ASSOCIATION NEWS - Koszty organizacji spotkań wzrosną

ASSOCIATION NEWS - Koszty organizacji spotkań wzrosną

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować kolejny felieton, który powstał w ramach cyklu "Association News". Odnosi się on dokładnie do kosztów organizacji wszelkich spotkań i podróży, które... niestety wzrosną.

10 sierpnia firmy CWT oraz Global Business Travel Association opublikowały raport Global Business Travel Forecast 2023, z którego jasno wynika, iż globalne ceny spotkań i podróży będą stale rosnąć zarówno w 2022, jak i 2023 roku. Ten wzrost oczywiście w bezpośredni sposób wiąże się z rosnącymi cenami surowców i paliw oraz z niedoborem siły roboczej.

Rosnące koszty spotkań

Każdy z nas na co dzień doświadcza wzrostu cen - również organizatorzy spotkań i wszelkich wydarzeń. Prognozy w tym zakresie wyraźnie wskazuję, iż w tym roku koszt na uczestnika będzie o 25% wyższy, aniżeli miało to miejsce w 2019 roku. To jednak nie koniec wiadomości... szacuje się, że dodatkowo koszty wzrosną jeszcze o 7% w 2023 roku.


W raporcie szczególną uwagę zwrócono popytowi na przestrzenie konferencyjne. Wszelkie eventy konkurują bowiem o miejsca na organizację wydarzeń, co bezpośrednio ma związek z tym, iż wiele z nich było przekładanych od 2020 roku. Dodatkowo w raporcie można też przeczytać, że liczne firmy, które w ciągu ostatnich dwóch lat zrezygnowały z powierzchni biurowej, niejako zmuszone są dokonywać rezerwacji miejsc na organizację chociażby spotkań integracyjnych

Co ważne, wskazano też na kolejny czynnik podnoszący koszty, a mianowicie - krótsze czasy realizacji. Obecnie średni czas realizacji waha się od jednego do trzech miesięcy, a z kolei wcześniej czas ten wynosił od 6 do nawet 12 miesięcy.

Osoby i grupy podróżujące biznesowo powodem wysokich stawek hotelowych

Nie jest żadną tajemnicą, iż wyraźny popyt na podróże rekreacyjne przełożył się także na rekordowo wysokie średnie stawki dzienne w ciągu ostatniego roku. W raporcie można przeczytać, że przeloty oraz grupowe podróże służbowe najprawdopodobniej jeszcze te ceny podniosą. Szacuje się nawet, iż stawki światowe mogą wzrosnąć jeszcze w tym roku o 18,5% w porównaniu z 2021 rokiem, a także o kolejne 8,2% w 2023 roku. Aktualnie w Ameryce Północnej stawki są wyższe o 22%, a w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce  o 21,8%, przewyższając ceny z 2019 roku

Wzrost cen biletów lotniczych

Podwyżki dotyczą również cen biletów lotniczych, które najprawdopodobniej wzrosną... aż o 48,5% jeszcze w 2022 roku. Niemniej jednak, kiedy weźmie się pod uwagę drastyczne spadki, które miały miejsce podczas ostatnich dwóch lat, to według prognoz ceny nie powinny przekroczyć cen przedpandemicznych do 2023 roku, kiedy to z kolei przewidywana jest kolejna podwyżka o 8,4%.

Na te zmiany bezpośredni wpływ mają: droższe paliwo, rosnący popyt, a także wzrost odsetek biletów klasy premium i biletów międzynarodowych. Okazuje się bowiem, że w pierwszej połowie 2022 roku miejsca w klasie premium stanowiły 6,2% sprzedanych biletów. Oznacza to mniej więcej tyle, że jesteśmy bliżej 7%, czyli wartości osiągniętej w 2019 roku.

Pełen raport znajdziesz na stronie: https://www.mycwt.com/global-business-travel-forecast/


Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz