Od 21 lipca wydarzenia biznesowe z większą liczbą osób

Od 21 lipca wydarzenia biznesowe z większą liczbą osób

Czekają nas kolejne poluzowania w branży eventowej! Od 21 lipca będzie można organizować konferencje, imprezy sportowe i kulturalne na więcej osób. Rząd wysłuchał prośb hotelarzy i organizatorów wydarzeń biznesowych, sportowych i artystycznych.

Na ostatnim spotkaniu branży z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz i wiceministrem ds. turystki Andrzejem Gut-Mostowym 2 lipca, Gheorghe Cristescu, prezes PHH wskazał, że temat ograniczający liczbę osób w salach konferencyjny blokuje rozwój segmentu MICE w hotelach. Zwrócił się z apelem do premier Emilewicz o wsparcie w rozmowach z GIS-em na temat odmrożenia tego elementu.

Od 21 lipca skróci się dystans społeczny podczas konferencji, kongresów, szkoleń czy targów. Zmiana z 2 m do 1,5 m. Podczas eventu bezpieczna przestrzeń, na której przebywa każdy uczestnik, nie będzie już wynosić 4 mkw (jak to było od 6 czerwca do teraz), tylko 2,5 mkw. Zwiększono tym samym maksymalny limit dostępnych miejsc. Mniejsze odległości między uczestnikami pozwalają na zwiększenie liczby osób podczas wydarzenia biznesowego. Oczywiście nakaz zakrywania ust i nosa jest jak najbardziej aktualny.

Co jeszcze się zmieni? W imprezach sportowych będzie mogło brać więcej osób - podwyższono limit publiczności do 50 % liczby miejsc przewidzianych dla kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych. Z projektu wynika, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. Przy czym w tym limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia. 

Przypomnijmy, że od 20 czerwca możliwe było organizowanie imprez na stadionach/halach, ale mogło być zajęte maksymalnie 25% miejsc. Uczestnicy musieli również zajmować co czwarte miejsca na widowni (naprzemiennie). Teraz to ograniczenie zniesiono. Zdecydowano też o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Te same zasady będą dotyczyć zarówno basenów otwartych, jak i zamkniętych. Z kolei z aquaparków będzie mogło korzystać nie więcej osób, niż wynosi 75 proc. obłożenia obiektu.

Zmiany dotyczą również kin, teatrów, a także imprez artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach (w tym klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych). Zniesiono obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc. Na widowni ma być zajęte co drugie miejsce, czyli nie więcej niż 50 proc. liczby wszystkich miejsc.

Rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia.

Źródło: www.gov.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz