Opis obiektu
Zamek Gniew, potężna gotycka twierdza rycerzy mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynący z turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli zaprasza do swoich Komnat. Najmilszym naszym Gościom oferujemy noclegi w odnowionym Pałacu Królowej Marysieńki, który nabrał nowego blasku i finezji. W gościnnych murach Zamku Gniew wyprawić można wspaniały bankiet, urządzić konferencję, szkolenie czy wielce atrakcyjną imprezę integracyjną, a wszystko to okraszone spektaklami historycznymi, podczas których rycerze kruszą kopie, husaria ściera się ze szwedzkimi muszkieterami, a wino i miód, a nie krew, leje się w obfitości Pary planujące wspólny żywot wyprawić mogą niezapomniane przyjęcie weselne poprzedzone ceremonią ślubną w Kaplicy zamkowej, z towarzyszeniem śpiewów gregoriańskich. Specjalnie dla miłośników aktywnego wypoczynku Zamek Gniew proponuje lekcje jazdy konnej, rekreacyjne rejsy gondolą po Wiśle, przejażdżki powozem, wypożyczalnie rowerów.
- Największa
sala konferencyjna: 400 - Łączna liczba
miejsc noclegowych: 200
Sale konferencyjne i szkoleniowe
Konferencje w Zamkowych Murach
Zamek Gniew do doskonałe miejsce do organizacji konferencji, szkoleń, narad, spotkań firmowych.
Dla państwa przygotowaliśmy 7 sal konferencyjnych.
Pokoje
"PAŁAC MARYSIEŃKI"
Zbudowany przez Jana III Sobieskiego, wówczas starostę gniewskiego, dla żony Marii Kazimiery w drugiej połowie XVII w. Wbudowany w kompleks zamkowy, proponuje Państwu komfortowy wypoczynek w odnowionych komnatach.
Rozpościerające się malownicze widoki z okien pokoi koją nerwy z dala od zgiełku miasta. Nastrojowa muzyka rozbrzmiewająca wśród pałacowych filarów dodatkowo umila czas pobytu.
"HOTEL RYCERSKI"
W grudniu 2012 roku nastąpiło wielkie otwarcie Hotelu Rycerskiego. Hotel w standardzie czterech gwiazdek sprawia, iż odwiedzający nas Goście docenią fascynującą mieszankę historii i komfortu.
Do państwa dyspozycji oddaliśmy łącznie 250 miejsc noclegowych w komnatach 1, 2, 3- osobowych
oraz stylowych apartamentach.
Dormitorium dysponuje 140 miejscami noclegowymi
w surowych komnatach wieloosobowych Cena 55zł os
Usługi dodatkowe
Atrakcje własne Zamku Gniew
OPRAWA ARTYSTYCZNA BIESIADY —
„PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ”
Rok 1409 — Wizyta u Komtura Gniewskiego- Krzyżacy
Rok 1626 — Biesiada sarmacka - ku czci husarii
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
Turniej o Skarb Calatravensów. Zabawa historyczno-integracyjna, podczas której uczestnicy pokonują stacje sprawnościowo-edukacyjne obejmujące między innymi naukę średniowiecznego rzemiosła wojennego, strzelanie z łuku i kuszy, naukę tańców.
XVII Wieczne Ćwiczenia Piechotne Wojsk Cudzoziemskich Lub Sarmackich. Gra umiejscowiona jest w realiach wojen polsko-szwedzkich. Uczestnicy gry podzieleni zostają na roty. Poruszając się z mapą po Wzgórzu Zamkowym, poznają teorię i porządek wojenny oraz ćwiczą w zażywaniu dawnej broni.
SPEKTAKLE
Powitanie historyczne na Zamku w Gniewie.
Nieszpory Gregoriańskie: koncert przy świecach w Kaplicy Zamkowej chóru Schola Cantorum Gymevensis.
Żywa Lekcja Historii dla Dorosłych: prezentacja wybranej epoki i uzbrojenia (średniowiecze, nowożytność grupy do 30 os ).
Widowisko multimedialne „Wakacje z duchami”
Musztra Żółtego Regimentu Gustavusa II Adolphusa: prezentacja XVII wiecznej armii szwedzkiej. Egzercerunki pikinierów, salwa muszkieterów, wystrzał z działa regimentowego.
Światło i Dźwięk: wieczorne widowisko plenerowe, w którym za pomocą efektów świetlnych, ognia, dymów i muzyki przedstawione zostają burzliwe losy Zamku w Gniewie, aż do wielkiego pożaru z 1921 r.
Pokaz konny: średniowiecze i husaria
Komentarze (0 wypowiedzi)
Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!
DODAJ KOMENTARZ +Dodaj komentarz
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *