Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
8.09.2021

Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym - bądź na bieżąco!

Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym - bądź na bieżąco!

Program Polski Bon Turystyczny funkcjonuje od 1 sierpnia 2020 roku. Od tego czasu wiele rodzin miało okazję zrealizować wakacyjne wyjazdy, ciesząc się wspólnie spędzonymi chwilami. Bon ten powstał z myślą o rodzinach, które mają przynajmniej jedno dziecko. Wówczas otrzymują oni 500 zł na każde dziecko lub podwojoną wypłatę w przypadku dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Pieniądze te można przeznaczyć na szeroko pojęty wypoczynek w Polsce, płacąc zarówno za rodzinne noclegi, wyjazdy na kolonie, zimowiska czy wycieczki turystyczne, które nie obejmują noclegów. Trzeba przyznać, program ten cieszy się bardzo dużym powodzeniem, pozwalając rodzinom na wspólne wyjazdy. Jednak wszystko wskazuje na to, że szykują się zmiany w zakresie tego programu - na szczęście korzystne!

Fot. Unsplash

Trzeba zaznaczyć, że Polski Bon Turystyczny to program, który ważny jest do końca marca 2022 roku. Jeśli więc jeszcze ktoś z niego nie skorzystał, zostało mu zaledwie pół roku. Co ważne, tymi pieniędzmi można opłacić wakacje w 2022 roku, o ile oczywiście dokona się rezerwacji przed 31 marca.

Jednak wszystko wskazuje na to, że ważność bonu ulegnie wydłużeniu. Jest to odpowiedź na wolę Polaków oraz branży turystycznej. Wicenimister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy zapowiada, że w departamencie turystyki podejmowane są działania, które zmienią ustawę w taki sposób, by przedłużyć ważność bonu o co najmniej 6 miesięcy.

Należy jednak zaznaczyć, że gdy ta zmiana wejdzie w życie, to oczywiście będzie dotyczyła tylko tych rodzin, które do tej pory nie miały okazji zrealizować otrzymanego bonu.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij