Tłumaczenia konferencyjne

Dzień dobry. Biuro Tłumaczeń Behlert & Behlert. Tłumaczenia i Konferencje specjalizuje się w obsłudze tłumaczeń konferencyjnych – czyli symultanicznych i konsekutywnych. Zgadza się?

Marcin Behlert* - To prawda, aczkolwiek – podobnie jak inne firmy – wykonujemy również tłumaczenia pisemne, przysięgłe i specjalistyczne. Niemniej tak, jak Pani powiedziała, tłumaczenia konferencyjne są dziedziną, w której się specjalizujemy i mamy bogate doświadczenie.

Czym różni się Państwa oferta od tego, co oferują inne firmy czy niezależni tłumacze?

MB – Różnic jest bardzo wiele, postaram się wymienić te najbardziej istotne. Przede wszystkim sam od kilkunastu lat jestem tłumaczem konferencyjnym, a zatem znam tę pracę od podszewki, wiem, na jakie elementy projektu należy zwrócić szczególną uwagę, zarówno na etapie przygotowania konferencji jak i podczas realizacji samego tłumaczenia. Doświadczenia zebrane w trakcie najróżniejszych zleceń, począwszy od nieformalnych rozmów w małej grupie po obrady plenarne Parlamentu Europejskiego musi procentować. Zwłaszcza, że tę wiedzę na co dzień przekazuję naszym Project Managerom. Co więcej dzięki rozległym kontaktom, jesteśmy w stanie skompletować nawet duże zespoły tłumaczy składające się z tłumaczy polskich i zagranicznych.

Czy może podać Pan przykład takiej konferencji?

MB – Tak, oczywiście. W maju obsługiwaliśmy konferencję, podczas której jednocześnie pracowało 18 tłumaczy – oczywiście z Polski, ale i z Niemiec, Hiszpanii, Belgii, i Finlandii.

Czy nie warto zatrudniać tłumaczy bezpośrednio, czy nie jest to rozwiązanie bardziej oszczędne?

MB – Usługa, jaką oferujemy, składa się z dwóch elementów, z tłumaczenia oczywiście i przygotowania pracy tłumaczy, począwszy od doboru zespołu z uwzględnieniem konkretnej tematyki, zgromadzeniu materiałów, zapewnieniu logistyki – także sprzętu konferencyjnego, o którym jeszcze nie rozmawialiśmy. Wiem z własnego doświadczenia, że nie można tego pogodzić czasowo – tłumaczyć i jednocześnie przygotowywać obsługi konferencji, a jeżeli ktoś się tego podejmuje, to, może za wyjątkiem małych projektów, jedno dzieje się kosztem drugiego.

Wspomniał Pan o sprzęcie, przy obecnym rozwoju techniki nie stanowi to chyba problemu?

MB – Cieszę się tak Pani sądzi, bo robimy wszystko, aby nasze działania pozostały nieomalże niezauważone – to stanowi niejako potwierdzenie bezproblemowego przebiegu konferencji. W zależności od wielkości tłumaczenia korzystamy ze sprzętu własnego i wynajętego, gwarantując przy tym pełną kompatybilność elementów i nadzór nad jak najlepszym przebiegiem imprezy.

Jakie języki Państwo obsługujecie?

MB – To znacznie trudniejsze pytanie… Powiem tak, nie przypominam sobie żebyśmy ze względu na język musieli odmówić obsługi konferencji.

Międzynarodowe spotkania wiążą się z olbrzymim prestiżem, czy jest taka konferencja o obsłudze, której Państwo marzycie?

MB – Praca tłumacza to olbrzymia odpowiedzialność, wiem o tym, ponieważ mam przyjemność kontynuować pracę, jaką wykonywał mój Dziadek i wykonuje moja Mama. Tym, co jest fascynujące w niej, jest jednak nie prestiż, a olbrzymia różnorodność i nieprzewidywalność. Dlatego mam nadzieję, że konferencja, o którą Pani pyta, będzie dla nas niespodzianką.

Marcin Behlert, ur. 1976 w Krakowie, od 1995 tłumacz, m.in. akredytowany przy Parlamencie Europejskim, właściciel Biura Behlert & Behlert | Tłumaczenia i Konferencje

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz