Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
27.04.2021

Co było pierwsze: pałac czy jabłko? Pałac Mała Wieś poleca się nie tylko miłośnikom jabłek.

Co było pierwsze: pałac czy jabłko? Pałac Mała Wieś poleca się nie tylko miłośnikom jabłek.

Nieoficjalne źródła podają, że hotele i inne miejsca noclegowe powinny zostać otwarte po majówce. Czy tak będzie? Dowiemy się najprawdopodobniej jutro (środa) na konferencji prasowej, bowiem minister zdrowia w ubiegłym tygodniu obiecywał, że pod koniec kwietnia powie coś więcej o branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Mamy nadzieję, że jeśli nawet nie nastąpi to od razu po majówce, to przynajmniej nastąpi to jeszcze w maju. Będąc dobrej myśli, będziemy Wam podrzucać artykuły o wartych Waszej uwagi obiektach. 

Dzisiaj chcielibyśmy napisać Wam kilka słów o Pałacu Mała Wieś, który znajduje się całkiem niedaleko Warszawy, w urokliwej miejscowości o tej samej nazwie, co sam obiekt. Cały kompleks składa się tak naprawdę z kilku obiektów: Pałacu, Restauracji Stara Wozownia, Spichlerza, Szklarni oraz Nowej Oranżerii. 

Miejsce to chętnie wybierają zarówno rodziny z dziećmi, grupy znajomych i pary, jak i organizatorzy wydarzeń biznesowych.

CO PRZYCIĄGA GOŚCI KOMPLEKSU PAŁACOWEGO MAŁA WIEŚ DO SIEBIE?

- komfortowe noclegi w 4-gwiazdkowych pokojach i apartamentach

  • Hotel Spichlerz (21 pokoi)
  • Dom Ogrodnika (16 pokoi)
  • Oficyna (16 apartamentów)
  • Pałac (1 Apartament Książęcy);


- Restauracja Stara Wozownia: zachwyca pięknie zaaranżowanymi salami, patio otoczonym starymi kasztanowcami i przepysznym jedzeniem, które wychodzi spod ręki jednego z najzdolniejszych kucharzy młodego pokolenia, zwycięzcy programu TOP Chef, Sebastiana Olmy;

- Wellness & SPA: wyjątkowe pałacowe rytuały i zabiegi, które pozwalają gościom zrelaksować się i zapomnieć choć na chwilę o troskach, których ostatnio... nie brakuje; wszystko pod czujnym okiem i wprawioną ręką profesjonalistów i z użyciem najlepszej jakości kosmetyków; poszukajcie też pokoju relaksu w Ukrytej Komnacie i pozwólcie sobie na wyciszenie i odpoczynek;

- piękne otoczenie: na terenie kompleksu znajdziecie przypałacowe alejki, pomniki przyrody, ogród różany, ogród francuski, park angielski, rodzinne mauzoleum, a nawet... kamień, na którym wypoczywał król Polski ;) Spacerowicze na pewno będą usatysfakcjonowani rozległym terenem i pięknymi widokami; na terenie kompleksu odbywają się m.in. zabawy integracyjne i sesje zdjęciowe/filmowe;

- wycieczki po Pałacu: spędzić noc w pałacu to jedno, ale poznać jego tajemnice, kąty i historie - to już nie lada gratka!; aktualnie przez pandemię zwiedzanie pałacu jest zabronione, ale... możecie zwiedzić kompleks wirtualnie, dzięki Robertowi Makłowiczowi (TUTAJ) i Radosławowi Gajdzie (TUTAJ).

Robert Makłowicz w swoim programie zwiedza nie tylko pałacowe komnaty, ale również okoliczne sady. W regionie tym bardzo popularne stało się sadownictwo - a to wszystko za sprawą Kazimierza Morawskiego, który wprowadził na Mazowsze sadownictwo. To właśnie dzięki niemu wszędzie wokół zaczęły rosnąć sady jabłoniowe. Dodajmy, że Kazimierz Morawski był jednym z lokatorów Pałacu Mała Wieś, bowiem ten historyczny budynek był zanim jeszcze zaczęto uprawiać w tym regionie sadownictwo. To tyle z historycznych ciekawostek ;)

Po więcej informacji zapraszamy do WIZYTÓWKI Pałacu Mała Wieś i na oficjalną stronę. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy to miejsce tym z Was, którzy go nie znali. A tych, którzy znali, że zachęciliśmy do odwiedzenia już w niedalekiej przyszłości.

Jeśli chcielibyście poznać więcej pałaców w województwie mazowieckim, zapraszamy do ciekawego zestawienia na naszym blogu: 

Pałace i dworki na event – mazowieckie województwo skrywa historyczne perły architektoniczne

POWRÓT
Pałac Mała Wieś
Pałac Mała Wieś

Warszawa
mazowieckie

Zobacz

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij