Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
21.09.2022

Święta Bożego Narodzenia za 95 dni! Zacznij planować wigilię firmową

Święta Bożego Narodzenia za 95 dni! Zacznij planować wigilię firmową

Wyobraź sobie grudniowe, śnieżne popołudnie, dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. W radio po raz kolejny wybrzmiewa “Last Chrsitmas” zespołu Wham, a ulice udekorowane są kolorowymi lampkami.

Pracownicy zerkają już nerwowo na zegarki – przecież na ich świątecznej liście rzeczy do zrealizowania mieści się jeszcze tyle nieodhaczonych pozycji. Ostatnie zakupy, pakowanie prezentów, dokończenie wigilijnych przysmaków… W końcu wybiła upragniona godzina i przed rozejściem się do domów pozostała im jeszcze jedna sprawa do załatwienia. Kończą więc ostatnie maile, sumują tabele Excela i rozpoczynają obchody wigilii firmowej. Z pewną dozą zmieszania dzielą się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego dobrego i w końcu zasiadają do poczęstunku. Po upływie czasu, który wypada spędzić na spotkaniu, wszyscy pośpiesznie udają się do domów, aby najbliższe parę dni spędzić z rodziną i bliskimi. Firmowa wigilia co prawda stanowiła dla nich bardzo miły zwyczaj, jednak chwila wyrwana im między pracą a prywatnymi obowiązkami nie była w stanie wprawić ich w świąteczny nastrój. 

A gdyby tak zorganizować ten czas inaczej i Firmowe Opowieści Wigilijne napisać w zgoła odmienny sposób? Przecież ta szczególna okazja, która zdarza się jedynie raz do roku, warta jest celebracji. Dobrze więc starannie przemyśleć jej organizację, tak aby wszyscy uczestnicy opuścili ją w świątecznych nastrojach. 

Kiedy zorganizować wigilię firmową?

Pisząc scenariusz Firmowych Opowieści Wigilijnych, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednią datę uroczystości. Odkładanie spotkania opłatkowego na ostatni moment to z pewnością nienajlepszy pomysł – przedświąteczne popołudnie czy wieczór pracownicy z pewnością woleliby spędzić w domu. Wigilię firmową warto zaplanować więc parę dni wcześniej, tak aby uczestnicy mogli spędzić ten czas bez pośpiechu, odcinając się od domowych i służbowych obowiązków. Nie ma potrzeby obawiać się, że przez wczesny termin uroczystość utraci świąteczny nastrój – w końcu jest nim wypełniony cały grudzień. 

Miejsce na wigilię firmową

Sceneria, w której rozegrają się opowieści wigilijne, również nie pozostaje bez znaczenia. Organizacja wigilii firmowej w biurze z pewnością stanowi ekonomiczne rozwiązanie, jednak zdecydowanie nie doda tej uroczystości wyjątkowego charakteru. Co więcej, uczestnicy pozostaną w miejscu swojej pracy, a nie jest tajemnicą, że większość wolałaby opuścić je wcześniej. Dobrym pomysłem będzie więc zarezerwowanie na tę okazję lokalu oddalonego od codziennych obowiązków, gdzie wszyscy będą mogli oddać się wyłącznie świętowaniu.

Idealnie w tej roli sprawdzą się góry – nie ma chyba miejsca w większym stopniu kojarzącego się z zimowym klimatem. Hotelu Buczyński****Medical&SPA, który otoczony jest właśnie takim widokiem, z pewnością wprowadzi gości w iście świąteczny nastrój.  Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia potraw. To właśnie one dla wielu stanowią symbol polskich świąt. Wigilijne menu przygotowane przez kucharzy restauracji Hotelu Buczyński zadowoli nawet największych koneserów karpia czy pierogów. 


Atrakcje na wigilię firmową

Aby ten szczególny czas spędzony wraz ze współpracownikami był wyjątkowy, warto wzbogacić go o dodatkowe atrakcje, które uświetnią każdą wigilię firmową. Może to być m.in. impreza przy ognisku, wyjście na narty w ramach zaostrzenia apetytu przed kolacją, zwiedzanie pobliskiego zamku, czy po prostu spacer po okolicy. Co więcej, jeśli pracodawca mimo wszystko, choć chwilę z tego wyjazdu chciałby poświęcić na sprawy zawodowe, do jego dyspozycji pozostaje również w pełni wyposażona sala konferencyjna. 

Święta to najlepszy czas na troskę o relacje nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale również ze współpracownikami. O tym, że warto zorganizować wigilię firmową, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak to od jej formy zależy, czy uczestnicy potraktują ją jako coroczny obowiązek, czy wartościowy, piękny czas. Spotkanie oddające prawdziwy klimat świąt i zorganizowane na wysokim poziomie, z pewnością zostanie docenione przez pracowników. Tak napisane Opowieści sprawią, że ich bohaterowie poczują się docenieni i ze zniecierpliwieniem będą oczekiwać kolejnej części.

Jeśli chcesz więc spędzić wyjątkowy, świąteczny czas ze swoimi współpracownikami, to serdecznie polecamy do tego Hotel Buczyński****Medical&SPA. Jego obsługa jest w stanie przygotować indywidualnie skrojoną ofertę dopasowaną do potrzeb każdej firmy.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij