiom klienta i jest w stanie spełnić warunki.     Czynniki decydujące o podjęciu współpracy między agencją eventową a hotelem


Wybierając agencję eventową, hotelarze zwracają uwagę głównie na jakość i kompleksowość usług świadczonych przez agencję oraz na event managera, który zajmowałby się ich wydarzeniem.

Z kolei przez podjęciem współpracy z hotelem, agencje robią dokładny research na temat obiektu - jego lokalizacji, możliwości i jakości usług


Z badania dowiadujemy się również, co wpływa na podjęcie współpracy między hotelem a agencją eventową, ale również co wpływa na zakończenie tej współpracy.


Czynniki stanowiące o rezygnacji ze współpracy z agencją eventową


Według przebadanych hotelarzy aż 45,8% twierdzi, że powodem rezygnacji z usług danej agencji jest zbyt długi czas oczekiwania na informację zwrotną i niedotrzymywanie terminów realizacji. Hotelarze uważają, że powodem rezygnacji są również za wysoka cena w porównaniu do konkurencji (44,3%) i niewystarczająca jakość usług (40,5%). 

Z kolei agencje rezygnują z usług hotelu z powodu niskiej rzetelności (35,4%) i kiepskiej komunikacji (27,8%).Z badania dowiadujemy się także:

  • co sprawia, że zarówno hotelarze, jak i agencje chcą ze sobą współpracować przy okazji kolejnych eventów,
  • jaką formę materiałów informacyjnych preferują obie strony
  • jak często hotelarze chcą otrzymywać mailing od agencji i jak często agencje zwykle go wysyłają
  • jak powinien wyglądać pierwszy kontakt między hotelem a agencją eventową oraz jak powinny wyglądać kolejne kontakty


Po szczegółowe odpowiedzi zapraszamy do raportu, w którym w obrazowy sposób można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o sytuacji rynku spotkań MICE, o współpracy między hotelami i agencjami eventowymi, a nawet o tym, jak uczestnictwo w szkoleniach i wyjazdach firmowych oddziałuje na pracowników w firmie. 


Autorzy wykresów i raportu: Alexandra Kunowska, Szymon Grudziński (modrasova.pl)


POBIERZ PEŁEN RAPORT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz