Hotel Gołębiewski wciąż czeka na otwarcie

Decyzja o oddaniu do użytku hotelu Gołębiewski w Karpaczu jak na razie jest negatywna. Istnieje też możliwość, że inspektor nadzoru budowlanego nakaże rozbiórkę budynku.

Obecny wygląd hotelu Gołębiewski odbiega od tego, który został przedstawiony w dokumentacji przekazanej do inspektora nadzoru budowlanego. Obiekt miał mieć 7 kondygnacji, lecz w toku budowy "urósł" do 9, co podwyższyło go o ok. 5 metrów. Zastrzeżenia budzi też pokrycie dachu. Wojciech Kapałczyński, szef jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków uważa, że dach powinien być pokryty łupkiem, a nie dachówką i blachą.

Hotel Gołębiewski miał zostać oddany do użytku 4 listopada, jednak w obiekcie nadal trwają budowy. Właściciel chciał uruchomić tylko skończoną część budynku dla gości, jednak na takie rozwiązanie nie zgodził się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Nowego terminu otwarcia na razie nie wyznaczono, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że budynek będzie musiał zostać oddany do rozbiórki.

- Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nakazał mi rozbierać coś, co zostało zbudowane - mówi Tadeusz Gołębiewski, podkreślając jednocześnie, że, jeśli zajdzie taka potrzeba, zastosuje się do każdej decyzji urzędników.

Teraz najważniejsze jest stanowisko ministerstwa kultury, gdyż Karpacz objęty jest ochroną konserwatora zabytków.

Na zorganizowane w październiku rozmowy o pracę zgłosiło się 600 chętnych, z czego już teraz na szkolenia została wysłana setka z nich. Kolejny nabór ma być zorganizowany w przyszłym roku. Łącznie w Gołębiewskim zatrudnienie ma znaleźć ok. 500 osób.

Przyszłość hotelu stoi pod znakiem zapytania, zwłaszcza, że problemy budowlane, to nie jedyne, z którymi się teraz boryka. Banki udzielające właścicielowi kredytów odmówiły dalszej współpracy, co znaczy, że Gołębiewski będzie musiał dokończyć inwestycję za własne pieniądze lub sprzedać hotel.

W hotelu Gołębiewski ma znaleźć się 880 pokoi, 18 apartamentów, 32 sale konferencyjne. Ponadto na gości ma czekać kilka restauracji, kompleks basenów, sauny, siłownia, kręgielnia i dyskoteki.

Źródło: dolnyslask.naszemiasto.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum