Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
20.07.2020

Od 21 lipca wydarzenia biznesowe z większą liczbą osób

Od 21 lipca wydarzenia biznesowe z większą liczbą osób

Czekają nas kolejne poluzowania w branży eventowej! Od 21 lipca będzie można organizować konferencje, imprezy sportowe i kulturalne na więcej osób. Rząd wysłuchał prośb hotelarzy i organizatorów wydarzeń biznesowych, sportowych i artystycznych.

Na ostatnim spotkaniu branży z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz i wiceministrem ds. turystki Andrzejem Gut-Mostowym 2 lipca, Gheorghe Cristescu, prezes PHH wskazał, że temat ograniczający liczbę osób w salach konferencyjny blokuje rozwój segmentu MICE w hotelach. Zwrócił się z apelem do premier Emilewicz o wsparcie w rozmowach z GIS-em na temat odmrożenia tego elementu.

Od 21 lipca skróci się dystans społeczny podczas konferencji, kongresów, szkoleń czy targów. Zmiana z 2 m do 1,5 m. Podczas eventu bezpieczna przestrzeń, na której przebywa każdy uczestnik, nie będzie już wynosić 4 mkw (jak to było od 6 czerwca do teraz), tylko 2,5 mkw. Zwiększono tym samym maksymalny limit dostępnych miejsc. Mniejsze odległości między uczestnikami pozwalają na zwiększenie liczby osób podczas wydarzenia biznesowego. Oczywiście nakaz zakrywania ust i nosa jest jak najbardziej aktualny.

Co jeszcze się zmieni? W imprezach sportowych będzie mogło brać więcej osób - podwyższono limit publiczności do 50 % liczby miejsc przewidzianych dla kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych. Z projektu wynika, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. Przy czym w tym limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia. 

Przypomnijmy, że od 20 czerwca możliwe było organizowanie imprez na stadionach/halach, ale mogło być zajęte maksymalnie 25% miejsc. Uczestnicy musieli również zajmować co czwarte miejsca na widowni (naprzemiennie). Teraz to ograniczenie zniesiono. Zdecydowano też o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Te same zasady będą dotyczyć zarówno basenów otwartych, jak i zamkniętych. Z kolei z aquaparków będzie mogło korzystać nie więcej osób, niż wynosi 75 proc. obłożenia obiektu.

Zmiany dotyczą również kin, teatrów, a także imprez artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach (w tym klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych). Zniesiono obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc. Na widowni ma być zajęte co drugie miejsce, czyli nie więcej niż 50 proc. liczby wszystkich miejsc.

Rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia.

Źródło: www.gov.pl

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij