EventCamp – szkolenia i networking. Nowy projekt edukacyjny dla branży eventowej

Działania SBE od początku istnienia organizacji skupiają się przede wszystkim na działalności szkoleniowej i networkingowej. Po cieszących się dużym zainteresowaniem warsztatach „Kierunek-Event”, nadszedł czas na stworzenie nowej platformy szkoleniowej EventCamp – mówi Anna Nowakowska, członek Zarządu SBE, Kierownik Zespołu ds. Edukacji.

EventCamp, za którego wprowadzenie i koordynację odpowiedzialna jest Dorota Rogozińska, Project Manager SBE, wywodzi się z barcampów organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Są to otwarte, interaktywne spotkania ludzi związanych z określoną branżą. Ich celem jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz dobra zabawa.

EventCamp to projekt stworzony z myślą o zapewnieniu bezpłatnej edukacji młodym ludziom, chcącym związać swoją przyszłość z branżą MICE. „Konferencje będą odbywać się na różnych Uczelniach Wyższych, które chcą promować edukację eventową wśród swoich studentów oraz ułatwić im w przyszłości, znalezienie pracy przy organizacji wydarzeń. – opisuje Dorota Rogozińska. W roku 2013 planowane są 4 spotkania EventCamp – jedno na kwartał – każde w innym mieście, dla słuchaczy innej uczelni.

Ponadto z uwagi na fakt, iż misją SBE jest podnoszenie kwalifikacji osób związanych zawodowo z branżą i popularyzacja zawodu Event Managera, opracowując projekt, założono dotarcie do szerszego grona odbiorców, czyli pracowników korporacyjnych zajmujących się wydarzeniami firmowymi, osób zatrudnionych w agencjach eventowych, podwykonawców (np. hotele, multimedia, atrakcja eventowe), freelancerów i wszystkich pasjonatów eventów. Dla nich opracowano program EventCamp Biznes.

Chodziło o wzbudzenie zainteresowania również wśród event managerów o długim stażu, czego efektem jest pomysł na konferencje biznesowe, w ramach których poruszane będą najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące organizacji eventów. – dodaje Rogozińska.

Spotkania EventCamp Biznes będą okazją do dyskusji na najbardziej aktualne tematy branżowe przy jednoczesnym przeglądzie ciekawych obiektów i dostawców usług dla rynku eventowego. Każda konferencja będzie miała inną „myśl przewodnią”, czyli główny temat, wokół którego skupią się wszystkie wystąpienia. Tylko od odbiorców będzie zależało, czy dana prelekcja pozostanie wykładem, czy też przekształci się w panel dyskusyjny.

Interakcja podczas konferencji Eventcamp będzie stanowiła bardzo ważny element spotkań, które mają mieć nieformalny charakter. Chcemy przede wszystkim integrować środowisko, wymieniać się doświadczeniami i dobrze przy tym bawić. – podkreśla Nowakowska – Mamy nadzieję, że formuła i tematyka EventCamp, doceniona już przez inne sektory (HR, Travel) zostanie pozytywnie odebrana przez przyszłych uczestników warsztatów i konferencji. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie.

Pierwsze konferencje przewidziane są na marzec 2013. Komunikacja odbywa się poprzez stronę internetową www.eventcamp.pl oraz media społecznościowe. Współtwórcami projektu są Stowarzyszenie Branży Eventowej SBE oraz Event Manager Training Group EMTG.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum